وزیر جدید مهاجرت کانادا منصوب شد

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2117

معرفی منابع اینترنتی معتبر جستجوی شغل و تحصیلات در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 664

تاثیر ویروس کرونا بر مهاجرت آلبرتا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1401

بیمه در کانادا بیمه سلامت

جاب آفر
بازدید: 156

وزیر جدید مهاجرت کانادا منصوب شد

 Marco Mendicino وزیر جدید مهاجرت کانادا؛ برای نظارت بر وعده‌های لیبرل‌ها از جمله افزایش اهداف مهاجرت منصوب شد

 

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، Marco Mendicino را به عنوان وزیر بعدی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا معرفی کرد. Mendicino که از مهاجران ایتالیایی به کانادا است، نماینده Eglinton-Lawrence در تورنتو اونتاریو است. او که 46 سال سن دارد، سابقه‌ی فعالیت گسترده‌ای در حوزه وکالت و قانون دارد و نزدیک به 10 سال نیز به عنوان دادستان فدرال مشغول به فعالیت بوده است. وی در طول این مدت کمک کرده بود تا اعضای گروه تروریستی "تورنتو 18" در پشت میله‌های زندان قرار گیرند.

اکنون Mendicino مسئول پیگیری پرونده‌های مهاجرتی وعده داده شده توسط حزب لیبرال به رهبری ترودو است که در انتخابات فدرال اخیر، انتخاب شدند. لیبرال‌ها توانستند دولت اقلیت‌ را به دست بیاورند. به این معنی که باید برای اجرای تعهدات خود در راستای افزایش سطح مهاجرت به آرای مخالف خود تکیه کرده و برای اجرای آن‌ها تلاش کنند. بدین منظور آن‌ها باید برای ایجاد یک برنامه نامزدی شهری، چشم پوشی از هزینه‌های شهروندی و تبدیل کردن برنامه پیلوت مهاجرتی آتلانتیک به یک برنامه دائمی، اقدام کنند.

 

350000 مهاجر تا سال 2021

در طول 4 سال حضور در دولت اکثریت، لیبرال‌ها سطح مهاجرت را از حدود 260000 مهاجرت سالانه به عدد 330800 مهاجرت در سال 2019 رساندند. آن‌ها در نظر دارند تا این مقدار را با هدفی بزرگتر یعنی 20000 مهاجرت بیشتر، تا سال 2021 به 350000 مهاجرت در سال برسانند. با این تفاسیر طی سه سال آینده بیش از یک میلیون مهاجر جدید وارد کانادا خواهند شد.

لیبرال‌ها همچنین در آخرین دوره خود تاکید بیشتری بر موضوع پناهندگان داشتند. آن‌ها نرخ پذیرش پناهندگان را 15 درصد افزایش دادند و میزان پذیرش مهاجران در کلاس اقتصادی را 58 درصد کاهش دادند. میزان پذیرش مهاجران در کلاس خانواده همچنان دست نخورده باقی مانده است. لیبرال‌ها قول دادند در سال‌های پیش رو افزایش قابل توجی در سطح مهاجران خواهیم داشت.

 

درخواست‌های رایگان شهروندی کانادا

در حال حاضر متقاضیان برای دریافت شهروندی کانادا، باید 530 دلار پرداخت کنند. به علاوه باید 100 دلار نیز به عنوان "حق شهروندی" پرداخت کنند. لیبرال‌ها قول دادند تا این هزینه‌ها را حذف کنند. این حرکت بخشی از تلاش کلی برای اصلاح قوانین شهروندی است تا متقاضیان بتوانند بدون در نظر گرفتن مواردی همچون سن و درآمد شهروندی خود را دریافت کنند.

 

برنامه نامزدی شهری

در راستای تلاش برای ترویج مهاجرت به جوامعی با تمام اندازه‌ها در سراسر کانادا، لیبرال‌های قول اجرای یک برنامه نامزدی شهری را دادند. این برنامه می‌تواند حداقل 5000 فضای جدید برای مهاجران در آینده باز کند. همچنین این برنامه به جوامع محلی، اتاق‌های بازرگانی و شوراهای کار محلی اجازه می‌دهد تا از مهاجران به طور مستقیم حمایت کنند.

 

برنامه پیلوت مهاجرتی آتلانتیک

برنامه پیلوت مهاجرتی آتلانتیک (AIPP) برای مهار کاهش جمعیت در چهار استان هم مرز با دریا کانادا ایجاد شده است. AIPP به کارفرمایان در استان‌های نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک و جزیره پرنس ادوارد اجازه می‌دهد تا اتباع خارجی را برای مشاغلی که نمی‌توانند به صورت محلی جای خالی آن‌ها را پر کنند، استخدام کنند. این پیلوت در ماه می سال جاری به مدت 2 سال تمدید شده بود و هم اکنون نیز قرار است به عنوان یک برنامه دائمی در نظر گرفته شود.

 

Mendicino از زمان ورود به پارلمان در سال 2015، به عنوان دبیر پارلمان وزیر زیرساخت‌ها و جوامع خدمت کرده است. او در پیشبرد زیرساخت‌های سبز دولت و زیرساخت‌های اجتماعی در تورنتو و سراسر کانادا نقش داشته است. همچنین او در 21 اکتبر 2019 با 53 درصد آرا به عنوان عضوی از پارلمان اگلینتون-لاورنس، دوباره برگزیده شد.

وی در سال 2017 به عنوان دبیر پارلمان وزارت دادگستری و دادستان کل کانادا انتخاب شده بود. او در این سمت به پیشبرد اولویت‌های فدرال کمک قابل توجهی کرده بود. از جمله این فعالیت‌های می‌توان به اصلاح عدالت کیفری، آشتی با مردمان بومی و احیای عدالت اشاره کرد. Mendicino در انجمن حقوقی بالای کانادا مشغول به فعالیت بوده است و برای دو دوره نیز رییس انجمن مشاوران دادگستری بوده است. وی از قوانین بهتر در مورد جرایم سازمان یافته و دسترسی به عدالت، در مجلس عوام و سنا دفاغ کرده است.

نخست وزیر جدید بارها نامش در محافل مختلف شنیده شده. همچنین درگیری‌های حقوقی با مراکزی مانند مرکز مراقبت کودکان John Wanless، مدرسه‌ی عمومی John Walness، باشگاه فوتبال شمال تورنتو، خدمات مهاجرتی COSTI، کمیته داوطلبان سمفونیک تورنتو و مرکز قلب و سکته کانادا داشته است.

نخست وزیر جدید کانادا به تورنتو لایف گفته است: "حرفه‌ی من همیشه به سمت خدمات عمومی متمایل بوده است. من به صورت فدرال خدمت کردم؛ به صورت محلی داوطلب شدم. و به عنوان نوادگان مهاجران ایتالیایی که با دستانی خالی به اینجا آمدند، می‌خواهم به بهترین شکل ممکن در ساخت این کشور مشارکت کنم."

Mendicino جایگزین احمد حسین خواهد شد که از سال 2017 در جایگاه وزارت امور خارجه کانادا قرار داشت. احمد حسین نیز سکان وزارت کودکان خانواده و توسعه اجتماعی را بر عهده خواهد گرفت.

بازدید: 2117تاریخ انتشار : 1398/09/11