مهاجرت به کانادا با روش تحصیلی PEQ

Share
2032 بازدید
 مهاجرت به کانادا با روش تحصیلی PEQ

 

*این مطلب خلاصه‌ای است بر ویدیوی مهاجرت به کانادا با روش تحصیلی PEQ

 

مهاجرت به کانادا برای ادامه‌ی تحصیل به دلایل مختلف یکی از مورد توجه‌ترین و محبوب‌ترین شیوه‌های مهاجرتی محسوب می‌شود. در این بین یکی از معروف‌ترین این روش‌ها، شاخه تحصیلی روش زندگی کبکی یا همان PEQ است. ما در این مطلب قصد داریم تا در مورد شاخه تحصیلی روش زندگی کبکی یا همان Programme de l’experience Quebecoise توضیحاتی ارایه دهیم.

 

روش مهاجرتی PEQ یکی از معروف‌ترین روش‌های مهاجرتی به کانادا است که طرفداران بسیار زیادی دارد. شاخه تحصیلی این روش نیز بسیار پر طرفدار است و در سریع‌ترین زمان ممکن نیز به اقامت دائم می‌رسد. برای اینکه بدانید در چه رشته‌ی تحصیلی در استان کبک درس بخوانید تا بتوانید در نهایت پس از تحصیل به اقامت استان کبک و سپس اقامت دولت فدرال کانادا برسید می‌توانید به سایت ما به آدرس www.immigrationdoor.com مراجعه کنید. ما لیستی از دروسی که در روش PEQ قابل تحصیل هستند را قرار داده‌ایم.

 

یکی از پرسش‌های متقاضیان این است که این مسیر به چه صورتی کار می‌کند. اگر فردی دوران تحصیلی خود را در استان کبک به اتمام برساند و این دوره کالجیال یا دانشگاهی باشد و البته 1800 ساعت طول کشیده باشد و در انتهای دوره مدرک DEP و یا DEC یا به عبارت دیگر دیپلم داده شود و همچنین مدرک B2 زبان فرانسوی را داشته باشند و یا معادل آن را از کالج دریافت کنند می‌توانند برا CSQ یا همان گواهی انتخاب استانی کبک و متعاقباً دولت فدرال یا همان PR اقدام کنند. افرادی که مدارک دانشگاهی دیگری از لیسانس تا دکتری نیز در این استان دریافت می‌کنند واجد شرایط می‌شوند و می‌توانند برای موارد ذکر شده اقدام کنند. البته این مورد منوط به دریافت مدرک فرانسوی می‌شود.

 

از نکات مهم قابل ذکر در این مورد این است که متقاضیان حداکثر تا 3 سال پس از پایان تحصیلات خود می‌توانند برای PEQ اقدام کنند. همینطور متقاضیان به اندازه میزان تحصیلات خود و حداکثر تا 3 سال می‌توانند اجازه کار دریافت کنند بنابراین در این مدت می‌توانند برای دریافت مدرک خود و سپس CSQ اقدام کنند. افرادی که زبان فرانسوی خوبی دارند می‌توانند با مدرک B2 خود حتی 6 ماه پیش از خااتمه‌ی تحصیل خود برای CSQ اقدام کنند. کسانی که مدرک می‌گیرند و یا در آزمون‌های زبان فرانسوی شرکت می‌کنند این نکته را به یا داشته باشند که افسر مهاجرت کبک همیشه این حق را دارد تا آن‌ها را به صورت تصادفی برای مصاحبه‌ی سنجش زبان فرانسوی دعوت کند تا میزان معلومات زبانی افراد را اندازه گیری کنند.

 

یکی دیگر از نکات قابل ذکر این است که دوره‌ی تحصیل دانشجو می‌تواند به زبان انگلیسی باشد اما این امکان برای دانشجویان وجود دارد تا در دوره‌های زبان فرانسوی نیز شرکت کند. دوره‌ی زبان واجد شرایط PEQ نمی‌شود اما اگر دوره‌ی تحصیلی متقاضی با پیش نیاز دوره‌ی زبان باشد می‌تواند وارد دوره شود و پس از طی مسیر دانشگاهی برای برنامه اقدام کند.

 

این مسیر مزیت‌هایی نیز به همراه دارد. برای مثال همسر متقاضی می‌تواند با ویزای کار باز وارد کانادا شود و مشغول به کار شود. همچنین فرزندان متقاضیان می‌توانند از امکان تحصیل رایگان در مدارس (به زبان انگلیسی یا فرانسوی) دولتی کبک برخوردار شوند. یکی از متداول ترین پرسش‌ها نحوه‌ی پرداخت هزینه‌های تحصیلی است. هزینه‌ی تحصیل می‌تواند به صورت اقساطی پرداخت شود. پیش از شروع ترم مخاطب می‌تواند شهریه‌ی ترم جاری را پرداخت کند. با توجه به اینکه دوره‌ی دانشگاه 3 تا 4 ترم طول می‌کشد این هزینه می‌تواند در 3 یا 4 قسط پرداخت شود که معمولاً موعد آن پیش از شروع دوره می‌باشد.  یکی دیگر از سوالات در مورد مدرک IELTS و نمره‌ی مورد نیاز است. مدرک IELTS و نمره‌ی مورد انتظار متغیر است و این مورد به دانشگاه یا کالج بستگی دارد اما معمولاً نمره‌ی 6 آکادمیک مورد انتظار است. اگر متقاضی مدرک IELTS نداشته باشد می‌تواند در دوره‌های پیش نیاز زبان شرکت کند. کسانی که می‌خواهند وارد دوره‌های فرانسوی شوند، در صورت داشتن مدرک B1  و یا B2 می‌توانند مستقیماً وارد دانشگاه یا کالج به زبان فرانسوی شوند و آن‌هایی که به پیش نیاز فرانسوی نیاز دارند نیز می‌توانند در کلاس‌های پیش نیاز شرکت کنند. اما این نکته را باید مد نظر داشت که باید توجیح مناسبی برای طی این مسیر به زبان فرانسوی داشته باشند زیرا عملکرد این زبان می‌تواند برای مقاصد خاصی مانند اقامت باشد. 

  اسپانسر شیپ همسر

  مهاجرت
  بازدید: 2121

  تاریخچه مهاجرت به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 1955

  مهاجرت به کانادا با چقدر پول؟

  سرمایه گزاری
  بازدید: 10157

  روش های مهاجرت از طریق شغل

  مهاجرت
  بازدید: 2673

  کارآفرینی استان نیوبرانزویک

  سرمایه گزاری
  بازدید: 842

  اسپانسر شیپ والدین

  مهاجرت
  بازدید: 1920

  مهاجرت پناهندگی به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 14450

  اخذ ویزای 5 ساله کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 2308

  مزایای تحصیل در کانادا

  تحصیلی
  بازدید: 1317

  مهاجرت پرستاران به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 3574

  قدم اول فرم ارزیابی رایگان کانادا

  FAQ - سوالات پر تکرار شما
  بازدید: 3256

  معرفی دریچه مهاجرت

  مهاجرت
  بازدید: 2118

  طرح و ایده دارید ولی سرمایه ندارید ؟

  سرمایه گزاری
  بازدید: 2501

  برنامه کار آفرینی استان ساسکاچوان

  سرمایه گزاری
  بازدید: 1035