تاثیر ویروس کرونا بر مهاجرت آلبرتا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 755

چند صد هزار فرصت شغلی خالی در کانادا موجود است

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 488

مهاجرت به کانادا از طریق کار

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 3102

مروری بر موارد مهم پیرامون مهاجرین جدید

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1976

تست کرونا ویروس همسر جاستین ترودو نخست وزیر کانادا مثبت اعلام شد؛ نخست وزیر قرنطینه شد

  

در بیانیه‌ی دفتر نخست وزیر کانادا آمده است: نتیجه‌ی آزمایش کرونا ویروس Sophie Grégoire Trudeau، همسر نخست وزیر کانادا جاستین ترودو، پس از بازگشت از سفر به لندن، مثبت شده است. "او اکنون در قرنطینه به سر برده و حال او مساعد است. همسر نخست وزیر تمام اقدامات توصیه شده را رعایت می‌کند و علایم بیماری او همچنان خفیف هستند." این زوج هم اکنون در قرنطینه هستند.

بر اساس گزارش منتشر شده از دفتر نخست وزیر، آقای ترودو در سلامت هستند و هیچکدام از علایم بیماری را ندارند اما به مدت 14 روز در قرنطینه خواهند بود. همچنین برنامه‌ای برای گرفتن تست کرونا ویروس از آقای ترودو وجود ندارد. دفتر ایشان خاطر نشان کرده است که : "نخست وزیر همچنان وظایف خود را به طور کامل انجام خواهند داد." در حال حاضر حدود 103 مورد تایید شده از مبتلایان به کرونا ویروس در کانادا وجود دارد.

 

تعویق جلسات از پیش تعیین شده

خانم ترودو علائم خفیفی که شبیه علائم آنفولانزا بود مانند تب خفیف را در اواخر چهارشنبه شب و پس از بازگشت از انگلیس را نشان داد. از جمله مکان‌هایی که خانم ترودو در آن حضور یافته بود شرکت در یک مراسم خیریه با حضور 12000 نفر در Wembley Arena در ور زچهارشنبه بود. این مراسم یک رویداد سالانه است که با هدف توانمند سازی جوانان برگزار می‌شود. او در این مراسم در کنار نخست وزیر پیشین استرالیا یعنی جولیا گیلارد و خواننده لئونا لوییس حضور داشته است. از دیگر مهمانان مشهور این مراسم می‌توان به سرآشپز جیمی اولیور، بازیگر ادریس البا و لوئیس همیلتون راننده فرمول 1 اشاره کرد.

خانم ترودو پس از اینکه نتیجه‌ی مثت تست کرونا ویروس را دریافت کرد گفت: "اگر چه من علائم ناراحت کننده این ویروس را تجربه می‌کنم اما به زودی دوباره بر روی پاهایم خواهم ایستاد. ما با هم از این وضعت عبور خواهیم کرد. لطفاً واقعیت‌های این بیماری را به اشتراک بگذارید و سلاکت خود را جدی بگیرید."

متخصصان حوزه سلامت با افرادی که با خانم ترودو ملاقات داشتند تماس خواهد کرفت. با این حال، از آنجایی آقای ترودو علائمی از خود نشان نداده است، افرادی که با ایشان ملاقات کرده‌اند در معرض خطر نیستند.

شماری از سیاستمدارن در روزهای اخیر و در سراسر جهان پس از تماس احتمالی با افراد ناقل این ویروس، از جمله 5 فرد بلند پایه جمهوری خواه در آمریکا و وزیر کابینه کانادا، خود را قرنطینه کردند. بر اساس برنامه ریزی‌هایی که پیش از این صورت گرفته بود، قرار بود در این روزها آقای ترودو در اوتاوا با وزیران و رهبران استانی نشستی داشته باشند. با توجه به شرایط موجود، این جلسات به تعیوی افتادند. دفتر نخست وزیر در بیانه‌ای اعلام کرده است : آقای ترودو اکنون به صورت تلفنی با همتایان استانی خود ارتباط برقرار می‌کند و تمرکز آن‌ها بر شیوه پاسخگویی کانادا در مقابل این همه گیری جهانی خواهد بود.

رهبر دیگر حزب فدرال یعنی Jagmeet Singh از حزب دموکرات نیز روز پنجشنبه گفته بود همچنان در خانه خواهد ماند زیرا احساس ناخوش آیندی دارد. این در حالی است که پزشکان ب او گفته‌اند علائم او با کرونا ویروس مطابقت ندارد. او در توئیتر خود گفته است :"توصیه پزشکان این است که تا زمانی که احساس بهتری ندارم ارتباط خود را با دیگران محدود کنم."

 

وضعیت در کانادا چگونه است؟

تا زمان تهیه این خبر، حدود 103 مورد تایید شده از افراد مبتلا به کرونا ویروس در کانادا، در استان‌های بریتیش کلمبیا، اونتاریو، آلبرتا، کبک و منیتوبا وجود دارد. تا کنون یک مرگ هم در اثر ابتلا به این بیماری گزارش شده است.

کانادا در روز چهارشنبه بودجه 1 میلیارد دلار کانادایی (728 میلیون دلار، 562 میلیون پوند) برای مقابله با این بیماری همه گیر اختصاص داده است. این بودجه به کانادا کمک می‌کند تا تاثیرات این ویروس بر کشور را بر طرف کرده و همچنین از تحقیقات بیشتر پیرامون این ویروس، از جمله ساخت واکسن برای آن، پشتیبانی می‌کند. آقای تردود گفته است که دولت او در صورت نیاز آماده اقدامات بیشتر برای مقابله با این شریط است.

نخست وزیر کانادا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران از کانادایی‌ها خواست تا برای کمک به جلوگیری از گسترش این بیماری و جلوگیری از فشار بیش از حد به سیستم پزشکی و بهداشتی کشور، توصیه‌های مقامات بهداشتی را رعایت کنند.

بازدید: 3052تاریخ انتشار : 1399/01/22