مشاغل تخصصی پرتقاضا ساسکاچووانبرنامه های کاربردی برای این زیر رده "پایه"، که با سیستم انتخاب مهاجرت اکسپرس فدرال تطبیق نداشته، بر اساس اولویت اول دریافت می شود. برای اینکه یک فرد واجد شرایط برای ارسال یک درخواست، پیشنهاد شغلی لازم نیست.

درخواست موفقیت آمیز منجر به صدور گواهی نامزدی استانی خواهد شد؛ با این نامزد، متقاضی (و همچنین همراه همسر / همسر مشترک / هرکدام از فرزندان وابسته، در صورت لزوم) می تواند برای مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) برای اقامت دائم درخواست داده شود.

دوره مصرف فعلی مصرف سوم سال 2017 است.

معیارهای واجد شرایط بودن
به منظور واجد شرایط زیر زیر شاخه های مشاغل تقاضا، متقاضیان باید:

اگر در حال حاضر در کانادا اقامت دارید، مدرک قانونی دارید
دارای نمره حداقل زبان از معیار زبان کانادایی (CLB) 4؛
حداقل یک سال از آموزش و پرورش و یا آموزش و پرورش در مقطع دبیرستان که به سیستم آموزش و پرورش کانادا نیاز دارد (برنامه تحصیلی باید مدرک، دیپلم، گواهی یا گواهینامه معادل یک گواهینامه تجاری را به دست آورد)؛
داشتن حداقل یک سال تجربه کاری پرداخت شده در ده سال گذشته مربوط به حوزه تحصیلات یا آموزش خود را در یک شغل ماهر (NOC 0، A یا B) که در ساسکاچوان مورد تقاضا قرار می گیرد (نگاه کنید به فهرست مشاغل دیمان، در زیر)؛
در صورتی که حرفه آنها در ساسکاچوان تنظیم شده و مستلزم صدور مجوز (اجباری) صدور گواهینامه یا صدور مجوز باشد، مدارک لازم برای مجوز ساسکاچوان را دریافت کنید؛
مدارک و اسناد و مدارک مربوط به ویزا را تأیید کنید و
نمره حداقل 60 امتیاز از 100 در شبکه ارزیابی نقطه.
شغل های مورد نیاز
ساسکاچوان یک لیست جزئی را به لیست اضافه کرده است. مدیران تعمیر و نگهداری تسهیلات (کد ملی 0714 شغل) دیگر گنجانده نمی شوند، در حالی که تکنولوژیست های زمین شناسی و معدنی و تکنسین ها (NOC 2212) اضافه شده اند.

هیچ مجوز لازم نیست
از 42 کار در لیست جدید، 19 نیازی به مجوز حرفه ای ندارند. فرد واجد شرایط با تجربه کار در یکی از این مشاغل ممکن است به SINP اعطا شود و بدون اخذ درخواست یا صدور مجوز حرفه ای، گواهی نامزدی دریافت کند.

افتتاح NOC
0124 مدیران تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
0423 مديران خدمات اجتماعي، اجتماعي و اصلاحات
1112 تحلیلگران مالی و سرمایه گذاری
1122 مدیران در مشاغل حرفه ای در مشاوره مدیریت کسب و کار
1123 مشاغل حرفه ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
2211 تکنسین های شیمی و تکنسین
2212 متخصصان زمین شناسی و معدنی و تکنسین ها
2121 متخصصین زیست شناسی و دانشمندان مرتبط
2123 نمایندگان کشاورزی، مشاوران و متخصصان
2225 تکنسین ها و متخصصان باغبانی و باغبانی
2231 تکنسین های مهندسی عمران و تکنسین ها
2241 تکنسین های مهندسی برق و الکترونیک و تکنسین ها
2242 تکنسین های خدمات الکترونیک (تجهیزات خانگی و تجاری)
2243 تکنسین های ابزار و مکانیک صنعتی
2253 تهیه پیش نویس تکنسین ها و تکنسین ها
0811 مدیران تولید و ماهیگیری منابع طبیعی
0821 مدیران کشاورزی
0911 مدیران تولید
0912 مدیریت منابع انسانی
مجوز حرفه ای مورد نیاز است
ساسکاچوان به درخواست متقاضیان خاص برای درخواست مجوز حرفه ای نیاز دارد تا درخواست مهاجرت با موفقیت انجام شود. این روند ممکن است از خارج از کانادا تکمیل شود.

