اطلاعیه دریچه مهاجرت

مهاجرت
بازدید: 986

پیدا کردن شرکت‌های کانادایی جویای استخدام مهاجران

  

سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف در سراسر کانادا از استعدادها، تحصیلات و تجارب مهاجران ماهر، به عنوان نیروهای کاری خود استفاده می‌کنند. با این حال، پیدا کردن کارفرمایانی که اقدام به استخدام کنند، برای افرادی که تازه به کانادا آمده‌اند می‌تواند امری دشوار باشد. ممکن است چالش‌های متفاوتی پیش روی مهاجران تازه وارد قرار گیرد. برای مثال پیدا کردن همان شغلی که در کشور خود به آن مشغول بوده‌اید می‌تواند بسیار سخت باشد. همچنین ممکن است با عدم مطابقت استاندارد تحصیلات و اعتبار شغلی در مقایسه با استداندارهای کانادا روبرو شوید. اگر شما یک تازه وارد باشید، مهمترین مانعی که سر راه شما قرار دارد نداشتن تجربه کار کانادایی کافی و اعتبارسنجی برای داشتن استانداردهای کانادایی است.

برنامه‌های و خدماتی وجود دارد که کارفرمایان را به استخدام مهاجران تازه وارد تشویق می‌کند. ما در این مطلب به معرفی شرکت‌هایی که اقدام به استخدام تازه واردان می‌کند می‌پردازیم.

 

پیدا کردن یک کارفرما که بتواند اسپانسر شما شود

نکته: اگر به مهاجرت به کانادا فکر می‌کنید و اکنون در کشور خود هستید، این نکات را به یاد داشته باشید:

·       بسیاری از کارفرمایانی که نیروهای کار خارجی را استخدام می‌کنند، ممکن است در کشورهای دیگر نیز اقدام به استخدام نیرو کنند (این موضوع در مورد کشورهایی که با کانادا روابط آزادانه‌ای دارند صدق می‌کند)

یافتن کارفرمایان مناسب پیش از آمدن به کانادا:

·       به نزدیک‌ترین سفارت کانادا رفته و یا با آن‌ها تماس بگیرید و از آن‌ها در مورد برگزاری نمایشگاه کار در منطقه شما و با موضوع کسب و کارها و مشاغل کانادایی اطلاعات کسب کنید.

·       به انجمن‌های صنفی منطقه خود که ممکن است میزبان نمایشگاه‌های شغلی و تجاری از جمله مشاغل کانادایی باشند سر بزنید.

برای برخی حرفه‌ها، مشاغل کانادایی کشورهای خاصی را هدف قرار می‌دهند زیرا آن‌ کشورها به عنوان یک منبع بزرگ از نیروهای کار با تجربه شناخته می‌شوند. برای مثال:

·       استرالیا هدف مشاغل مرتبط با گردشگری است زیرا دانشجویان استرالیایی در زمان زمستان‌ کانادا، تعطیلات تابستانه خود را می‌گذرانند.

·       کارگران حوزه مراقبت‌های خانگی اغلب در فیلیپین و هند یافت می‌شوند.

 

Express Entry

وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا مدتی است که یک سیستم الکترونیکی جدید تحت عنوان Express Entry را معرفی کرده است. کارفرمایان کانادایی در زمانی که نمی‌توانند موقعیت‌های شغلی خالی خود را با استخدام کانادایی‌ها و یا افراد دارای اقامت دائم پر کنند، می‌توانند متقاضیان حاضر در استخر Express Entry را برای تامین نیازهای بازار کار خود استخدام کنند. کارفرمایان می‌توانند نیروهای کار را در خارج از کشور یا از میان افرادی که در کانادا حضور دارند استخدام کنند.

با داشتن شرایط زیر می‌توانید جزو متقاضیان واجد شرایط حاضر در کانادا باشید:

·       در حال تکمیل یک قرارداد کار با یک کارفرمای دیگر باشید، یا

·       دارای یک مجوز کار معتبر باشید که به شما اجازه دهد با هر کارفرمایی در کانادا کار کنید

کارفرمایان می‌توانند کارگران خارجی را برای چهار سال استخدام کنند.

برای اینکه ببینید آیا شما واجد شرایط حضور در برنامه Express Entry هستید یا نه، از ابزار آنلاین زیر استفاده کنید:

·       آیا می‌خواهید به کانادا مهاجرت کنید یا اقامت خود را گسترش دهید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برنامه Express Entry به لینک‌های زیر مراجعه کنید:

·       مهاجرت از طریق Express Entry

·       Express Entry کانادا، راهنمایی در خصوص ویزا

 

پیدا کردن یک شرکت که اقدام به استخدام مهاجران تازه وارد می‌کند

نکته: کارفرمایانی که پیش از این، مهاجران حال حاضر در کانادا را استخدام کردند، احتمالاً دوباره افراد تازه وارد را استخدام کنند. با افرادی که در حوزه تخصص شما فعالیت می‌کنند صحبت کنید و از آن‌ها بخواهید تا شرکت‌هایی که افراد تازه وارد را استخدام می‌کنند را به شما معرفی کنند. سپس برای بررسی موقعیت‌های شغلی احتمالی، به شکل مستقیم با این شرکت‌ها تماس بگیرید.

