معرفی منابع اینترنتی معتبر جستجوی شغل و تحصیلات در کانادا

  

تبلیغات جایگاه‌ها و موقعیت‌های شغلی آزاد برای کارفرمایان کانادایی می‌تواند امری ناامید کننده، وقت گیرو با نتیجه‌ای غیر قابل اعتماد باشد. این روند از کارفرمایان کار بسیار زیادی می‌طلبد زیرا آن‌ها باید انبوهی از رزومه‌های را بررسی کنند، متقاضیان را دعوت کنند و مصاحبه‌هایی نیز ترتیب دهند. این روش همیشه منجر به بهترین استخدام‌ها نمی‌شود. از آنجایی که بسیار از کارفرمایان سعی می‌کنند از این روند اجتناب کنند، تقریباً 80 درصد از شغل‌های هرگز ثبت نمی‌شوند.

این مشاغل ثبت نشده موجب ایجاد "بازار کار مخفی کانادا" شده است که بیشتر توسط متقاضیانی که دارای ارتباط با افراد فعال در این زمینه هستند قابل دستیابی است. نمی‌توان بر روی اهمیتِ داشتن ارتباط با افراد یا شبکه‌های خاص برای یافتن شغل در جامعه کانادا تاکید کرد.

با این حال برای متقاضیانی که افراد یا شبکه‌های کاریابی را خسته کرده‌اند و یا کسانی که به دنبال استخدام فوری هستند، یافتن مشاغلی که تبلیغ شده‌اند گزینه‌ی دیگری برای یافتن کار محسوب می‌شود. از آنجایی که معمولاً کارفرمایان تنها 20 الی 30 ثانیه برای بررسی رزومه‌ها وقت می‌گذرانند، این نکته بسیار مهم است که متقاضیان در هنگام بررسی شغل تبلیغ شده، یک رزومه‌ی متناسب با هر یک از موقعیت‌های مورد نظر خود تهیه کنند. همچنین متقاضیان باید نشان دهند که مهارت‌های کلیدی شغل مورد نظر را دارا می‌باشند. کارفرمایان شرایط و مهارت‌های مورد نیاز هر شغل را به مخاطبین ارایه می‌دهند. پس از آن نیز باید در خصوص دلایل تمایل خود برای کار در سازمان مورد نظر را نیز شرح دهند.

در ادامه این مطلب لیستی از محبوب‌ترین سایت‌های جستجوی کار در کانادا را می‌توانید مشاهده کنید. همچنین لینک‌های مربوط به سایت‌های جستجوی شعل مرتبط با صنایع خاص نیز در ادامه آمده‌اند.

 

سایت‌های عمومی جستجوی مشاغل:

Canada’s Top 100 Employers http://www.canadastop100.com/

Career Builder http://careerbuilder.ca

Career Jet http://www.careerjet.ca/

Craigslist http://www.craigslist.ca

Eluta – The Search Engine for New Jobs in Canada http://www.eluta.ca

Government of Canada Careers http://jobs-emplois.gc.ca/index-eng.htm

Headhunters Directory http://headhuntersdirectory.com/canada.htm

Hot Jobs http://www.hotjobscanada.ca

Indeed http://canada.indeed.com

Job Bank http://www.jobbank.gc.ca

Mazemaster – Youth Employment Link http://www.mazemaster.on.ca/users/jobbank/jobpostings.aspx

Monster Canada http://www.monster.ca

Canada Municipal Jobs http://www.servicecanada.gc.ca/eng/ns/lmi/workplace/jobs/munic/munic.shtml

Possibilities: Toronto’s Online Employment Resource Centre http://www.poss.ca

Riley Guide http://www.rileyguide.com/

Simply Hired http://www.simplyhired.ca

http://www.jobboom.com/conseils/top100A.html

Toronto Jobs http://www.torontojobs.ca

The Vault http://www.vault.com

Vestiigo http://www.vestiigo.com/

WorkBC http://www.workbc.ca

Working http://working.canada.com

Workopolis http://www.workpolis.com

Wow Jobs http://www.wowjobs.ca

 

سایت‌های جستجوی مشاغل حسابداری:

CPA Source http://www.cpasource.com/

 

سایت‌های جستجوی مشاغل حوزه تبلیغات، بازاریابی و ارتباطات:

Advertising Age http://adage.com/

CallCareers.com http://www.callcareers.com/

Marketing Magazine http://www.marketingmag.ca/

Outdoor Advertising Association of Canada http://www.oaac.com/

Strategy Magazine http://strategyonline.ca/

 

