• خانه
  • اخبار
  • مهاجرت
  • رونمایی دولت کانادا از طرح ادامه رشد اقتصادی و ایجاد مشاغل طبقه متوسط از طریق افزایش هوشمندانه تعداد مهاجرین

اطلاعیه دریچه مهاجرت

مهاجرت
بازدید: 915

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 814

رونمایی دولت کانادا از طرح ادامه رشد اقتصادی و ایجاد مشاغل طبقه متوسط از طریق افزایش هوشمندانه تعداد مهاجرین

 مارکو مندیسینو، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا، در تاریخ 12 مارچ، برنامه مهاجرتی سال‌های 2020 تا 2022 را در مجلس عوام ارایه داد. پیش از این، مشروح این خبر را در سایت دریچه مهاجرت منتشر کردیم.

این طرح جدید به گونه‌ای است که تمام کانادایی‌ها از منافع آن بهره‌مند می‌شوند. مهاجرت موجب رشد اقتصادی می‌شود، نوآوری ایجاد می‌کند و به کارفرمایان کمک می‌کند تا به استعدادهای مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. استقبال هر چه بیشتر از تازه واردان می‌تواند چالش‌های جمعیتی مانند سالخوردگی جمعیت کشور را رفع کند و در بازار رقابتی جهانی موجب پایداری و در نهایت پیروزی شود.

طرح پیشنهادی اخیر بر مبنای اقتصاد قوی برنامه‌های پیشین ارایه شده است. این طرح به شکل مسئولانه‌ای تعداد ساکنان دائم پذیرفته شده در کانادا را به طور سالانه افزایش می‌دهد. این تعداد از 341000 در سال 2020 به 351000 در سال 2021 و در نهایت 361000 در سال 2022 خواهد بود.

 

با استفاده از این طرح، دولت تعدادی از تعهدات اصلی را پیاده سازی می‌کند:

·         رشد مسئولانه جمعیت کانادا

·         برداشتن قدمی دیگر به سوی دائمی شدن طرح های آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک برای حمایت از رشد اقتصادی آتلانتیک کانادا با پذیرش 5000 متقاضی

·         ایجاد یک جریان جدید برای فراهم کردن یک جایگاه امن برای مدافعان حقوق بشر، روزنامه نگاران و فعالان مسایل انسان دوستانه که در خارج از کشور در معرض خطر هستند

·         تسهیل در طرح های آزمایشی مهاجرتی روستایی و شمالی و همچنین پیلوت مهاجرتی کشاورزی-غذایی برای رفع کمبودها و نیازهای بازار

·         حمایت از در کنار هم قرار گرفتن خانواده از طریق پذیرش مداوم و بالا

·         کاهش زمان پروسه بررسی برنامه‌ها و بهبود در ارایه خدمات و سرویس‌های مشتری در وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا

دولت همچنان به اجرای برنامه‌های خود برای افزایش مهاجرت فرانکوفون‌ها در خارج از کبک ادامه خواهد داد. همچنین حمایت از همگام سازی و حفظ تازه واردان فرانسوی زبان و تقویت جوامع فرانکوفون همانند گذشته در دستور کار قرار دارد.

با افزایش فضای موجود برای برنامه‌های نامزدی استانی، برنامه مهاجرتی آتلانتیک و طرح های آزمایشی مهاجرتی کشاورزی-غذایی و روستایی و شمالی، برنامه معرفی شده به طور مستقیم نیازهای بازار کار در سراسر کانادا را بر طرف می‌کند تا این اطمینان حاصل شود که کسب و کارهای مختلف استعدادهای مورد نیاز خود را، در آن جایی که به آن نیاز دارند، به دست آورند.

 

نقل قول

"سیستم مهاجرت ما به گونه‌ای است که با تقویت طبقه متوسط، در کنار هم قرار دادن خانواده‌ها و ایجاد جوامع مستحکم و فراگیر، به نفع تمام کانادایی‌ها است. این افزایش سطح مهاجرت از سیستمی پیشتیبانی می‌کند که به تجارت کانادا کمک کرده تا مشاغل طبقه متوسط خوبی ایجاد کند و موجب رشد اقتصادی شود در حالی که کانادا همچنان به تعهدات بشر دوستانه خود در سراسر جهان عمل می‌کند."

- مارکو مندیسینو ، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا

 

نکات مهم

·         این برنامه جدید 3 ساله نشان می‌دهد که سیستم مهاجرت مدیریت شده کانادا همچنان به حفظ اعتماد عمومی ادامه می‌دهد و سطح مهاجرت دائمی کانادا تا سال 2022 به میزان 1 درصد از کل جمعیت کانادا خواهد رسید.

·         در سال 2019 برای بررسی وضعیت منافع عمومی و دست اندرکاران بخش خصوصیاز جمله تحقیق از افکار عمومی و مشاوره با مسئولین- ، تمرینی انجام شده بود. این موضوع باعث شد تا IRCC چشم اندازهای گسترده‌ای از عواملی که مستقیماً بر همه‌ی عناصر برنامه تاثیر می‌گذارند، به دست آورد.

·         در طی یک سال گذشته، تعاملات گسترده‌ای با نمایندگان استانی و قلمرویی صورت گرفته است.

·         IRCC نشان خواهد داد که برنامه‌های مهاجرت، چگونه به طور مستقیم به سود تمام جوامع کانادایی خواهد شد.

·         بر اساس توافق نامه کبک-کانادا، کبک سطح مهاجرت خود را تعیین خواهد کرد.

بازدید: 305تاریخ انتشار : 1398/12/26