برنامه‌های خاصی وجود دارد که شرکت‌های کانادایی را برای استخدام افراد تازه وارد ترغیب و تشویق می‌کند. ابتکاراتی نیز در این میان وجود دارد که تجربه کانادایی را از طریق روش‌هایی مانند کارآموزی برای شما به ارمغان می‌آورد.

برخی از برنامه‌ها و منابعی که می‌توانند به شما کمک کنند تا بتوانید با کارفرمایان مناسب ارتباط برقرار کنید را در ادامه معرفی می‌کنیم:

·       مسیرهای شغلی برای برنامه مهاجران ماهر

مسیرها شغلی برای مهاجران ماهر شما را به مشاغل موجود در بریتیش کلمبیا راهنمایی می‌کند. شما می‌توانید از این طریق برای ساختن یک برنامه عملی کمک بگیرید، اعتبار خود را ارزیابی کنید و کمک مالی دریافت کنید تا بتوانید موقعیت خود را ارتقا دهید.

 

·       استخدام مهاجران

Hire Immigrants یا همان استخدام مهاجران، منابع مورد نیاز را برای استخدام، نگهداری و ترقی بهتر مهاجران را فراهم می‌کند.

نکته: برای پیدا کردن نمونه‌های خاص از شرکت‌هایی که اقدام به استخدام مهاجر می‌کنند قسمت "success stories" را ببینید. ما در ادامه برخی از شرکت‌هایی که برنامه‌ها و ابتکار عمل‌هایی را برای جذب افراد تازه وارد ایجاد کرده‌اند را نام می‌بریم:

o       RBC

o       Enbridge

o       Scotiabank

o       BC Hydro

o       KMPG

o       Providence Health Care

 

·        شورای اشتغال مهاجران بریتیش کلمبیا

به مشاغل و کسب و کارها کمک می‌کند تا مهاجران ماهر را برای موقعیت‌های خالی شغلی و کسب و کارها پیدا کنند. ابتککارات فعلی شامل موارد زیر می‌باشد:

o       BC Job Connect

یک ابزار آنلاین سفارشی سازی شده که کارفرمایان بریتیش کلمبیا را افراد تازه وارد آماده‌ی کار متصل می‌کند. هدف از طراحی آن این بوده که به کارفرمایان در تامین نیازهای نیوری کار خود کم کند. همچنین این فرصت را در اختیار افراد تازه وارد به بریتیش کلمبیا قرارمی‌دهد تا بتوانند استعدادهای خود را نشان دهند و شغلی مناسب پیدا کنند

o       MentorConnect

این برنامه، مهاجران ماهر و متخصصان مستقر را تحت عنوان روابط مربیگری در حوزه مشاغل خاص، در کنار یکدیگر قرار می‌دهد. این برنامه تدریس 24 ساعته را برای یک دوره‌ی 4 ماهه ارایه می‌دهد. جلسات آن نیز به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی برگزار می‌شود. همکاران کارفرما در این برنامه، شامل موارد زیر می‌شوند:

§        Applied Science Technologists & Technicians of BC

§        City of Vancouver

§        TELUS

§        TD Canada Trust

·        ISS of BC – Immigrant Services Society

متخصصان حوزه روابط کارفرمایان از برنامه‌ها و مکان‌های مختلف انجمن خدمات مهاجرت بریتیش کلمبیا، رهنمایی‌های شغلی را از کارفرمایان معتبری که به دنبال متقاضیان واجد شرایط می‌گردند دریافت می‌کنند. انجمن خدمات مهاجرت بریتیش کلمبیا می‌تواند متقاضیان را با این کارفرمایان مطابقت دهد.

همچنین ببینید: ISSofBC: Find Work

 

·        MOSAIC Employment Services: Career & Job Fair

MOSAIC یکی از بزرگترین سازمان‌های اسکان در کانادا است. این سازمان، پشتیبانی شغلی و ارایه برنامه‌ها را برای مهاجران حاضر در بریتیش کلمبیا به ارمغان می‌آورد.

همچنین ببنید: MOSAIC: Employment

 

·        S.U.C.C.E.S.S

شرکت خدمات اشتغال S.U.C.C.E.S.S.، یک تیم خدماتی با تنوع فرهنگی بالا است که راهنمایی در خصوص توسعه مشاغل را به همه‌ی افراد جویای کار ارایه می‌دهد.

 

·        Canadian Immigrant Fair

همچنین ببینید: Canadian Immigrant: How to find a job

 

·        برنامه کارآموزی فدرال برای تازه واردان

برنامه کارآموزی فدرال برای تازه واردان (FIN) فرصت تجربه کار موقت کانادایی و فرصت‌های آموزشی را از طریق ادارات و سازمان‌های دولت فدرال و بخش‌های خصوصی، برای تازه واردان فراهم می‌کنند.

 

·        تنوع کارفرمایان در کانادا

در لینک بالا می‌توانید لیستی از شرکت‌هایی که به طور مرتب به استخدام افراد مختلف با شرایط متفاوت می‌پردازند را مشاهده کنید. این افراد شامل : زنان، اقلیت‌ها، افراد معلول، افراد بومی.

بازدید: 783تاریخ انتشار : 1399/01/23