• خانه
  • اخبار
  • مهاجرت
  • برنامه جدید مهاجرتی فدرال برای حمایت از مشاغل طبقه متوسط در نواحی کم جمعیت شمالی

هزینه های مهاجرت و زندگی در کانادا

اخبار روز کانادا
بازدید: 552

برنامه جدید مهاجرتی فدرال برای حمایت از مشاغل طبقه متوسط در نواحی کم جمعیت شمالی

 برنامه جدید مهاجرتی فدرال برای حمایت از مشاغل طبقه متوسط در نواحی کم جمعیت شمالی

 

دولت کانادا متعهد است تا از طرح های مهاجرتی ای حمایت کند که به افزایش توانمندی‌های اقتصادی، اجتماعی و جمعیتی جوامع کوچک منجر می‌شوند. احمد حسین؛ وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا در روز 24 ژانویه از ایجاد یک طرح آزمایشی مهاجرتی در خصوص نواحی کم جمعیت شمالی خبر داد. در این طرح آزمایشی مهاجرتی دولت فدرال که به صورت 5 ساله به اجرا در خواهد آمد، دولتهای استانی زیادی انتخاب شده اند که تا در این طرح مشارکت ‌کنند تا از طیف قابل توجهی از مهاجرین تازه وارد به جوامع محلی حمایت کنند.

این طرح آزمایشی اقتصادی مهاجرتی نوآورانه با هدف آزمایش یک روش جدید و مبتنی بر جامعه، برای پاسخگویی به نیازهای جوامع کوچک ایجاد شده است. این ابتکار عمل در حقیقت بر اساس تجربه کسب شده از برنامه موفقیت آمیز "طرح آزمایشی مهاجرتی استان های آتلانتیک"  الهام گرفته شده است که در مارچ سال 2017 برای کمک به رشد اقتصادی آتلانتیک کانادا شروع به کار کرده بود. از تاریخ اعلام این طرح آزمایشی جدید یعنی 24 ژانویه، وزارت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا به دنبال اعطای درخواست به جوامع علاقه‌مند به مشارکت واقع در انتاریو و غرب کانادا می‌باشد. نواحی علاقه‌مند و متعهد باید با یک سازمان توسعه اقتصادی محلی کار کنند تا بتوانند درخواست خود را ارایه دهند.

طرح آزمایشی مهاجرتی نواحی کم جمعیت شمالی در حقیقت تکمیل کننده دیگر برنامه‌های مهاجرتی اقتصادی خواهد بود که از جمله می‌توان به برنامه‌های طرح آزمایشی مهاجرتی استان های آتلانتیک و برنامه متقاضیان استانی (موسوم به برنامه های پی ان پی) اشاره کرد. این برنامه همچنین به وزارت مهاجرت این فرصت را می‌دهد تا از جوامع فرانسوی خارج از کبک، آنگونه که دولت کانادا متعهد شده است، حمایت کند.

 

نکات قابل ذکر:

استان های علاقه مند به جذب مهاجر تا تاریخ 1 مارچ 2019 خواست خود را به اداره مهاجرت فدرال کانادا ارائه خواهند داد.

استان های منتخب در بهار 2019 اعلام خواهند شد.

وزارت مهاجرت کانادا با استان های انتخاب شده همکاری خواهد کرد تا متقاضیان منتخب بتوانند در تابستان 2019 پروسه اقامت دائم خود را آغاز کنند.

طرح آزمایشی مهاجرتی استان های آتلانتیک کار خود را از ماه مارچ 2017 به عنوان بخشی از استراتژی رشد استان های آتلانتیک آغاز کرد. چهار استان همجوار اقیانوس استان های آتلانتیک می‌توانند بیش از 2500 کارگر را در سال 2018 به عنوان متقاضیان این برنامه و در راستای کمک به نیازهای بازار محلی خود اعلام کنند.

طبق توافق انجام شده بین دولت فدرال و دولت استانی کبک، دولت کبک این اختیار تام را دارد تا ساکنان دائمی اقتصادی به مقصد کبک را انتخاب کند.

 

بازدید: 459تاریخ انتشار : 1397/11/29