سایت‌های جستجوی مشاغل بیوتکنولوژی:

Biotechnology Human Resource Council http://biotalent.ca/default_e.asp

Pharmahorizons http://www.pharmahorizons.com/

Biofair http://www.biofair.com/

 

سایت‌های جستجوی مشاغل ساخت و ساز:

Construction Careers http://www.iciconstruction.com/home.cfm

Construction Sector Council http://www.csc-ca.org/

Made with the Trades http://www.madewiththetrades.com/

Toronto Construction Association http://www.tcaconnect.com/Home.html

 

سایت‌های جستجوی مشاغل تحصیلات و آموزش:

Apply to Teach Network https://www.applytoeducation.com/AttLogin.aspx

AUCC University Affairs http://www.aucc.ca/about-us/jobs-at-aucc/

Education Canada Network http://www.educationcanada.com/

Jobs in Education http://jobsineducation.com/

The Manitoba Teacher’s Society http://www.mbteach.org/

Ontario Secondary School Teachers’ Foundation http://www.osstf.on.ca/

Saskatchewan Teachers’ Federation https://www.stf.sk.ca/portal.jsp?Sy3uQUnbK9L2RmSZs02CjVy0w7ZkI/ks6g2u00gzAtsk=F#portal.jsp?Sy3uQUnbK9L0Lfcilya88JRURFprnNPNELjB15IVEHd1bvZkXGCWUw//Qn30jKxKR7Jgf4NliRTxk4UcNP5/peg==F

Teaching Jobs http://www.teachingjobs.com/

 

سایت‌های جستجوی مشاغل  مهندسی:

Canadian Technical Employment Network http://www.cten.ca/

Engineering Central http://www.engcen.com/engineering.asp

Ontario Association of Certified Engineering Technicians and Technologists http://www.oacett.org/page.asp?P_ID=98

 

سایت‌های جستجوی مشاغل محیط زیست:

CanadianEnvironmental.com http://www.canadianenvironmental.com/

 

سایت‌های جستجوی مشاغل مراقبت‌های بهداشتی:

Canadian Nursing Index http://www.nursingindex.com/

Canadian Society for Epidemiology and Biostatistics http://www.cseb.ca/

Canadian Society for International Health http://www.csih.org/en/opportunities/jobopps.asp

Jobscience.com http://www.jobscience.com/

Opticians Association of Canada http://www.opticians.ca/

 

سایت‌های جستجوی مشاغل فناوری اطلاعات:

BC Technology http://www.bctechnology.com/statics/employmt.cfm

Canada Computer Work http://canada.computerwork.com/

Canada IT http://www.canadait.com/

Canada’s Association of Information Technology Professionals http://www.cips.ca/

Head Hunter http://www.headhunter.com/

Hi Tech Career http://www.hitechcareer.com/htc/

International Webmasters Association http://www.iwanet.org/

Information Technology Association of Canada http://www.itac.ca/

ITWorldCanada.com http://www.itworldcanada.com/

NetJobs http://www.netjobs.com/index.php

Position Watch http://www.randstadtechnologies.ca/

Webgrrls International http://www.webgrrls.com/

Wired Woman Society http://www.wiredwoman.com/mc/page.do;jsessionid=B2C87E3C53FF1042B943B7155D8CF518.mc0?sitePageId=1718

 

سایت‌های جستجوی مشاغل بیمه:

InsuranceWorks.com http://www.insuranceworks.com/bins/index.asp

 

سایت‌های جستجوی مشاغل حوزه ساخت و تولید:

Careers in Plastics http://www.careersinplastics.ca/pages/

Wood Manufacturing Council http://www.wmc-cfb.ca/

 

سایت‌های جستجوی مشاغل ریاضیات و آمار:

Canadian Mathematical Society http://cms.math.ca/Employment/

Be An Actuary http://www.beanactuary.org/

Society of Actuaries http://www.soa.org/landing.aspx?ID=3849

Statistics Society of Canada http://www.ssc.ca/en/jobs

 

سایت های جستجوی مشاغل نفت و استخراج:

Petroleum Services Association of Canada http://www.psac.ca/career-resources

 

سایت‌های جستجوی مشاغل حوزه علم (همچنین بخش سایت‌های حوزه بیوتکنولوژی را ببینید):

Canadian Association of Physicists http://www.cap.ca/en/careers/employment-opportunities

 

بازدید: 37تاریخ انتشار : 1399/02/06