• خانه
  • اخبار
  • مهاجرت
  • صدور اولین دوره دعوتنامه‌های مهاجرت استان ساسکاچوان تحت سیستم جدید

گزارش شغلی مهندسی برق

جاب آفر
بازدید: 268

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 1542

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 1017

ویزای توریستی

مهاجرت
بازدید: 12

صدور اولین دوره دعوتنامه‌های مهاجرت استان ساسکاچوان تحت سیستم جدید

برنامه متقاضیان مهاجرت ساسکاچوان (SINP) 140 دعوتنامه برای نامزدهای منتخب زیر رده شغلی مورد نظر خود ارسال کرده است. هدف وزارت مهاجرت ساسکاچوان در این برنامه، نیروهای کار ماهر واجد شرایط و دارای تجربه‌ی کار در یکی از مشاغل ساسکاچوان هستند. پایین ترین امتیاز کسب شده‌ای که استخدام می‌شوند، امتیاز 75 بر اساس سیستم ارزیابی ساسکاچوان است. SNIP گفته است متقاضیانی دعوتنامه دریافت می‌کنند که همه‌ی ارزیابی‌های مدارک تحصیلی مورد نیاز را برای درخواست در استان ساسکاچوان ارایه کرده باشند.

متقاضیانی که علاقه مند به مهاجرت از طریق این برنامه هستند (برنامه مشاغل In-Demand sub-category) باید در ابتدا EOI خود را تکمیل کنند. متقاضیان باید حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز را دریافت کنند. این امتیازات بر اساس فاکتورهایی نظیر تحصیلات و آموزش، تجریه کار ماهر، سن، مهارت‌های زبانی و ارتباطات با بازار کار ساسکاچوان کسب می‌شوند. افراد متقاضی که امتیاز مورد نظر زیر رده‌ی شغلی را کسب کنند وارد استخر متقاضیان می‌شوند و در آنجا بر اساس امتیاز به دست آمده و در رقابت با دگیران مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

متقاضیان می‌توانند پس از اینکه تقاضای استانی آن‌ها مورد تایید قرار گرفت، یک بار برای PR از دولت فدرال درخواست کنند.

ساسکاچوان برای برنامه مشاغل یاد شده در بالا و زیر رده مشاغل در برنامه Express Entry خود از جولای 2018 از سیستم جدید EOI استفاده می‌کند. این زیر رده‌های شغلی همگی در زیر مجموعه برنامه نیروی کار بین المللی ساسکاچوان قرار می‌گیرند. اولین دعوتنامه به متقاضیان در این برنامه در تاریخ 21 آگست 2018 ارسال شد.

بر اساس گفته‌های SNIP، منتقل شدن به سیستم EOI به ساسکاچوان این اجازه را می‌دهد که متقاضیانی که احتمال بیشتری در کسب موفقیت در بازار کار ساسکاچوان را دارند انتخاب شوند. هدف سیستم EOI اطمینان از حفظ کردن شغل در دراز مدت و کسب نتایج قدرتمند در اقتصاد ساسکاچوان است. نکته‌ی مهم در این خصوص این است که سیستم Express Entry دولت کانادا نیز بر اساس EOI است. این سیستم در حال حاضر توسط بسیاری از استان‌های کانادا مورد توجه قرار گرفته است.

بازدید: 1799تاریخ انتشار : 1397/07/04