خبرهای خوبی در خصوص سیاست یارانه مهاجران

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1307

بهترین شغل برای زنان در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 187

گزارش شغلی الکترونیک صنعتی

اکسپرس اینتری
بازدید: 218

همه چیز راجع به خرید رستوران در کانادا

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 50

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی کانادا امید خود را از دست ندهند

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 192

دستورقاضی کبک در خصوص پرونده 18,000 مهاجر

 دستورقاضی کبک در خصوص پرونده 18,000 مهاجر

 

دادگاه عالی کبک در حکمی موقت، دستور از سرگیری فرآیند بررسی پرونده‌ی بیش از 18,000 متقاضی برنامه‌های مهاجرتی را صادر کرده است. این حکم که در روز دوشنبه توسط قاضی Frederic Bachand صادر شده است استان را مجاب می‌کند تا به بررسی پرونده‌هایی که پیش از این تصمیم به خارج کردن آن‌ها از چرخه فرآیند انتخاب متقاضیان جدید داشته است، ادامه دهد.

Simon Jolin-Barrette وزیر مهاجرت به همراه حزب راست میانه دولت استانی، لایحه‌ی 9 را در تاریخ 7 فوریه ارایه دادند. مفاد قید شده در این لایحه، به استان این اجازه را می‌دهد تا در خصوص انتخاب‌های خود گزیده‌تر عمل کند. بر اساس این لایحه متقاضیان حتماً باید به زبان فرانسوی صحبت کنند، به ارزش‌های کبک احترام بگذارند و بتوانند نیازهای بازار کار استان را برطرف کنند.

وکلایی به نمایندگی از انجمن وکلای مهاجرت کبک در بحثی که در جمعه‌ی گذشته اتفاق افتاد اظهار داشتند که وزیر مهاجرت به دلیل بی توجهی به قوانین در حال اجرا، اقدامی غیرقانونی صورت داده است. آن‌ها همچنین گفتند که این موضوع کاملاً مهم و فوری بوده و باید این حکم را ممنوع کرد. در حال حاضر 18,139 برنامه برجسته از جمله پرونده‌های نیروی کار ماهر توسط دولت مدیریت می‌شود. همچنین حدود 3,700 متقاضی این برنامه‌ها هم اکنون در کبک ساکن هستند.

قاضی Bachand دریافته است که تعداد قابل توجهی از متقاضیان از این تصمیم دولت کبک متضرر خواهند شد زیرا در صورت جریان داشتن فرآیند طبیعی پذیرش، آن‌ها موفق به دریافت گواهی‌نامه خواهند شد. این ضرر برای برخی از متقاضیان نیز می‌تواند جبران ناپذیر باشد زیرا سن آن‌ها می‌تواند موجب رد صلاحیت آن‌ها در سیستم جدید شود. همچنین کسانی که در سیستم جدید نیز صلاحیت پذیرش را داشته باشند هم رنج خواهند برد زیرا مجبور هستند تا این فرآیند را از خانه اول شروع کنند.

این تصمیم به مدت 10 روز معتبر است (محدودیت احکام موقت). در هفته‌ی آینده باید منتظر نتیجه این حکم دادگاه بود. 

بازدید: 2873تاریخ انتشار : 1397/12/08