• خانه
  • اخبار
  • مهاجرت
  • تسهیل بیشتر شرایط دریافت اجازه کار فارغ التحصیلان بین‌المللی کانادا

22 دانشگاه برتر کانادا

تحصیل
بازدید: 2678

هزینه های مهاجرت و زندگی در کانادا

اخبار روز کانادا
بازدید: 1288

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 1380

تسهیل بیشتر شرایط دریافت اجازه کار فارغ التحصیلان بین‌المللی کانادا

  

دانشجویان بین‌المللی که در کانادا فارغ التحصیل شده‌اند، برای دریافت مجوز کار پس از تحصیل و در مراحل بررسی دریافت مجوز کار، نیازی به ماندن در کانادا ندارند. از تاریخ 21 فوریه، فارغ التحصیلان واجد شرایط برای کار تمام و بدون مجوز کار، می‌توان پس از ترک کانادا و بازگشت دوباره، همچنان قابلیت انجام کار قانونی خود را حفظ کنند. دانشجویان بین‌المللی باید پیش از پایان تاریخ مجوز تحصیلی خود برای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) درخواست دهند تا بتوانند اجازه کار تمام وقت داشته باشند. برای طی مراحل دریافت مجوز کار و تصمیم سازی‌ها، 90 روز وقت لازم است.

برای کار در کانادا بدون مجوز کار، متقاضیان PGWP باید شرایط ذکر شده ذیل را داشته باشند:

·       متقاضیان باید در زمان ارایه درخواست برای PGWP، مجوز تحصیلی معتبر داشته باشند.

·       متقاضیان باید برنامه تحصیلی خود را به پایان رسانده و مردک، دیپلم یا گواهی پایان تحصیلی را دریافت کرده باشند.

·       متقاضیان باید به عنوان دانشجویان تمام وقت مشغول تحصیل بوده باشند. همچنین آن‌ها باید در یک موسسه معتبر آموزشی تعیین شده برنامه‌های حرفه‌ای و آموزشی خود را که حداقل 6 ماه طول کشیده باشد، طی کرده باشند.

·       متقاضیان نباید در طی دوران تحصیل خود، بیش از 20 ساعت در هفته کار کرده باشند.

در صورتی که دولت فدرال درخواست مجوز کار را نپذیرد، متقاضیان باید بلافاصله پس از اطلاع یافتن از این موضوع از طریق وزارت مهاجرت، کار خود را متوقف کنند.

 

PGWP و اقامت دائم کانادا

پس از پایان یک برنامه تحصیلی، ممکن است برخی دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط اقامت و کار در کانادا با PWGP باشند. اگر درخواست مجوز کار متقاضیان پذیرفته شود، فارغ التحصیلان می‌توانند به مدت هشت ماه تا سه سال در کانادا مشغول به کار شوند. در صورتی که هدف نهایی متقاضیان، اقامت دائم در کانادا باشد، تجربه کاری بدست آمده از طریق PGWP می‌تواند مسیر آن‌ها را برای دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سیستم Express Entry تسهیل کند. Express Entry یک سیستم مدیریت برنامه برای سه مسیر اصلی مهاجرت در کلاس اقتصادی کانادا است: برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه کسب و کار ماهر فدرال و کلاس تجربه کانادایی.

متقاضیان مهاجرت واجد شرایط برای یک برنامه مهاجرتی تحت مدیریت سیستم Express Entry، بر اساس فاکتورهای مورد نیاز برای موفقیت در بازار کانادا، رتبه بندی خواهند شد. میزان سن، مهارت زبان، تحصیلات و تجربه کاری یک متقاضی موجب دریافت امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) می‌شود. کسانی که امتیاز بالاتری دریافت کنند، به احتمال زیاد موفق به دریافت دعوتنامه ارایه درخواست اقامت (ITA) خواهند شد. این مورد از طریق قرعه کشی‌های دوره‌ای Express Entry صورت می‌پذیرد. داشتن تجربه کار کانادایی از مهمترین فاکتورهای دریافت امتیاز محسوب می‌شود.

بازدید: 310تاریخ انتشار : 1398/12/13