الزامات جدید برای برنامه تجربه تحصیلی کبک

  

استان کبک تغییرات بزرگی را در الزامات دریافت اقامت دائم برای دانشجویان بین‌المللی و افراد دارای تجربه‌ی کار در کبک ایجاد کرده است. این تغییرات بر روی برنامه تجربه‌ی کبک (Programme de l’expérience Québécoise و یا PEQ) تاثیر می‌گذارد. برخی از تغییرات از تاریخ 1 نوامبر 2019 اجرا می‌شوند و برخی نیز در سال جدید میلادی به مرحله‌ی اجرا در می‌آیند.

استان کبک در خصوص اینکه آیا این تغییرات بر روی تقاضاهای در انتظار بررسی این برنامه‌ نیز تاثیر می‌گذارند یا نه چیزی اعلام نکرده است.

یکی از این تغییرات اساسی، معرفی لیست مشاغل مورد نیاز (فقط به زبان فرانسوی) برای افراد متقاضی است. افرادی که دارای تجربه‌ی کار در استان هستند و مایل به ارایه تقاضا برای PEQ نیز می‌باشند، باید در یکی از مشاغل مورد اشاره در لیست، مشغول فعالیت باشند. میزان تجربه‌ی کار مورد نیاز نیز به کد طبقه بندی ملی شغلی (NOC) بستگی دارد.

متقاضیانی که در یکی از شغل‌های لیست جدید مشغول به فعالیت هستند و رتبه‌ی NOC آن‌ها نیز 0، A و یا B است، باید دارای 12 ماه سابقه‌ی کار در کبک باشند. افرادی که دارای رتبه‌ی C و یا D هستد باید 18 ماه سابقه‌ی کار در کانادا داشته باشند.

داشنجویان بین‌المللی متقاضی PEQ نیز باید اطمینان حاصل کنند که سطح آموزش آن‌ها یکی از مدارج موجود در زیر بخش‌های A و B لیست سطح آموزش کبک باشد. علاوه بر این، دانشجویان بین‌المللی که در یک برنامه‌ی 900 ساعته کبک ثبت نام کردند، باید پس از تحصیل یک دوره 6 ماهه سابقه کار را تکمیل کنند. سابقه‌ی کاری باید در حوزه‌ی مرتبط با رشته‌ی تحصیلی دانشجویان باشد.

 

الزامات زبان

از تاریخ 1 ژانویه 2020 تغییرات صورت گرفته در بخش الزامات زبان برای هر دو گروه متقاضی PEQ مورد اجرا قرار خواهد گرفت.

متقاضیان برای نشان دادن سطح زبان فرانسه خود سه گزینه پیش رو دارند:

·         انجام یک تست استاندارد

·         برآوردن معیارهای مشخص شده در یک رتبه حرفه‌ای

·         حداقل سه سال تحصیل تمام وقت به زبان فرانسه در سطح متوسطه یا پس از متوسطه

الزامات جدید زبان برای درخواست ویزای همسر نیز اعمال شده است. شخص متقاضی و همسر متقاضی باید سطح زبان  high intermediate فرانسه یا سطح 7 یا 8 CLB دارا باشد.

بازدید: 688تاریخ انتشار : 1398/08/10