مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 803

در کنار هم قرار گرفتن خانواده‌های بیشتر در کانادا

در کنار هم قرار گرفتن خانواده‌های بیشتر در کانادا

 

دولت کانادا در اقدامی جدید سیستم درخواست اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌ها را بهبود بخشید.

 

در روز 20 آگست 2018، با این هدف که والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ‌های بیشتری بتوانند در کانادا به خانواده‌های خود بپیوندند، خبری از سوی وزارت مهاجرت کانادا منتشر شد. احمد حسین وزیر مهاجرت، پناهجویان و شهروندی کانادا اعلام کرد که دولت کانادا قصد دارد در سال 2019 به تعداد 20.000 درخواست اسپانسرشیپ والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ پاسخ مثبت داده و آن‌ها را تایید کند. این تعداد 4 برابر تعداد پذیرش درخواست‌هایی بود که در دوره گذشته یعنی در سال 2014 تایید خواهد شد. در آن سال تنها 5000 درخواست اسپانسرشیپ مورد تایید قرار گرفته بود.

دلیل اتخاذ این تصمیم در وزارت مهاجرت دولت کانادا و افزایش دادن سقف درخواست‌های این برنامه (PGP)، تقاضیای مستمر متقاضیان برای این برنامه بوده است. از سوی دیگر دولت کانادا تعداد درخواست‌های این فهرست را به شکل قابل توجهی کاهش داده بود. برای مثال تعداد افراد حاضر در فهرست این درخواست از 126.000 نفر در سال 2011 به 26.000 نفر در جون 2018 کاهش پیدا کردند.

پس از افزایش ظرفیت درخواست‌های سال 2018 به 17.000 درخواست، IRCC دور دوم دعوت‌ها را اعلام کرد که به شکل رندوم از میان اسپانسرهای دارای پتانسیل که از ابتدای 2018 برای این برنامه ابراز تمایل کردند، انتخاب خواهند شد. آن‌هایی که در دور دوم دعوت شده‌اند، تا 5 اکتبر 2018 فرصت دارند تا یک درخواست کامل ارایه دهند.

وزیر حسین همچنین اعلام کرد پس از بررسی دقیق نظرات افراد و لوایح برنامه PGP، دولت تغییرات بیشتری در روند دریافت درخواست‌های این برنامه انجام خواهد داد تا دسترسی به برنامه را آسان‌تر کرده و تجربه ارباب رجوع‌ها را بهبود ببخشند. با ایجاد این تغییرات این امکان در اختیار دولت قرار می‌گیرد که در روند بررسی درخواست‌ها انعطاف ‌پذیرتر عمل کند و همچنین درخواست‌های بیشتری نیز مورد پذیرش قرار گیرند.

در اوایل سال 2019 نیز همانند سال‌های گذشته، فرم علاقه به اسپانسر شدن به صورت آنلاین در دسترس قرار خواهد گرفت. بنابراین متقاضیان اسپانسر شدن واجد شرایط توسط IRCC شناخته خواهند شد. با این حال، دولت کانادا انتخاب‌های خود را به صورت تصادفی از میان متقاضیان اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ گزینش نخواهد کرد بلکه با رعایت ضوابطی خاص و در نظر گرفتن اطلاعات فرم درخواست اسپانسرینگ متقاضیان را انتخاب خواهد کرد. این روند تا زمانی که به سقف ظرفیت درخواست‌ها یعنی 20.000 درخواست در سال 2019 برسد ادامه خواهد یافت. اطلاعات بیشتر در این خصوص در پاییز امسال منتشر خواهد شد.

 

"در چند سال گذشته، ما پیشرفت‌های قابل توجهی را در روند اسپانسر شیپ والدین و پدربزرگ و مادربزرگ ایجاد کردیم و نقاط ضعف آن‌را نیز تا حد امکان برطرف کردیم. اکنون با تایید درخواست‌های بیشتر در سال جاری و سال آینده و همچنین بهبود دریافت درخواست‌ها، دولت کانادا تعهد خود در خصوص کمک به خانواده‌ها برای زندگی، کار و رشد در کنار یکدیگر را نشان خواهد داد."

 

-احمد حسین؛ وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا

 

 

 

 

                                                                     

بازدید: 720تاریخ انتشار : 1397/06/06