برنامه جدید اقامت دائم 3 ساله برای کارگران حوزه کشاورزی-غذایی

 برنامه آزمایشی مهاجرت سه ساله کشاورزی غذایی کانادا از سال 2020 آغاز می‌شود که می‌تواند برای کارگران موقت خارجی دارای مهارت در حوزه کشاورزی و غذایی خبری امیدوار کننده باشد. در حال حاضر این افراد که برای  دریافت شغل‌های فصلی  و از طریق برنامه کارگران موقت خارجی مشغول به کار می‌شوند، تنها می‌توانند اقامت موقت دریافت کنند. تبدیل اقامت آن‌ها به اقامت دائم امری بسیار دشوار است. خوشبختانه دولت از طریق این برنامه آزمایشی می‌تواند آن‌ها را در کانادا نگه دارد که این مورد هم برای کارگران و هم برای کانادا به عنوان کشورشان سودمند خواهد بود.

 

مزایای برنامه آزمایشی مهاجرتی کشاورزی و غذایی

صنایع کشاورزی و غذایی کانادا از این طریق می‌توانند کارکنانی با تجربه داشته باشند. در نتیجه این امر موجب افزایش  صادرات در حوزه این صنعت می‌شود. طبق اعلام دولت کانادا، این کشور محصولاتی با ارزش 66.2 میلیارد دلار در سال 2018 به دیگر کشورها صادر کرده است. این موضوع با صرف نظر کردن از مشکلات تامین کارگر در حوزه‌های گوشت‌های فرآوری شده و تولید قارچ مطرح شده است.

در بین هر 8 شغل در کشور، یک شغل متعلق به این صنعت می‌باشد. با این عمل افراد کمتری بیکار خواهند بود. بنابراین اگر بتوانند مشکل یافتن کارکنان با تجربه در این صنعت را حل کنند، سود بیشتر و و فرصت‌های شغلی بیشتری به ساکنان موقت کانادا ارایه خواهد شد.

 

شغل‌های مناسب برای برنامه آزمایشی کشاورزی غذایی

چندین شغل مختلف برای برنامه آزمایشی کشاورزی غذایی واجد شرایط هستند. این مشاغل شامل کسانی که در صنابع گوشت‌های فرآوری شده مشغول به کار هستند می‌شود که از آن جمله می‌توان به قصابان خرده فروش یا صنعتی و همینطور کارگران مشغول در این صنایع اشاره کرد. کشاورزان و افراد مشغول در مزارع تولید سالیانه قارچ و محصولات گلخانه‌ای نیز در استخر افراد واجد شرایط قرار می‌گیرند. همچنین سرپرستان مزارع و دامداران مزارع تولید گوشت‌های فرآوری شده نیز از افراد واجد شرایط محسوب می‌شوند.

 

تحت برنامه این برنامه آزمایشی معرفی شده بیش از 2,750 متقاضی درخواستشان مورد تایید قرار خواهد گرفت. طبق اعلام وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، با این برنامه آزمایشی 3 ساله، متقاضیانی که به همراه خانواده‌هایشان تعدادشان به 16,500 نفر می‌رسد، می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند.

 

چگونه باید بدانید که واجد شرایط هستید؟

برخی از الزامات مورد نیاز واجد شرایط شدن برای این برنامه به شرح زیر بدین شرح می‌باشند:

·         دارا بودن مدرک سطح 4 استاندارد کانادایی در زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی چیزی در حدود آیلتس 4.5

·         مدرک تحصیلات دبیرستان یا بالاتر،

·         داشتن یک پیشنهاد شغلی متوسط (تمام وقت)،

·         کار در استان (غیر فصلی)،

·         خارج از استان کبک با میزان دستمزد رایج و یا بالاتر.

 

کارفرمایان واجد شرایط سنابع فرآورده های گوشتی

کارفرمایانی که به استخدام کارگر نیاز دارند می‌توانند یک ارزیابی 2 ساله تاثیرات بازار دریافت کنند. کارفرمایان برای واجد شرایط شدن در این برنامه آزمایشی، باید طرح‌های خود را برای کمک به کارکنان ارایه دهند تا بتوانند اقامت دائم را دریافت کنند.

وزارت مهاجرت کانادا همچنین گفته است اگر این افراد عضو یک اتحادیه هستند، باید نامه‌های حمایتی دریافت کنند. آن‌هایی که عضو اتحادیه‌ای نیستند باید الزامات ویژه‌ای را برای ایجاد یک شرایط امن برای نیروهای کار ماهر مهاجر و بازار کار فراهم کنند.

از طریق برنامه آزمایشی مهاجرتی کشاورزی غذایی، کارگران فصلی فعال در این حوزه می‌توانند اقامت دائم دریافت کنند. این موضوع کمک بسیار زیادی به صنایع کشاورزی می‌کند و بخش بزرگی از مشکل کمبود نیروی کار در این حوزه کاهش می‌یابد.  

بازدید: 1087تاریخ انتشار : 1398/05/06