تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا


برای ورود به دانشگاهای کشور کانادا داشتن مدرک زبان از الزامات اخذ پذیرش است و دانشجو می‌بایست حداقل نمره ایلتس 6 تا 6.5 و تافل 80 تا85 داشته باشد; موسسه دریچه مهاجرت با توجه به درخواست متقاضیان, اخذ پذیرش ارشد و دکتری را در برخی از دانشگاهای فرانسوی استان کبک با مدارک زبان پایین تر را نیز فراهم کرده هست.

هزینه دانشگاهای در کانادا با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت میباشد, این مقدار حدودا ترمی 6 تا 10 هزار دلار کانادا میباشد.

سایر هزینه های زندگی شامل مسکن , خوراک , پوشاک و رفت و امد شهری با توجه به شهرهای مختلف متفاوت بوده و. بطور متوسط ماهیانه بین 900 تا 1400 دلار کانادایی برای یه دانشجو براورد می‌شود. بنابراین میانگین هزینه های تحصیل و زندگی در مقطع فوق لیسانس در کانادا حدودا 30000 دلار کانادا می‌باشد.

دانشجوی اینترنشنال طبق قوانین کانادا. می‌تواند هفته ای 20 ساعت خارج از محل تحصیل و بدون محدودیت ساعت در محیط محل تحصیل کار کند. میانگین حقوق دریافتی ساعت  12.29 دلار در کانادا می‌باشد.


پرسشهای متداول در مورد دانشگاه:

🔘- آیا اخذ اقامت پس از تحصیل فراهم است؟

 
بله دانشجویان پس از فارق التحصیلی در مقطع فوق لیسانس, اجازه کار سه ساله دریافت خواهند کرد و پس از کسب امتیازات لازمه, می‌تواند با برنامه های استانی یا فدرال برای اقامت دائم درخواست دهند.

🔘- آیا دانشگاه دارای خوابگاه هستند؟

بله اکثر دانشگاها خوابگاه دارند

🔘-آیا همسر دانشجو اجازه کار دارد؟

بله همسر دانشجو میتواند به صورت فول تایم کار کند و ازاین طریق دانشجو می‌تواند بسیاری از هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه خود را پوشش دهد
.

🔘-آیا شرایط تحصیل فرزند دانشجو فراهم میباشد؟


 
بله فرزند دانشجو میتواند به صورت رایگان در مدارس دولتی ثبت نام کند.


با توجه به اینکه هزینه های زندگی در استان های شرقی کانادا نظیر استان کبک, نیوبرانزویک و نوواسکوشیا به مراتب پایین تر از سایر استان ها می‌باشد و همچنین امکان کسب اقامت دائم در این استان ها سهل تر و سریعتر از سایر استان ها می‌باشد;  پیشنهاد موسسه دریچه مهاجرت به شما تحصیل در استان های شرقی کاناداست.


در صورت داشتن شروط زیر با ما جهت مشاوره , شروع پروسه پذیرش  و اخذ ویزای تحصیلی تماس بگیرید:


- 1
داشتن حداقل معدل 14 در مقطع لیسانس
2️
مدرک زبان انگلیسی - ایلتس اکادمیک با نمره 6.5 و در صورت تمایل به دانشگاهای فرانسوی دانشجو باید ایلتس 5.5 و اشنایی با زبان فرانسه داشته باشد
3️
- داشتن رزومه علمی و کاری مناسب