از سرگیری مجدد پشتیبانی تلفنی اداره مهاجرت کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 565

مروری بر نیازمندی‌های برنامه تجربه کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1304

کارفرماهای برتر کانادا در سال 2020

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 545

جزییات برنامه افزایش چشمگیر تعداد مهاجرین کانادا اعلام شد!

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 578

گزارش شغلی لوله کش

اکسپرس اینتری
بازدید: 167

ایجاد بیش از 80000 شغل در حوزه تکنولوژی در تورنتو طی 5 سال اخیر

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2004

تسهیلات جدید کبک برای حمایت از نیروی کار موقت خارجی

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1838

کانادا در ماه سپتامبر پذیرای رقم تاریخی 45000 مهاجر جدید بود

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 216

پذیرش برای برنامه آزمایشی کشاورزی-غذایی آغاز شد

 این برنامه آزمایشی 3 ساله، یک روش مهاجرتی با رویکرد صنعتی را برای کمک به کارفرمایان فعال در حوزه‌های فرآوری گوشت، تولید قارچ و محصولات گلخانه‌ای و صنایع دامپروری، آزمایش می‌کند. این برنامه مهاجرتی نیازهای بازار کار را به طور تمام وقت برای چند سال برطرف می‌کند. همچنین این برنامه می‌توانید مسیری برای دریافت اقامت دائم برای بسیاری از کارگران موقت خارجی که در حال حاضر در کانادا هستند فراهم کند.

در مجموع 2750 درخواست به طور سالانه پذیرفته می‌شود. در این خصوص درخواست متقاضیانی که اکنون در کانادا حضور دارند در اولویت است. لازم به ذکر است که به دلیل شرایط ویژه کنونی، قوانین محدودیت‌های سفر همچنان در حال اجرا هستند.

کانادا متعهد است تا از طریق برنامه کارگران موقت خارجی، بهترین استعدادها از سراسر جهان را برای پر کردن موقعیت‌های شغلی افراد ماهر، رونق اقتصادهای محلی و توسعه و پشتیبانی از مشاغل طبقه متوسط در جوامع سراسر کانادا که در نهایت به نفع همه‌ی کانادایی‌ها می‌باشد، جذب کند. برنامه آزمایشی کشاورزی-غذایی مجموعه‌ی برنامه‌های مهاجرت اقتصادی موجود در کانادا را تکمیل می‌کند. این برنامه‌های مهاجرتی شامل مواردی مانند برنامه مهاجرت آزمایشی آتلانتیک، برنامه مهاجرت آزمایشی روستایی و شمالی، برنامه آزمایشی پرستاران خانگی، استراتژی Global Skills، Express Entry و برنامه نامزدی استانی می‌شوند.

موفقیت کشاورزان و فعالان حوزه فرآورده‌های گوشتی در گرو توانایی و مهارت آن‌ها در جذب و حفظ نیروی کار مورد نیاز است. این برنامه آزمایشی می‌تواند کمک کند تا کارفرمایان در بخش کشاورزی و کشاورزی-غذایی اطمینان داشته باشند که از مهارت و نیروی کار مورد نیاز برخودار خواهند بود. به این ترتیب این امر موجب تقویت امنیت غذایی در کانادا، توسعه اقتصادی و بهبود استانداردهای زندگی در کانادا خواهد شد.

 

نقل قول‌ها

"این بسیار حایز اهمیت است که ما از کشاورزان و فعالان فرآورده‌های غذایی خود حمایت کنیم تا مطمئن شویم که آن‌ها از کارگران مورد نیاز خود برای تقویت امنیت غذایی کانادا، برخوردار هستند. جذب و حفظ کارگران با استعداد برای کمک به رشد اقتصادی و بهبود استانداردهای زندگی همه‌ی کانادایی‌ها ضروری است. برنامه آزمایشی کشاورزی-غذایی متقاضیان اقامت دائمی که در کانادا کار کرده‌اند را جذب خواهد کرد. آن‌ها می‌توانند به طور اقتصادی در کانادا مستقر شوند و از نیازهای بازار کار، کشاورزان و فعالان فرآوری غذایی حمایت کنند."

Marco E. L. Mendicino، وزیر مهاجرت، پناهدنگان و شهروندی

 

"این برنامه آزمایشی یک مسیر مهم برای دریافت اقامت دائم پیش روی این کارگران ماهر قرار می‌دهد. کسانی که ما برای تغذیه کشور و کمک به رشد اقتصادی خود به آن‌ها تکیه می‌کنم. این اعلام شروع پذیرش بر اساس تمام کارهایی صورت گرفته است که ما برای کشاورزان و تولید کنندگان محصولات غذایی انجام دادیم تا بتوانند بر روی کمک این کارگران حساب کنند و البته از امنیت آن‌ها نیز مطمئن شوند."

Marie-Claude Bibeau، وزیر کشاورزی و کشاورزی-غذایی

 

نکات مهم

صنعت کشاورزی و کشاورزی-غذایی سهم مهمی در رشد و نشاط اقتصادی کانادا دارد به طوری که از هر 8 شغل در سراسر کانادا، یک شغل به این صنعت مربوط می‌شود. در سال 2019 رکورد جدیدی در صادرات محصولات کشاورزی ثبت شد. این رکورد به 67 میلیارد دلار رسید.

برنامه مهاجرت آزمایشی کشاورزی-غذایی از تاریخ 15 می 2020 شروع به پذیرش درخوسات متقاضیان کرده است و این روند تا 14 می سال 2023 ادامه خواهد داشت.

مشاغل و صنایع واجد شرایط برنامه آزمایشی:

·         تولید محصولات گوشتی

o       قصابان خرده فروش

o       قصابان صنعتی

o       سرپرستان مزرعه و متخصصان امور دام

o       کارگران فرآوری مواد غذایی

·         گلخانه‌ها، مراقبت و تولید محصولات گلخانه‌ای مانند تولید قارچ

o       سرپرستان مزرعه و متخصصان امور دام

o       کارگران عمومی مزارع

o       کارگران برداشت محصول

·         پرورش حیوانات به استثنای حیوانات آبزی

o       سرپرستان مزرعه و متخصصان امور دام

o       کارگران عمومی مزارع

 

از آن جایی که استان کبک بر اساس توافقنامه کانادا-کبک، انتخاب مهاجران اقتصادی مختص به خود را دارد، این برنامه آزمایشی در این استان اجرا نمی‌شود.

 

بازدید: 1410تاریخ انتشار : 1399/03/04