مهاجرت پرستاران به کانادا

Share
3639 بازدید
 

مهاجرت پرستاران

 

*این مطلب خلاصه‌ای است بر ویدیوی مهاجرت پرستاران به کانادا.

 

در بین متقاضیان مهاجرت به کانادا افراد مختلفی با مهارت‌ها و تخصص‌های مختلف حضور دارند. یکی از این گروه‌های متقاضی، پرستاران هستند. ما در این مطلب روش‌های مهاجرتی برای پرستاران را شرح خواهیم داد.

 

مسیرهای مختلفی برای مهاجرت پرستاران به کانادا وجود دارد. این مسیرها می‌توانند موقتی و با ویزای کار باشند که در نهایت به ویزای دائم و اقامت دائم ختم شوند و یا مسیر اقامت دائم از ابتدای مهاجرت باشند. مسیر اقامت دائم در کانادا دارای دو زیر شاخه می‌باشد که انتخاب هر یک بستگی به متقاضی دارد. به برنامه مهاجرتی این دسته از متقاضیان نیروهای ماهر فدرال یا Federal Skilled Worker گفته می‌شود. این مورد به مربوط به برنامه مهاجرت به استان‌های مختلف کانادا، غیر از استان کبک است. مسیر دوم مربوط به کسانی است که تقاضای اقامت در استان کبک را دارند. این برنامه "نیروهای ماهر استان کبک" و یا Quebec Skilled Worker نام دارد. افراد پس از انتخاب مسیر مهاجرت باید شرایط کاری و امتیازی مورد نظر را احراز کنند. این شرایط عبارت اند از: سن، سابقه‌ی کار، مدرک زبان، تحصیلات و مباحث انطباق پذیری با استان‌های مختلف کانادا. مهاجرین پس از گذر از این شرایط مورد نیاز، می‌توانند اقامت دائم خود را دریافت کنند و پس از آن نیز مراحل تطبیق دهی تخصص و مدارک پرستاری خود با استانداردهای استان مورد نظر، مشغول به کار شوند.

 

از سال 2015 مسیرهای مهاجرت برای متقاضیانی که تحت برنامه‌های امتیازی قصد مهاجرت دارند کمی سخت‌تر شده است و البته در عین حال برای کسانی که واجد شرایط مورد نظر هستند، مهاجرت آسان‌تری دارند. به دلیل دشوار شدن مهاجرت در مسیر یاد شده، روش‌های مهاجرت موقت نیز می‌تواند مورد توجه علاقه‌مندان قرار گیرد.

 

با توجه به پیش‌بینی‌های انجمن پرستاری کانادا یا همان CNA، نیاز به جایگزینی پرستاران جدید در آینده کاملاٌ حتمی است. به همین دلیل تمهیداتی برای جذب و تایید پرستاران خارجی اندیشیده شده است. البته برای ورود به نظام پرستاری کانادا، مدارک و سوابق کاری متقاضیان مورد ارزیابی خواهد گرفت. پرستاران در کانادا از طریق یکی از دو مسیر Registered Nurse و یا Licensed Practical Nurse می‌توانند وارد جذب شوند. شورای تنظیم کننده‌ی قوانین عملی کانادا یا همان CCPNR چارچوب قوانین این مسیرها را مشخص می‌کند. متقاضیان پرستاری هر استان باید شرایط و قوانین استان مورد نظر را مطالعه کنند که ما این موارد را در سایت شرح داده‌ایم. با این حال این شرایط را به طور خلاصه برای شما شرح خواهیم داد:

1.     مراحل مطابقت دهی مدارک تحصیلی پیش از مهاجرت به کانادا با استانداردهای نظام پرستاری استان هدف

2.     ارایه ترجمه سوابق کاری

3.     دریافت مدرک IELTS یا زبان فرانسوی با توجه به نیازهای استان مورد نظر

4.     پرداخت هزینه‌ی بررسی پرونده که به طور میانگین 500 دلار می‌باشد

5.     طی کردن دوره انتظار برای دریافت پاسخ‌های اولیه که بین 3 تا 8 ماه می‌تواند متغیر باشد و این به استان مورد نظر بستگی دارد

6.     انتظار برای تکمیل فرآیند مطابقت دهی مدارک و طی دوره‌های تطبیقی و تکمیلی که 12 تا 15 ماه به طول می‌انجامد

7.     شرکت در آزمون نهایی. افراد در 3 نوبت فرصت شرکت در این آزمون را دارند

 

متقاضیان پس از طی مراحل یاد شده می‌توانند به عنوان پرستار مشغول به کار شوند و یا اینکه برای دریافت پیشنهاد شغلی مجاز شوند. پس از آن نیز با توجه به امتیازاتی که دریافت می‌کنند می‌توانند برای دریافت اقامت دائم و طی مراحل قانونی آن اقدام کنند.

 

  طرح و ایده دارید ولی سرمایه ندارید ؟

  سرمایه گزاری
  بازدید: 2562

  مهاجرت پناهندگی به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 15655

  معرفی دریچه مهاجرت

  مهاجرت
  بازدید: 2152

  مهاجرت پرستاران به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 3638

  قدم اول فرم ارزیابی رایگان کانادا

  FAQ - سوالات پر تکرار شما
  بازدید: 3365

  کارآفرینی استان نیوبرانزویک

  سرمایه گزاری
  بازدید: 868

  مزایای تحصیل در کانادا

  تحصیلی
  بازدید: 1358

  تاریخچه مهاجرت به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 1997

  اخذ ویزای 5 ساله کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 2388

  روش های مهاجرت از طریق شغل

  مهاجرت
  بازدید: 2718

  اسپانسر شیپ همسر

  مهاجرت
  بازدید: 2154

  مهاجرت به کانادا با چقدر پول؟

  سرمایه گزاری
  بازدید: 10370

  برنامه کار آفرینی استان ساسکاچوان

  سرمایه گزاری
  بازدید: 1062

  اسپانسر شیپ والدین

  مهاجرت
  بازدید: 1957