تسهیلات جدید کبک برای حمایت از نیروی کار موقت خارجی

 تسهیلات جدید کبک برای حمایت از نیروی کار موقت خارجی

 این مقررات جدید در تاریخ 1 ژانویه 2020 برای آژانس‌های کاریابی و استخدام و همچنین کارفرمایان نیروهای کار موقت خارجی به اجرا در خواهد آمد

 

دولت کبک مقررات جدیدی را برای حمایت از نیروی کرا موقت خارجی در مقابل اقدامات مشکوک استخدام کنندگان، آژانس‌های کاریابی و کارفرمایان اعلام کرده است. بر اساس این مقررات جدید، آژانس‌های کاریابی و استخدام نیروی کار موقت خارجی، برای کار خود به مجوز فعالیت نیاز دارند. آژانس‌هایی که از قبل مشغول به ارایه خدمات هستند نیز اکنون باید برای ادامه ‌ی فعالیت قانونی خود به کمسیون استانی مسئول استانداردهای کار در استان، یا همان CNESST، مراجعه کنند و برای ادامه‌ی فعالیت خود از تاریخ 1 ژانویه 2020 مجوز دریافت کنند.

CNESST سیستم مجوز را مدیریت می‌کند و بر عملکرد استخدام کنندگان و کارفرمایان نظارت خواهد داشت تا این اطمینان حاصل شود که آن‌ها از مقررات وضع شده پیروی می‌کنند.

ژان بولت وزیر کار، اشتغال و همبستگی اجتماعی در جریان یک کنفرانس خبری، با اعلام این خبر گفت: "این قوانین جدید تضمین می‌کنند که  نیروهای کار تحت نظر آژانس‌ها و نیروهای کار موقت خارجی، از شرایط کار عادلانه، منصفانه و برابر برخوردار هستند و این امر موجب می‌شود تا یک تجربه‌ی کار مصبت داشته باشند."

 در صورتی که آژانس‌های ارایه دهنده‌ی خدمات نتوانند قوانین جدید را اجرا کنند، مجوز آن‌ها تعلیق و یا فسخ خواهد شد. مواردی که آژانس‌ها برای جلوگیری از تعلیق و یا فسخ مجوزشان ملزم به اجرای آن‌ها هستند به شرح زیر می‌باشد:

·         ارایه مدارک به نیروهای کار خارجی که جزییات شرایط کار و شرکت مشتری در آن ذکر شده باشد.

·         اطمینان از اینکه کارمندان و یا هر فردی که در زمینه برنامه مهاجرتی مشغول ارایه مشاوره، کمک و یا برعهده داشتن نمایندگی فرد دیگری است، دارای اعتبار لازم باشند.

 

علاوه بر این تعهدات، آژانس‌های استخدامی و شرکت‌های مشتری، به طور مشترک برای نیروهای کار خارجی متعهد می‌شوند. همچنین آژانس‌ها موظف هستند مبلغ 15000 دلار به عنوان سپرده امنیتی تهیه کنند تا در صورت بروز رویدادی که جزو شرایط پرداخت هزینه برای نیروهای کار نمی‌شود، طبق قوانین کار کبک، به عنوان جبران خسارت به نیروهای کار پرداخت شود.

از 1 ژانویه، آژانس‌های استخدامی از پرداخت حقوق‌های کمتر نسبت به کارکنان شرکت مشتری، منع می‌شوند. این مورد تا زمانی که در همان واحد، افراد دیگری مشغول همان کار هستند باید اجرا شود. کارفرمایان می‌توانند همچنان تجربه و مهارت نیروهای کار را برای تعیین میزان دستمزد در نظر بگیرند اما نابرابری دستمزد بر اساس وضعیت استخدام پذیرفته نخواهد شد. قوانین جدید علاوه بر تعیین تعهدات آژانس‌ها برای صدور مجوز فعالیت، اقدامات دیگر همچون رفتار کارفرمایان را نیز تنظیم می‌کند.

کارفرمایان نیروهای کار موقت خارجی حق دریافت مبالغی جز هزینه‌های مشخص شده در برنامه دولت کانادا را ندارند. همچنین آن‌ها حق نگهداری و گرفتن اموال شخصی، یا هر آنچه که متعلق به نیروهای کار موقت خارجی است مانند پاسپورت و یا اسناد رسمی را ندارند. کارفرمایان موظف هستند تاریخ ورود و همچنین عزیمت این نیروهای کار را به CNEET را اعلام کنند.

بولت گفته است: "بنابراین اگر بخواهم به طور خلاصه بگویم، از مهمترین مزایای این آیین نامه این است که ایجاد یک آژانس برای کلاهبرداری و بزهکاری را دشوار می‌کند و اغلب شرایط کار را برای کارمندان بهبود می‌بخشد و پایانی برای فعالیت‌هایی با نتایج منفی خواهد بود. این ضروری است که تمام افرادی که در توسعه‌ی کبک مشارکت دارند، بتوانند با حمایت کافی این کار را انجام دهند." 

بازدید: 754تاریخ انتشار : 1398/09/29