شرایط مهاجرت به کانادا چگونه است؟

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 246

معرفی سیستم مهاجرتی امتیازی جدید کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1118

جزئیات زمان آغاز برنامه آزمایشی مهاجرت کشاورزی-مواد غذایی

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1555

معرفی برنامه آزمایشی مهاجرتی کشاورزی-غذایی

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 632

استان نووا اسکوشیا مهاجر آشنا به زبان فرانسوی میپذیرد

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 819

افزایش مهاجرت به کانادا؛ کاهش صدور ویزای استرالیا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 771

معرفی مسیرهای بهبود یافته مهاجرت استانی کانادا

 برنامه ورود سریع مرتبط با برنامه متقاضیان استانی، مدت زمان قابل توجهی را به شیوه‌های جدید و صدور بیش از 3000 دعوتنامه ارایه درخواست برای نامزدی استانی در خصوص دریافت شهروندی دائم کانادا اختصاص داده است. ماه‌های جولای، آگست و سپتامبر با این روش جدید سپری شدند. خبرهای سه ماهه سوم 2018 نشان می‌دهد که تغییرات گسترده در مسیرهای مهاجرتی استانی موجب شده است بیشترین دعوتنامه‌های سال جاری  از طریق جریان‌هایی مانند اولولیت‌های انسانی استان اونتاریو ارسال شده است. همچنین استان ساسکاچوان نیز برای زیر مجموعه‌های Express Entry خود به سیستم Expression of Interest روی آورده است و جریان اولیت‌های بازار کار نووا اسکوشیا نیز در این گروه قرار می‌گیرد.

برنامه متقاضیان استانی به این دلیل ایجاد شده است که متقاضیان داوطلب بتوانند در استان‌ها و سرزمین‌های کانادا در مسیری سریع درخواست نامزدی دهند و سپس مراحل اقامت دائم را طی کرده و در صورت دریافت دعوت نامه، اقامت خود را دریافت کنند. در حال حاضر همه‌ی استان‌ها و قلمروهای کانادا یک Express Entry مرتبط با جریان متقاضیان دارند. این جریان مسئولیت مدیریت و انتخاب پروفایل‌های مورد نظر در سه رده مهاجرت اقتصادی فدرال را دارد. این سه رده عبارت اند از: گروه نیروی کار ماهر فدرال، گروه تجرت حرفه‌ای فدرال و گروه تجربه‌ی کانادایی. متقاضیان EE که یک نامزدی استانی دریافت کنند از 600 امتیاز اضافه در سیستم رده بندی برخوردار خواهند شد که این امتیاز تاثیر بسیار زیادی در دعوت برای ارایه درخواست اقامت دائم خواهد داشت.

 

اونتاریو امتیاز 400 را حداقل امتیاز در سیستم رده بندی قرار دارده است

از طریق جریان اولویت‌های انسانی استان اونتاریو، حدود 947 Notifications of Interest به متقاضیان EE ارسال شد که بزرگترین دعوت در سه ماهه سوم سال محسوب می‌شود. متقاضیانی که NOI خود را در این گزینش دریافت کرده‌اند امتیازاتی بین 350 تا 439 داشتند. اولویت‌های سرمایه انسانی تحت برنامه متقاضیان مهاجرت اونتاریو کمک می‌کند تا متقاضیان واجد شرایط از منظر معیارهای فدرال و استانی، از استخر EE انتخاب شوند. گزینش برگذار شده در تاریخ 9 آگست دومین گزینش امسال بود که  به طور ویژه بر روی متقاضیانی تمرکز داشت که یک پیشنهاد شغلی در در اونتاریو داشتند. اگر چه داشتن پیشنهاد شغلی جزو معیارهای واجد شرایط بودن استان اونتاریو نمی‌باشد اما متقاضیان دارای پیشنهاد شغلی در اولویت قرار گرفته بودند. در دو گزینش بعدی به طور شگفت آوری متقاضیانی با امتیاز کمتر از 400 انتخاب نخواهند شد.

کاهش دائمی نمره مورد نیاز برای واجد شرایط شدن و قرار داشتن آن در سطح 400 به شکل موثری به تعداد متقاضیان واجد شرایط حاضر در استخر EE، نیازهای بازار کار اونتاریو و اولویت‌های اقتصادی مهاجرت استان بستگی دارد. همچنین جریان نیروی کار ماهر فرانسوی زبان اونتاریو که متقاضیان EE فرانسوی زبان را دعوت می‌کند به صورت یک گزینش هفتگی برگذار می‌شود.

 

منتقل شدن سیستم ساسکاچوان به EOI

در سه ماهه سوم سال 2018 همچنین شاهد تصویب یک سیستم EOI توسط برنامه متقاضیان مهاجرت ساسکاچوان برای زیر مجموعه EE در ماه جولای بودیم. این مورد باعث شده تا روش first come first service کنار گذاشته شود و متقاضیانی که در بازار ساسکاچوان احتمال موفقیت بیشتری دارند مد نظر قرار گیرند. برای واجد شرایط شدن در سیستم EOI ساسکاچوان، متقاضیان باید مشخصات و موارد مورد نیاز را با ایجاد یک پروفایل در این سیستم انجام دهند. در پروفایل علی رغم وارد کردن مشخصات باید به سوالاتی در خصوص تجربه کاری، تحصیلات، مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی و.. پاسخ دهند و بر اساس معیارهای خاص و مشخص رتبه بندی شوند. سپس متقاضیانی که بتوانند 60 امتیاز را دریافت کنند، برای نامزدی استانی دعوت خواهند شد. در جریان دو گزینش اخیر حدوداً 691 دعوتنامه برای متقاضیانارسال شده است.

 

نووا اسکوشیا اولین جریان EE را راه اندازی کرده است

با ایجاد اولین جریان اولیوت‌های بازار کار نووا اسکوشیا در ماه آگست که متقاضیانی را نیز دعوت کرده است، دیگر نیازی به امتیاز CRC نخواهد بود. اولین گزینش در تاریخ 3 آگست برگذار شد که در جریان آن 314 دعوتنامه برای متقاضیان دارای حداقل دو سال تجربه به عنوان مربی و دستیار کودک ارسال شد. همچنین جریان EE متعلق به PEI در سه بخش مختلف در سه ماهه سوم سال جاری دعوتنامه‌هایی برای متقاضیان ارسال کرده است که ما از تعداد این دعوتنامه‌ها اطلاعی در دست نداریم. این مورد از آنجایی مشخص شد که دفتر مهاجرت استان در پایان این سه ماهه متقاضیان واجد شرایط ورود به بازار نووا اسکوشیا را فرا خوانده بود.

بازدید: 1200تاریخ انتشار : 1397/08/06