باآزمون آنلاین آیلتس به سفر آموزشی خود ادمه دهید

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 425

پاسپورت واکسن: دورانی جدید در حوزه سفر؟

اخبار روز کانادا
بازدید: 43

همایش بزرگ مهاجرت به کانادا و استرالیا - مشهد - بهمن 1397

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2200

گزارش شغلی لوله کش

اکسپرس اینتری
بازدید: 82

کلاس زبان فرانسه رایگان در کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 684

به روز رسانی برنامه نیروی کار ماهر خارجی استان منیتوبا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 3656

چند صد هزار فرصت شغلی خالی در کانادا موجود است

 جایگاه‌های خالی شغلی در کانادا همچنان در یک وضعیت تاریخی قرار دارند. در سه ماهه سوم سال 2019 حدود 433000 موقعیت شغلی خالی در سراسر کانادا وجود داشته است

 به گزارش فدراسیون تجارت مستقل کانادا، بخش‌های خصوصی کانادا در سه ماهه سوم سال 2019، همچنان نرخ تاریخی موقعیت‌های خالی شغلی را ادامه دادند. بر اساس آخرین گزارش این فدراسیون تقریباً 433000 موقعیت شغلی خالی در سه ماهه سوم سال 2019 در بخش‌های خصوصی کانادا وجود داشته است که این میزان تقریباً 1500 جایگاه خالی بیشتر را نسبت به سه ماهه دوم نشان می‌دهد. همچنین نسبت به زمان مشابه در سال گذشته، 15000 جایگاه خالی شغلی بیشتر در بخش‌های خصوصی کانادا وجود دارد.

تد مالت اقتصاددان ارشد CFIB گفته است: "این پنجمین سه ماهه متوالی است که ما شاهد افزایش نرخ موقعیت‌های شغلی خالی هستیم. کسب و کارهای کوچکی که کمتر از 5 کارمند دارند، سخت‌ترین زمان را برای استخدام دارند زیرا نرخ موقعیت‌های خالی آن‌ها نیز بالا است (5.4%)."

 

موقعیت‌های شغلی خالی بر اساس استان

بار دیگر کبک فشرده‌ترین شرایط بازار کار را در بین استان‌های کانادا دارد. نرخ موقعیت‌های خالی شغلی در این استان 4 درصد است. بریتیش کلمبیا نیز جایگاه دوم را در بین استان‌های کانادا در اختیار دارد. نرخ موقعیت‌های خالی شغلی در این استان نیز 3.8 درصد است که بالاتر از حد معمول محسوب می‌شود. استان اونتاریو با میانگین 3.2 در سطح ملی باقی مانده است. نرخ موقعیت‌های شغلی خالی در Prairies و نیوفاندلند و لابرادور اندکی بالا رفته است اما همچنان کمتر از میانگین ملی محسوب می‌شوند. باقی استان‌های کانادا بین سه ماهه دوم و سوم تغییری نداشتند.

 

موقعیت‌های شغلی خالی بر اساس صنعت

به نظر می‌رسد صنایعی با تعداد زیاد شرکت‌های کوچک، در مقایسه با شرکت‌های بزرگ، دارای نرخ بالاتر موقعیت‌های شغلی خالی می‌باشند. بخش‌های کشاورزی، اطلاعات و مهمان پذیری شاهد افزایش نرخ موقعیت‌های شغلی خالی بودند. در مقابل آن بخش‌های تولیدی، عمده فروشی و خرده فروشی روندی رو به کاهش را تجربه کرده‌اند. صنایع خدمات شخصی مانند آرایشگاه‌ها، خشک شویی‌ها و خدمات دفن و تشییع جنازه، بالاترین نرخ موقعیت‌های خالی را از ماه جولای تا اکتبر 2019 داشتند و همچنان این جایگاه را با 4.9 درصد حفظ کرده‌اند.

 صنعت ساخت و ساز نیز با نرخ 4.7 درصد، در جایگاه دوم موقعیت‌های شغلی خالی قرار دارد. مهمان پذیری (4.0 درصد)، کشاورزی (3.7 درصد) و اطلاعات (2.4 درصد) نرخ قابل توجهی از موقعیت‌های شغلی خالی را شاهد بودند.

در همین حال در بخش‌هایی نیز شاهد کاهش نرخ موقعیت‌های شغلی خالی بودیم. صنایعی مانند حمل و نقل (3.4 درصد)، تولید (2.8 درصد)، عمده فروشی (2.6 درصد) و خرده فروشی (2.5 درصد) از جمله این بخش‌ها محسوب می‌شوند. بخش منابع طبیعی با نرخ 1.8 درصد، کمترین میزان موقعیت‌های شغلی خالی را دارا می‌باشد.

جایگاه‌ها و موقعیت‌های شغلی خالی تاثیر قابل توجهی بر میزان دستمزدها می‌گذارند. کارفرمایانی که با حداقل یک جایگاه شغلی خالی مواجه هستند، مجبور هستند تا سطح متوسط دستمزد را به میزان 2.3 درصد افزایش دهند. این در حالی است که صنایع بدون جایگاه شغلی آزاد، افزایش 1.4 درصدی دستمزد را برنامه ریزی می‌کنند.  

بازدید: 562تاریخ انتشار : 1398/09/11