• خانه
  • اخبار
  • تحصیل
  • رفع محدودیت‌ها برای دانشجویان بین‌المللی که در خدمات مهم حوزه مبارزه با بیماری کووید-19 فعالیت دارند

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 911

رفع محدودیت‌ها برای دانشجویان بین‌المللی که در خدمات مهم حوزه مبارزه با بیماری کووید-19 فعالیت دارند

 دولت کانادا برای کمک به نبرد با شیوع بیماری کووید-19، محدودیت‌های کاری که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا در حین برگزاری کلاس‌ها، حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند را برداشته است. این رفع محدودیت صرفاً برای دانشجویانی است که در حوزه‌های مهم و اساسی مانند مراقبت‌های بهداشتی، زیرساخت‌های مهم و یا تهیه مواد غذایی و سایر کالاهای اساسی مشغول به کار هستند.

در هنگام شیوع کووید-19، کارگران مشغول در بخش‌ها و صنایع خاص، تحت فشار بسیار زیادی قرار گرفتند. به همین منظور دولت کانادا تشخیص داده است که دانشجویان بین‌المللی که از قبل در کانادا حضور دارند به رفع چالش‌های این همه گیری جهانی کمک کنند. به عنوان مثال هزاران دانشجوی بین‌المللی در برنامه‌های مربوط به خدمات بهداشتی و اورژانسی مشغول به تحصیل هستند و بسیاری از آن‌ها نیز تقریباً به طور کامل آموزش دیدند و آماده فارغ‌التحصیل شدن هستند. این تغییر قانون موقت امکان دسترسی به نیروی کار با مهارت را در این شرایط بحرانی می‌دهد.

 

نقل قول

"مهاجران، کاگران موقت خارجی و دانشجویان بین‌المللی به عنوان نیروهای خط مقدم در حوزه مراقبت‌های بهداشتی و سایر بخش‌های خدمات اساسی، کمک‌های مهمی انجام می‌دهند. ما تلاش‌ها و فداکاری‌های آن‌ها برای حفظ سلامت کانادایی‌ها و اطمینان از در دسترس بودن کالاها و خدمات اساسی را ارج  می‌نهیم."

- Marco E. L. Mendicino، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا

 

چند نکته مهم

·       دانشجویان بین‌المللی و کارفرمایان آن‌ها باید موارد ایمنی و آمادگی اضطراری که در راهنمای خدمات و عملکردهای ضروری در کانادا در زمان شیوع کووید-19 آمده است را بررسی کنند تا مشخص شود آیا این دستورالعمل‌ها به دانشجوی در حال تحصیل اجازه‌ی کار بیش از 20 ساعت در هفته را می‌دهد یا خیر.

·       این تغییر قانون موقت تا 31 آگوست 2020 اجرا خواهد شد.

·       بر اساس آمارهای منتشر شده در سال‌های 2017-2018، بیش از 11000 دانشجوی بین‌المللی در برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی، در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا ثبت نام کرده‌اند. این تعداد حدود 4% از دانشجویان حوزه خدمات بهداشتی در آن زمان را تشکیل می‌دهند.

بازدید: 195تاریخ انتشار : 1399/02/06