• خانه
  • اخبار
  • مهاجرت
  • خدمات ویژه موسسات آموزش عالی کانادا برای دانشجویان بین‌المللی؛ محل خواب رایگان و بیشتر

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 1029

سرمایه گذاری و ویزا

مهاجرت
بازدید: 17

خدمات ویژه موسسات آموزش عالی کانادا برای دانشجویان بین‌المللی؛ محل خواب رایگان و بیشتر

 موسسات تحصیلات تکمیلی کانادا به تعداد دانشجویان بین‌المللی که می‌پذیرند افتخار می‌کنند و برخی از آن‌ها نیز برای پذیرفتن ورودی‌های بیشتر فراخوان می‌دهند. دانشجویان بین‌المللی به دانشگاه‌ها و کالج‌ها کانادا کمک می‌کنند تا برنامه‌ها خود را گسترش داده و درآمدها خود را تکمیل کنند. آن‌ها همچنین به تنوع در پردیس‌ها کمک کرده و موجب غنی کردن تجربه‌ی تحصیلات پس از متوسطه برای تمام دانشجویان می‌شوند.

کانادا با گسترش جریان مستقیم دانشجویی (SDS) خود به سه کشور دیگر در سال 2019 شامل کشورهای سنگال، مراکش و پاکستان، ادامه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی را در این کشور آسان‌تر کرد. برنامه SDS به دانشجویان کشورهای ذکر شده در کنار کشورهایی مانند چین، هند، فیلیپین و ویتنام اجازه می‌دهد تا متقاضیان در مدت کوتاه 20 روز، مجوز تحصیلی خود را دریافت کنند.

جمعیت دانشجویان بین‌امللی حاضر در کانادا از سال 2012 تا سال 2018 دو برابر شده است و به رقم 570000 دانشجو رسیده است. این رشد جمعیت بدین معنی است که به امکانات بیشتری نیاز است و باید یکپارچگی‌های مورد نیاز صورت گیرد. دانشجویان بین‌المللی ممکن است با مشکلاتی مانند تنهایی، مشکلات مالی و یا مشکلات یافتن شغل در کانادا روبرو شوند. در هفته‌های گذشته، دانشگاه Windsor استان اونتاریو میزبان یک نشست و گفتگو در خصوص چگونگی کمک به دانشجویان بین‌المللی بود. موضوع مباحث صورت گرفته، در خصوص کمک به دانشجویان در یافتن شغل و دریافت اقامت دائم بود. Paul Davidson رییس دانشگاه‌های کانادا، در گفتگو با Windsor Star گفته است: "این برای آینده کانادا بسیار مهم است که ما همچنان تعداد پذیرش دانشجویان بین‌المللی را افزایش دهیم و آن‌ها نیز تجربه‌ی مثبتی داشته باشند و به اقتصاد و جامعه‌ی کانادا کمک کنند."

در سواحل شرقی کانادا، Rotaract Club در دانشگاه کیپ برتون در سیدنی استان نووا اسکوشیا، محل خواب رایگان در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌دهد. آن‌ها برای 47 دانشجو که در خارج از پردیس زندگی می‌کنند، تشک‌هایی ارسال می‌کنند. بر اساس گزارش کانادا پرس، این پروژه برای کسانی در نظر گرفته می‌شود که قادر به خرید اثاثیه و لوزم اولیه خود نمی‌باشند. بر اساس گزارش پرس مدیا؛ در قسمت دیگری از کشور، کالج رد دیر، در شهر رد دیر واقع در استان آلبرتا، به دنبال جذب 500 دانشجوی بین‌المللی است. در حال حاضر آن‌ها از 200 نفر ثبت نام کردند. تمرکز این دانشگاه نیز بر استخدام دانشجویان بین‌المللی در مشاغل مرتبط با آن‌ها، آموزش‌های خردسالی و برنامه‌های فن آوری مهندسی خواهد بود.

 

Express Entry برای دانشجویان بین‌المللی

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی پس از پایان تحصیلات خود، به دنبال دریافت اقامت دائم کانادا هستند. بر اساس اعلام دفتر آموزش بین‌المللی کانادا (CBIE)، 60 درصد دانشجویان بین‌المللی در صدد ارایه درخواست اقامت دائم خود در کانادا هستند. آموزش کانادایی می‌تواند به دانشجویان در ارایه درخواست اقامت دائم از طریق سیستم فدرال Express Entry کمک کند.

سیستم Express Entry استخر متقاضیان کلاس تجربه‌ی کانادایی را مدیریت می‌کند. این کلاس‌ شامل برنامه‌های نیروی کار ماهر فدرال و برنامه مشاغل ماهر فدرال می‌شود. هنگامی که مشخص شد یک متقاضی واجد شرایط ورود به استخر Express Entry می‌باشد، بر اساس فاکتورهایی مانند سن، تجربه کار، مهارت زبان و تحصیلات، نمراتی در سیستم جامع رده بندی (CRS) به او تعلق می‌گیرد. به متقاضیانی که بالاترین امتیاز را کسب کنند، دعوتنامه‌ی درخواست (ITA) برای اقامت دائم کانادا ارسال می‌شود. متقاضیان از طریق قرعه کشی منظم Express Entry انتخاب می‌شوند. متقاضیانی که دارای تحصیلات پس از متوسط کانادایی هستند، ممکن است بتوانند 30 امتیاز اضافی نسبت به امتیاز کلی خود در سیستم Express Entry دریافت کنند. در سال 2015، 25 درصد کسانی که ITA دریافت کردند، از دانشجویان بین‌المللی سابق بودند.

 

چرا دانشجویان بین‌المللی کانادا را انتخاب می‌کنند

بر اساس تحقیقات CBIE، دانشجویان بین‌المللی کانادا را به دلیل شهرتش به عنوان یک جامعه‌ی آزاد و چند ملیتی و همچنین کیفیت بالای آموزش ارایه شده توسط دانشگاه‌ها و کالج‌ها انتخاب می‌کنند.

ادامه تحصیل در کانادا چند مزیت دارد. علاوه بر کسب امتیازات اضافی در سیستم Express Entry، دانشجویان می‌توانند از طریق مسیرها و جریان‌های متنوع تحصیلات تکمیلی ارایه شده توسط استان‌ها و قلمروهای مختلف، برای دریافت اقامت دائم خود اقدام کنند. این جریان‌ها تحت برنامه‌های نامزدی استانی قرار دارند که در استان کبک تحت عنوان "برنامه تجربه کبک" شناخته می‌شود. دلت کانادا در گزارش‌ها خود گفته است؛ دانشجویان بین‌المللی که به صورت دائم در کانادا ساکن می‌شوند دارای مشاغل خوب و دستمزدهای بالا هستند.

بازدید: 329تاریخ انتشار : 1398/12/13