• خانه
  • اخبار
  • مهاجرت
  • پورتال جدید برنامه نیروی کار ماهر کبک در ماه سپتامبر در دسترس قرار می‌گیرد

دو تغییر بزرگ در آزمون CELPIP

مهاجرت
بازدید: 1120

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 675

اطلاعیه دریچه مهاجرت

مهاجرت
بازدید: 936

مهاجرت پناهندگی از طریق سازمان ملل

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 3430

هزینه های مهاجرت و زندگی در کانادا

اخبار روز کانادا
بازدید: 552

پورتال جدید برنامه نیروی کار ماهر کبک در ماه سپتامبر در دسترس قرار می‌گیرد

 انتظار می‌رود پورتال آنلاین جدید Expression of Interest برای برنامه نیروی کار ماهر کبک در ماه سپتامبر در دسترس قرار گیرد. وزارت مهاجرت استان گفته است: این پورتال آنلاین جدید که مختص به برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر کبک است تنها در ماه سپتامبر در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. وزارت مهاجرت کبک (MIDI) در خبری که در تاریخ 17 آگست منتشر شد اعلام کرد که این پورتال جدید که Arrima نام دارد تجربه‌ی نهایی کاربران را بررسی می‌کند و در ماه سپتامبر در دسترس قرار می‌گیرد. MIDI تاریخ دقیقی در ماه سپتامبر برای دسترسی به این پورتال اعلام نکرده است.

پورتال Arrima پروفایل‌های ارایه شده متقاضیان مهاجرت از طریق سیستم جدید Expression of Interest برنامه‌ی نیروی کار ماهر کبک (QSWP) را مدیریت می‌کند. کبک آخرین استان کانادا بود که از تاریخ 2 آگست سیستم مهاجرتی خود را بر مبنای EOI و یا همان Expression of Interest قرار داده است.

در سیستم EIO متقاضیان علاقه‌مند مهاجرت یک پروفایل ایجاد می‌کنند و در قدم اول به تعدادی پرسش مشخص پاسخ می‌دهند. MIDI در خبر منتشر شده گفته است متقاضیان مهاجرت پس از ایجاد یک پروفایل جدید باید به سوالاتی در خصوص اطلاعات زیر پاسخ دهند:

·         اطلاعات شخصی

·         جزییات تماس

·         جزییات اطلاعات خانواده

·         وضعیت در کبک

·         تحصیلات

·         تجربه‌ی حرفه‌ای

·         پیشنهاد شغلی معتبر (در صورت امکان)

·         توانایی‌های زبان

·         اطلاعات مربوطه دیگر

کاربران بر اساس پاسخ‌های ارایه شده در استخر EOI کانادا رتبه بندی می‌شوند.

سیستم فدرال Express Entry Canada نیز با رویکردی مبتنی بر سیستم EOI است و متقاضیانی با بالاترین رتبه می‌توانند از مسیرهای مشخص برای اقامت دائم اقدام کنند. کبک می‌گوید از نامزدهای حاضر در استخر EOI بر اساس عواملی چون عوامل کارآفرینی، به خصوص سن، زمینه آموزش، تجربه کار، تحصیلات و توانایی در زبان فرانسه، برای گواهی انتخاب کبک (CSQ) دعوت به عمل می‌آید. متقاضیانی که دعوت نامه‌ای برای درخواست CSQ دریافت می‌کنند و یا درخواستی ارایه می‌دهند باید امتیازاتی را مبتنی بر جدول امتیازات مورد نیاز QSWP را کسب کنند.

سیستم EOI کبک در حقیقت پایانی است بر روش first-come, first served در انتخاب شدن در برنامه نیروی کار ماهر کبک. بر خلاف روش گذشته، در سیستم جدید هر کسی که بالای 18 سال سن داشته باشد می‌تواند پروفایلی برای خود ایجاد کند و کبک نیر با توجه به اطلاعات در خصوص گواهی درخواست کبک اقدام کند.

MIDI در خبری که منتشر شده بود گفت: "سیستم جدید مدیریتی متقاضیان، به وزارت مهاجرت کبک این امکان را می‌دهد تا دعوت نامه‌ها را به طور مداوم و به شکل سریع و کارآمد برای نیروهای کاری ماهر که مشخصات وارد شده آن‌ها در پروفایل‌ها، با نیازهای کسب و کار مناطق مختلف کبک همخوانی دارد، ارسال کند." همچنین ئزارت مهاجرت کبک در ادامه می‌افزاید: "سیستم جدید EOI زمان پروسه درخواست‌ها را کاهش می‌دهد و به مهاجرت متقاضیان انتخاب شده به کانادا سرعت می‌بخشد."

بازدید: 988تاریخ انتشار : 1397/06/06