• خانه
  • اخبار
  • تحصیل
  • کانادا برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی را برای دانشجویان بین المللی تسهیل نمود

کانادا برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی را برای دانشجویان بین المللی تسهیل نمود

 دانشجویان بین المللی که متقاضی اجاز کار پس از فارغ التحصیلی دوره فارغ التحصیلی هستند، می‌توانند در فرصت 6 ماهه‌ای که پس از دریافت آخرین نمرات خود به آن‌ها داده می‌شود درخواست خود را برای دریافت اجازه کار ثبت کنند. نکته حایز اهمیت در این مورد این است که دیگر نیازی به داشتن یک اجازه معتبر تحصیلی برای  درخواست اجازه کار نخواهند داشت. این تغییر در روز پنجشنبه، 14 فوریه در کنار تغییرات دیگری که در برنامه مشهور اجازه کار پس از فارغ التحصیلی کانادا (PGWP) صورت گرفته است، به طور رسمی اعلام شد.

زمان معین شده برای ارایه درخواست PGWP پس از دریافت گواهی فارغ التحصیلی از محل تحصیل به دو برابر افزایش یافته و از 90 روز به 180 روز افزایش یافته است. همچنین داشتن اجازه تحصیل برای ارایه درخواست برای PGWP نیز از میان برداشته شده است. وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی (IRCC) در این خصوص گفته است که داشتن اجازه تحصیل تنها در زمان‌های خاصی از این 180 روز مورد نیاز است.

 

برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی

برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی همانطور که از نامش پیداست یک برنامه‌ی کاری است که در آن فارغ التحصیلان موسسات آموزشی مشخص کانادایی اجازه دارند تا پس از پایان دوران تحصیلات خود به مدت 3 سال در کانادا اقامت داشته و کار کنند. برای واجد شرایط شدن در این برنامه موارد مختلفی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به میزان زمان تحصیل متقاضی اشاره کرد. دوره‌ی تحصیل دانشجوی متقاضی باید حداقل 8 ماه باشد.

تجربه کار حرفه‌ای کانادایی که از طریق این برنامه به دست می‌آید می‌تواند به دانشجوی متقاضی کمک کند تا پس از پایان دوره‌ی سه ساله کار و اقامت موقت، از طریق کلاس تجربه کانادایی، اقامت دائم خود را نیز دریافت کند. این مسیر یکی از سه روش مشخص شده در برنامه حرفه‌ای فدرال است که توسط سیستم Express Entry مدیریت می‌شود.

بازدید: 564تاریخ انتشار : 1397/12/13