الزامی شدن انجام انگشت نگاری کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 4329

از سرگیری مجدد پشتیبانی تلفنی اداره مهاجرت کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 629

افزایش مهاجرت به کانادا؛ کاهش صدور ویزای استرالیا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 739

انچه احزاب مختلف کانادا در مورد مهاجرت می گویند

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 414

پورتال آریما برای مهاجرت نیروی کاری ماهر در کبک باز شد

 پورتال آنلاین جدید برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر کبک Arrima شروع به کار کرد

 

از تاریخ 18 سپتامبر 2018، متقاضیانی که تمایل به دریاف اقامت دائم کانادا از طریق برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر کبک (QSWP) را دارند می‌توانند با ایجاد یک پروفایل در Arrima درخواست خود را به دولت کبک ارایه دهند. دولت کبک برای QSWP سیستم خود را از ماه آگست به سیستم Expression of Interest تغییر داد. سیستم EOI از کلیه متقاضیان علاقه مند می‌خواهد تا یک پروفایل ایجاد کرده و اطلاعات خود اعم از میزان تحصیلات، محل آموزش، مهارت در زبان فرانسوی یا زبان‌های دیگر، تجربه‌ی کار و... ارسال کنند.

وزارت مهاجرت کبک (MIDI) با این روش دعوتنامه‌ها "برای کسانی فرستاده می‌شود شرایط مورد نظر را داشته باشند و به طور ویژه بر روی نیازهای بازار کار در مناطق مختلف کبک تمرکز داشته باشند." هر کدام از متقاضیانی که دعوتنامه دریافت کرده‌اند می‌توانند از دولت کبک گواهی انتخاب تقاضا کنند. پس از دریافت گواهی انتخاب کبک، متقاضیان می‌توانند درخواست اقامت دائم خود را به دولت فدرال کانادا بدهند.

برخلاف مدل قبلی سیستم اجرایی QSWP که به شکل first-come, first-served بود، در این روش محدودیتی برای متقاضیان ورود به استخر QSWP وجود ندارد. تنها شرط لازم برای ایجاد یک پروفایل این است که متقاضی بالای 18 سال سن داشته باشد. با این حال برای انتخاب شدن باید حداقل نمرات پیش بینی شده برنامه QSWP را بتوانند کسب کنند. وزارت مهاجرت کبک اطلاعات کمی را در خصوص نحوه‌ی رتبه بندی متقاضیان حاضر در استخر متقضیان QSWP داده است. آن‌ها تنها گفته‌اند که یک سیستم رتبه بندی وجود دارد اما نگته‌اند که این سیستم به چه شکلی است. آیا شبیه سیستم انتخاب Express Entry فدرال است یا سیستم CRS است.

Arrima چگونه کار می‌کند

کاربران وارد یک اتاق انتظار مجازی می‌شوند. متقاضیان در آنجا منتظر می‌شوند تا به آن‌ها اعلام شود که زمان دسترسی آن‌ها به پورتال شده است. پس از اعطای دسترسی، کاربران به مدت 90 دقیقه در پورتال فرصت دارند. MIDI توصیه می‌کند که کاربران اطلاعات خود را به طور مرتب ذخیره کنند تا اطلاعات آن‌ها از بین نرود. ثبت نام کنندگان 30 روز فرصت دارند تا پروفایل خود را تکمیل کنند. پس از آن نیز اطلاعات آن‌ها به مدت یک سال معتبر خواهد بود. نامزدهای حاضر در استخر EOI می‌توانند در این مدت 12 ماهه اعتبار اطلاعات خود، آن‌ها را ویرایش کنند یا اطلاعات جدیدی وارد کنند. کسانی که از طرف کبک برای درخواست گواهی انتخاب کبک دعوت شده‌اند 90 روز برای ارسال درخواست فرصت دارند.

بازدید: 3146تاریخ انتشار : 1397/07/04