کدام دوره 1800 ساعته برای اقامت کانادا؟

Share
2432 بازدید
 

انتخاب دوره 1800 ساعته اقامت در کانادا

 

*این مطلب خلاصه‌ای است بر ویدیوی "کدام یک از دوره‌های 1800 ساعته تحصیلی در کانادا را انتخاب کنیم؟".

 

روش‌ها و مسیرهای مختلف و متفاوتی برای مهاجرت و اقامت در کانادا وجد دارد. یکی از این روش‌ها، روش 1800 ساعته تحصیلی است که خود به چند روش تقسیم می‌شوند. ما در این مطلب به شما در انتخاب بهترین مسیرها کمک می‌کنیم.

 

یکی از سوالات بسیار پر تکرار و البته مهم، تفاوت بین دوره‌های DEC، دوره‌های DEP و دوره‌های AEC است که ما در این مطلب قصد داریم آن‌های به طور خلاصه شرح دهیم. دوره‌های DEC به طور کلی دوره‌های واحد محور محسوب می‌شوند. این دوره‌ها می‌توانند دوره پیش دانشگاهی باشند که پس از پایان تحصیل در مدارس به مدت دو سال به طول می‌انجامد و بین 28 تا 32 واحد تحصیلی نیز می‌باشد. دوره‌ها فنی و حرفه‌ای نیز جزو این دسته محسوب می‌شوند که 45 تا 65 واحد را در بر می‌گیرند. افراد پس از پشت سر گذاشتن این دوره‌ها می‌توانند برای اقامت کبک اقدام کنند. نکته‌ی مهم این است که تنها این نوع از دوره‌های DEC هستند که می‌توانند متقاضیان را مجاز به اقامت کنند.

 

در این بین دوره‌های دیگری نیز وجود دارند که از انعطاف پذیری بیشتری برخوردارند و در عین حال تنوع بیشتری داشته و دوره‌های کوتاه‌تری هستند که واحد محور نیز نیستند. این دوره‌ها دوره‌های AEC نام دارند. این دوره‌ها برای افرادی است که در گذشته تحصیلاتی در یکی از مقاطع تحصیلی مانند لیسانس، در کشوری دیگر داشتند و یا مهارت‌های فنی را در گذشته آموختند. این دوره در حقیقت یک روش تکمیلی بر تحصیلات یا مهارت‌های فنی و حرفه‌ای هست که در گذشته آخوته شده است. البته این فاصله باید در یک بازه‌ی زمانی مشخصی باشد. نکته‌ای که در مورد این روش قابل ذکر است این است که این روش نمی‌تواند افراد را از طریق روش PEQ مجاز کند  اما روش خوبی برای مهاجرت از مسیرهایی مانند روش Quebec Skilled Worker است.

 

مورد سوم، دوره‌های DEP هستند.این دوره مربوط به کسانی است که دوره‌های 1800 ساعته یا بیشتر را پش سر می‌گذارند. این دوره نیز دوره‌ای واحد محور محسوب نمی‌شود.  متقاضیان می‌توانند با فراگیری زبان فرانسوی و از طریق برنامه‌ی PEQ برای اقامت مجاز شوند.

  کارآفرینی استان نیوبرانزویک

  سرمایه گزاری
  بازدید: 842

  تاریخچه مهاجرت به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 1955

  قدم اول فرم ارزیابی رایگان کانادا

  FAQ - سوالات پر تکرار شما
  بازدید: 3256

  اسپانسر شیپ والدین

  مهاجرت
  بازدید: 1920

  اخذ ویزای 5 ساله کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 2308

  مزایای تحصیل در کانادا

  تحصیلی
  بازدید: 1317

  طرح و ایده دارید ولی سرمایه ندارید ؟

  سرمایه گزاری
  بازدید: 2501

  معرفی دریچه مهاجرت

  مهاجرت
  بازدید: 2118

  روش های مهاجرت از طریق شغل

  مهاجرت
  بازدید: 2673

  مهاجرت پناهندگی به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 14450

  مهاجرت به کانادا با چقدر پول؟

  سرمایه گزاری
  بازدید: 10157

  اسپانسر شیپ همسر

  مهاجرت
  بازدید: 2121

  مهاجرت پرستاران به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 3574

  برنامه کار آفرینی استان ساسکاچوان

  سرمایه گزاری
  بازدید: 1035