درخواستی که توسط یک متقاضی در یکی از این اشخاص ارائه شده است که مستندات مناسب برای مجوز را شامل نمی شود ممکن است برای پردازش تا زمانی که این مدرک ارائه می شود، برگزار شود. تمام مدارک مورد نیاز دیگر باید شامل شود، در غیر این صورت درخواست به متقاضی بازگردانده می شود و هزینه پردازش دولت کانادا 300 دلار ممکن است بازپرداخت نشود.

روند دریافت مجوز بستگی به مشاغل مورد نظر و همچنین عوامل دیگر بالقوه مانند زمینه حرفه ای و یا تحصیلات متقاضی دارد. زمان پردازش در جدول زیر نشان دهنده بهترین نتیجه های سناریو است. تأخیر زمانی ممکن است رخ دهد که سازمان باید صبور باشد تا یک شخص ثالث مانند یک موسسه آموزشی برای ارسال مدارک مورد نیاز دیگر مانند رونویسی باشد. برای جمع آوری این اطلاعات وب سایت های سازمان ها مورد مشاوره قرار گرفتند؛ در شرایطی که سایت یک زمان پردازش تخمینی را نمایش نمی داد، سازمان های مورد نظر با CICNews تماس گرفته می شد.

NOC Occupation Non-Resident of Canada در زمان اتمام کار در زمان پردازش دقیق
0211 مدیران مهندسین انجمن مهندسان حرفه ای و دانشمندان علوم زمین ساسکاچوان (APEGS) 1 سال
2131 مهندسین عمران انجمن مهندسان حرفه ای و زمین شناسان ساسکاچوان (APEGS) 1 سال
2132 مهندسان مکانیک انجمن مهندسین حرفه ای و دانشمندان علوم زمین ساسکاچوان (APEGS) 1 سال
2133 مهندسان برق و الکترونیک انجمن پروفسور
مهندسین و متخصصین زمین شناسی ساسکاچوان (APEGS) 1 سال 21141 مهندسین صنعتی و تولیدی انجمن مهندسان و دانشمندان حرفه ای ساسکاچوان (APEGS) 1 سال 2147 مهندسان کامپیوتر (به استثنای مهندسان و طراحان نرم افزار) انجمن مهندسان و دانشمندان حرفه ای ساسکاچوان (APEGS) 1 ساله 2151 معماران به انجمن کانادایی کانادا (CACB) یادداشت می کنند 2 ماه 2154 مأموریت زمین نمایندگان مجلس نمایندگان کانادایی برای نمایندگان حرفه ای (CBEPS) 1 ماهه 21173 مهندسان نرم افزار و طراحان انجمن حرفه ای فناوری اطلاعات کانادا (CIPS) 6-8 هفته ها2175 وب طراحان و توسعه دهندگان انجمن کانادایی متخصصان فناوری اطلاعات (CIPS) 6-8 هفته 4151 روانشناسان دانشکده روانشناسان متغیر4212 کارکنان خدمات اجتماعی و عمومی کارفرمایان اجتماعی کانادایی 6-12 هفته 4214 مربیان و دستیاران دوران کودکی وزارت آموزش و پرورش 2-4 هفته 3211 آزمایشگاه آزمایشگاهی پزشکی (SATCC) Variable7231 Machinists کمیته صدور گواهینامه آموزش و تجسس ساسکاچوان (SATCC) Variable7272 Cabinetmakers کمپین صدور گواهینامه صنایع دستی و صنایع دستی ساسکاچوین (SATCC) (SATCC) Variable7311 مکانیک صنعتی ساسکاچوان کمیته صدور گواهینامه و بورس (SATCC) Variable7312 مکانیک تجهیزات سنگین ساب ووفر کمیته صدور گواهینامه صنایع و تجارت (SATCC) Variable7321 تکنسین های خدمات خودرو، مکانیک کامیون و اتوبوس ساسکاچوان کمیته صدور گواهینامه صنایع و تجارت (SATCC) Variable7322 Motor کارکنان تعمیر وسایل نقلیه ساسکاچوان آموزش کارآموزی و کمیسیون صدور گواهینامه (SATCC) Variable7237 جوشکاران کمیسیون صدور گواهینامه صنایع و معاینات ساسکاچوان (SATCC) Vari قادر است "ما دوره های مصرفی برای این بخش زیر را برای چند روز یا حتی یک دوره کوتاهتر مشاهده کردیم. با توجه به این که در اصل بر پایه ی نخستین آمده است، متقاضیان بالقوه به خوبی آماده می شوند تا مستندات را تهیه و پیش از آن بررسی کنند، حتی اگر آنها در این زمان نتوانند درخواست خود را ارائه دهند. »وکیل دیوید کوهن.