پذیرش برنامه ی استانی منیتوبا - نوامبر 2017


استان منیتوبا بین استان های انتاریو و ساسکاچوان واقع شده و از بسیاری جهات دروازه ای برای ورود به غرب کانادا است. همانطور که در خبر پیشین دریچه مهاجرت در این خصوص عنوان شد دولت استانی منیتوبا در تاریخ 15 نوامبر 2017 برنامه تجدید نظر این استان را اعلام کرده است. و در ادامه  برخی از تغییرات ازتاریخ 15 نوامبر 2017 که به تصویب رسید اجرا می شود و بعضی از سال جدید اجرا می شوند. این استان با اقتصاد مبتنی بر منابع طبیعی و کشاورزی، موتور محرک اقتصاد کانادا محسوب می شود.
جمعیت مینیتوبا حدود 1.2 میلیون نفر است که عمدتا در وین پگ و پایتخت آن قرار دارد. ساکنین منیتوبا از بازار کار پایدار، و صحراهای وسیع بهره مند هستند.جریان هایی که از طریق آن ، متقاضیان می توانند به مانیوتوبا مهاجرت کنند، در حال حاضر توسط دولت این استان تجدید نظر شده .
جریان هایی که در حال حاضر فعال هستند و یا آنهایی که به عنوان بخشی از برنامه ی MPNP هستند،عبارتند از:مسیر نیروی کار ماهرمنیتوبا :شامل افرادی که در مانیتوبا و یا خارج از کشور اقامت دارند می شود وبرای سال 2018 از طرق مختلف صورت می پذیرد، دو راه برای نیروی کار ماهرManitoba وجود دارد که هر دو تحت سیستم درخواست اولیه MPNP Expression of Interest کار می کنند.نیروی کار ماهر ساکن در استان منیتوبا:- مسیر اکسپرس انتری منیوتوبا -مسیر منابع انسانی منیتوبا-مشاغل مستقلنیروی کار ماهر Manitoba، از افراد خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاهها ی بین المللی که در حال حاضر در مانیتوبا کار می کنند، یا کارفرمایی در Manitoba دارند، پذیرش دارد .
بر خلاف سایر روشهای مانیتوبا MPNP، افراد واجد شرایط آن مبتنی بر امتیازبندی نیستند.مانیتوبا در روز 15 نوامبر 2017، دو مسیر جدید نیروی کار ماهر اعلام کرده است: روش سابقه ی کار در Manitoba و مسیر استخدام مستقیم توسط کارفرمایان در این استان .

نیروی کار ماهر خارج از کشور:این مسیر از خارج از کشور از سیستم مبتنی بر امتیاز بندی، استفاده می کند.این امتیاز ها بر اساس داشتن وابستگان در منیتوبا ،افرادی واجد شرایط هستند که موارد زیر را داشته باشند :گذراندن تحصیلات در استان یا سابقه ی کار در استان تجربه داشتن دعوتنامه از طریق MPNP تعلق می گیردداشتن حداقل امتیاز 60 که بر اساس سن، مهارت زبان، تجربه کاری، سطح آموزش و سازگاری کسب می شودمانیتوبا در روز 15 نوامبر 2017، دو مسیر جدید برای نیروی کار ماهر خارج از کشور اعلام کرد: اکسپرس انتری مانیتوبا و سرمایه انسانی. -مسیر کاردر منیتوبا -مسیر کارآفرینیدسته های نیروی کار ماهر با استفاده از سیستم درخواست اولیه «EOI» عمل می کنند، به این ترتیب متقاضیان واجد شرایط سری پروفایل آنلاین را تکمیل می کنند و نیازی به ارسال مستندات نیست. متقاضیان واجد شرایط امتیازهایی می گیرند و سپس MPNP از میان متقاضیان با بالاترین امتیاز ، دعوت می کند. محدودیتی در تعداد متقاضیان وجود ندارد که متقاضیان بتوانند درخواست اولیه و بدون مهلت ارسال کنند. جریان مهاجرت تجاری MPNP:این جریان اکنون به جریان سرمایه گذاری کسب و کار تغییر نام داده است.

معیارهای تجدید شده برای این جریان ،از ژانویه 2018 آغاز می شود. دو مسیر اصلی این جریان کارآفرینی و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی هستند.افرادی که مایل به تجارت در مانیتوبا هستند می توانند از طریق این جریان اقدام نمایند. این فرایند براساس سیستم درخواست اولیه EOIعمل می کند.سرمایه گذاری در بخش کشاورزی:این جریان تحت حمایت MPNP و زیر مجموعه ی (MPNP-B). است و از اتباع خارجی با سابقه در کشاورزی که سرمایه ی کافی برای مهاجرت به مانیتوبا داشته باشند ،پذرش می نماید. • مهاجرت به شهر موردن Morden Community Initiative از طریق MPNPاین شهر روستایی، در 112 کیلومتری جنوب غربی وینیپگ واقع شده است، به طور فعال در برنامه های جدید دنبال می شود. • جریان آموزش بین المللی این جریان در سه ماهه دوم سال 2018 اعلام می شود. 

بازدید: 4131تاریخ انتشار : 1396/09/10