مهاجرت پناهندگی به کانادا

Share
13347 بازدید
 مهاجرت پناهندگی به کانادا

 

*این مطلب خلاصه‌ای است بر ویدیوی مهاجرت پناهندگی به کانادا.

 

مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از مواردی است که راجع به آن سوالات بسیاری مطرح شده است و احتمالاً یکی از راه‌های پر درخواست مهاجرتی نیز محسوب می‌شود. برای دریافت پرسس‌های خود با ما همراه باشید.

 

پیش از هر چیزی باید به مفهوم پناهندگی بپردازیم. از آن‌جایی که موضوع این مطلب پناهندگی در کانادا است، باید به مفهوم پناهندگی در کانادا و تعریف دولت کانادا از پناهندگی بپردازیم. بر اساس قوانین مهاجرتی و شهروندی کانادا، پناهندگی دارای تعریف مشخصی است. "پناهنده به فردی گفته می‌شود که در آستانه خطر مرگ قرار گرفته است. این خطر می‌تواند ناشی از ریسک تعلقات نژادی، ملیتی، مذهبی، سیاسی و یا تعلق به یک تفکر اقلیتی اجتماعی باشد و فرد به دلیل این خطرات از کشور خود گریخته باشد و وارد کانادا شده باشد و یا در کمیساری سازمان ملل نام آن فرد ثبت شده باشد. در این صورت آن فرد می‌تواند برای پناهندگی در کانادا درخواست کند."

 

یکی از مهمترین مواردی که باید آن‌را مد نظر قرار داد این است که این مسیر یک روش مهاجرتی تلقی نمی‌شود. بنابراین نمی‌توان گفت افراد با یک چارچوب خاص و از طریق روش‌های خاص می‌توانند به عنوان پناهده در کانادا اقامت دائم دریافت کنند. این روش در حقیقت برای افرادی است که از خطر جنگ داخلی و یا یک خطر بسیار جدی گریخته‌اند و به هر روشی به کانادا رسیده‌اند و این درخواست را به پلیس کانادا و یا مقام‌های اداره مهاجرت کانادا ارایه می‌کنند. ما این مسیر به دلیل تبعات و ریسک‌های احتمالی، به هیچ عنوان به عزیزان هموطن که قصد مهاجرت به کانادا دارند را پیشنهاد نمی‌کنیم. اولین نکته این است که در صورت کشف عدم صحت ادعاهای متقاضی برای پناهندگی در هر زمانی از مسیر زندگی متقاضی در کانادا، حتی با داشتن شهروندی کانادا یا اقامت دائم، دولت کانادا این حق را دارد تا این عناوین را سلب کند. بنابراین این مورد همیشه به عنوان یکی از موارد ترسناک بر زندگی پناهندگان حکمفرماست. در صورتی که پناهنده به دولت کانادا اعلام کند که در کشور خود در خطر جانی قرار داشته و بعدها مشخص شود که آن فرد به صورت پنهانی وارد کانادا شده است، پلیس کانادا می‌تواند پس از کشف این مورد حق شهروندی و اقامت دائم را از فرد پناهنده بگیرد و به آن شخص اقامت موقت آن هم تنها برای شرکت در دادگاه ارایه کند.

 

در صورتی که این موارد اثبات شود، فرد پناهنده از کشور کانادا اخراج خواهد شد. بنابراین هرگز موضوع پناهندگی را یک روش مهاجرتی تلقی نکنید زیرا این مورد تنها شامل دسته‌ی بسیار بسیار نادری از متقاضیان می‌شود. پیشنهاد اکید ما این است که افراد حتماً این موارد را بررسی کنند و اگر نیاز به مشاوره حقوقی دارند حتماً با ما در تماس باشند.

  اسپانسر شیپ والدین

  مهاجرت
  بازدید: 1892

  مهاجرت به کانادا با چقدر پول؟

  سرمایه گزاری
  بازدید: 9987

  اسپانسر شیپ همسر

  مهاجرت
  بازدید: 2095

  مهاجرت پناهندگی به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 13346

  تاریخچه مهاجرت به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 1916

  مهاجرت پرستاران به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 3510

  کارآفرینی استان نیوبرانزویک

  سرمایه گزاری
  بازدید: 829

  معرفی دریچه مهاجرت

  مهاجرت
  بازدید: 2097

  برنامه کار آفرینی استان ساسکاچوان

  سرمایه گزاری
  بازدید: 1013

  روش های مهاجرت از طریق شغل

  مهاجرت
  بازدید: 2619

  مزایای تحصیل در کانادا

  تحصیلی
  بازدید: 1296

  اخذ ویزای 5 ساله کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 2257

  قدم اول فرم ارزیابی رایگان کانادا

  FAQ - سوالات پر تکرار شما
  بازدید: 3153

  طرح و ایده دارید ولی سرمایه ندارید ؟

  سرمایه گزاری
  بازدید: 2474