صدور ویزای بازدیدکنندگان

مهاجرت
بازدید: 409

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 594

کمپین جدید جذب معملمان خارجی وزارت آموزش و پرورش کبک

  

وزارت آموزش و پرورش و آموزش عالی استان کبک با راه اندازی یک وبسایت جدید و با هدف ارایه اطلاعات در خصوص آموزش معلمان خارجی و کانادایی، درصدد جذب افراد علاقه‌مند در حوزه آموزش است. این خبر در 22 ژانویه توسط Jean-François Roberge، وزیر آموزش و پرورش و آموزش عالی کبک اعلام شده بود. بخش " Devenir enseignant" (معلم شدن)، که یک بخش جدید محسوب می‌شود، در محتوای پلتفرم آنلاین موجود که تا پیش از این نیز وجود داشت ادغام شده و برای مهاجران، دانش آموزان و دانشجویان، معلمان و بزرگسالانی که مایل به تغییر شغل هستند در نظر گرفته شده است.

علاوه بر اطلاعات اولیه در حوزه تدریس، این فضای مجازی جدید شامل شرح وظایف معلمان، دستورالعمل نحوه دریافت مجوز تدریس، منابع مورد نیاز برای یافتن شغل در این رشته و همینطور اطلاعات عملی برای معلمانی که مایل به مهاجرت به کبک هستند، نیز می‌باشد. افراد خارجی علاقه‌مند به مهاجرت به کبک برای تدریس در این استان، می‌توانند اطلاعات پیرامون برنامه‌های بین‌المللی شناخته شده را پیدا کنند که به آن‌ها امکان تدریس در استان را می‌دهد. همچنین لیستی از کشورهایی که استانداردهای آموزشی مشابه دارند نیز وجود دارد که معلمان می‌توانند به آن مراجعه کنند.

بر اساس اطلاعات ارایه شده در این وبسایت، بسیاری از دوره‌های آموزشی بین‌المللی برای تدریس در کانادا استاندارد شناخته می‌شوند و بسیاری از مسیرهای حرفه‌ای و آموزشی در نهایت به این حرفه منتهی می‌شوند؛ به خصوص که چشم اندازهای اشتغال در این حوزه در حال حاضر در کبک بسیار عالی هستند.

این وزارتخانه تاکید کرده است که حتی اگر تدریس و معلمی شغل فعالی افراد متقاضی نباشد، متقاضیان خارجی می‌توانند در کبک تبدیل به یک معلم شوند. وزیر آموزش در جریان یک کنفرانس خبری گفته است: "من خوشحالم از اینکه این ابتکار عمل را برای تبلیغ و ارایه اطلاعات در مورد شیوهای تدریس در کبک اعلام می‌کنم. من مطمئن هست که تعداد بسیار زیادی از افراد علاقه مند به اشتغال در این حوزه، از "Devenir enseignant" بهره‌مند خواهند شد، خواه این افراد اهل کبک باشند و خواه از کشورهای دیگر. با تمام فرصت‌هایی که محیط شغلی امروز در اختیارمان قرار می‌دهد، قطعاً ما باید ما باید بیش از این تلاش کنیم تا همه مزایای این حرفه را تبلیغ کرده و معلمان جدید جذب کنیم. من اطمینان دارم که این وبسایت که به طور کامل مربوط به تدریس است، به ما کمک خواهد کرد تا به آن هدف برسیم." مدارس در کبک با کمبود جدی معلم مواجه هستند و تلاش بر این است تا از افراد تازه وارد در این حوزه استفاده شود.

بازدید: 686تاریخ انتشار : 1398/12/12