اطلاعیه در خصوص فعالیت غیر قانونی مهاجرتی فردی در مونترال

طی گزارش های رسیده فردی به نام آقای ع. گ. ع با معرفی خود به عنوان نماینده این شرکت در مونترال قصد اخاذی از افراد را داشته که به اداره مهاجرت و انجمن آی سی سی آر سی گزارش شده است.
فرد مذکور با اداره یک شبکه تلگرامی و با معرفی خود به عنوان کارشناس رسمی اداره مهاجرت و همچنین با منتسب نمودن خود به شرکت مهاجرتی پرسیکانا (دریچه مهاجرت) قصد در اخاذی از افراد به ویژه دانشجویان را داشته است.
در همین راستا به متقاضیان مهاجرت به کانادا در هر یک از مسیرهای مختلف اکیداً پیشنهاد می شود که پیش از انجام هرگونه اقدامی در مسیرهای مهاجرتی مختلف قبلا در خصوص مشاور یا وکیل خود از مجاری قانونی کسب اطلاع نمایند.

آدرس سایت انجمن آی سی سی آر سی جهت استعلام مشاورین رسمی مهاجرت :


https://iccrc-crcic.ca/find-a-professional-frame/لینک مربوط به شکایت از افراد غیر قانونی در مسیر مهاجرت کانادا:


https://iccrc-crcic.ca/file-a-complaint/

 جهت اطلاع: بر اساس بند 2 از ماده 91 قانون حمایت از پناهندگان و مهاجرین کانادا، تنها افرادی مجاز به ارائۀ مشاوره مهاجرت کانادا در ازای دریافت وجه می باشند که عبارت باشند از : - مشاورین رسمی مهاجرت به کانادا (RCIC) که عضو رسمی کانون مشاوران رسمی مهاجرت به کانادا (ICCRC) باشند. - وکلای کانادایی و سردفتران اسناد رسمی استان کبک. با توجه به اینکه نقض این قانون در کانادا میتواند تا دو سال زندان و تا صد هزار دلار جریمه و یا ترکیبی از هر دو را در پی داشته باشد فقط مشاورین رسمی میتوانند مشاوره انواع ویزا را ارائه نمایند.

بازدید: 685تاریخ انتشار : 1397/06/06