• خانه
  • اخبار
  • مهاجرت
  • کانادا برای افراد لطمه دیده ازخشونت‌های خانوادگی اقامت موقت صادر می‌کند

دوره های تحصیلی آنلاین

اخبار روز کانادا
بازدید: 110

کانادا برای افراد لطمه دیده ازخشونت‌های خانوادگی اقامت موقت صادر می‌کند

 افرادی که به تازگی به کانادا آمده‌اند و خشونت خانوادگی را تجربه کرده‌اند اکنون می‌توانند از گزینه‌ی ارایه درخواست اقامت موقت که معاف از پرداخت هزینه نیز می‌باشد استفاده کنند تا وضعیت مهاجرتی آنان قانونی شود. مقررات جدید  در مورد مجوزهای مربوط به اتباع بیگانه‌ی خارج از وضعیت که مورد خشونت‌های خانوادگی قرار گرفته‌اند از تاریخ 26 جولای به اجرا در آمده است و اجازه صدور اقامت موقت به مدت 6 ماه را به قربانیان و فرزندان وابسته‌ی آن‌ها می‌دهد.

این قانون تنها در خصوص کسانی که تاکنون اقامت دائم نگرفته‌اند و یا وضعیت اقامتی آن‌ها در کانادا به شریک و یا همسر آن‌ها وابسته است قابلیت اجرایی دارد.

دستورالعمل‌های صادر شده توسط احمد حسین، وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا در ماه جون می‌گویند که قوانین جدید با هدف حفاظت از اتباع آسیب پذیر خارجی که قربانی خشونت‌های خانوادگی می‌شوند یا تحت تاثیر آن هستند، با مشخص کردن وضعیت آن‌ها در کانادا در زمان مناسب، تنظیم شده‌اند.

همچنین در دستورالعمل‌ها آمده است که یک افسر مهاجرت می‌تواند برای قربانیان خارج از وضعیت خشونت‌های خانوادگی صادر کند تا با مشخص شدن وضعیت، آن‌ها بتوانند در خصوص آینده‌ی وضعیت مهاجرت خود تصمیم درستی اتخاذ کنند. همچنین این مورد به قربانیان اجازه می‌دهد تا از فرد سوء استفاده کننده دور شوند تا بتوانند یک تصمیم آگانه برای زندگی خود بگیرند.

وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، بر اساس آخرین قوانین منتشر شده در 26 جولای، قصد دارد تا  سریعاً به پرونده‌ی قربانیان خشونت‌های خانوادگی رسیدگی کند.

افرادی که واجد شرایط دریافت اقامت موقت به دلیل خشونت خانوادگی هستند، در صورتی که تحت پوشش هیچگونه بیمه سلامت، اعم از خصوصی و عمومی، نباشند ممکن است واجد شرایط دریافت موقت مزایای برنامه سلامت فدرال کانادا نیز شوند.

بازدید: 401تاریخ انتشار : 1398/05/09