دانشجویان کارشناسی ارشد بین المللیاستان کانادایی انتاریو دو جریان مهاجرت محبوب را برای فارغ التحصیلان بین المللی که در این استان تحصیل کرده اند، باز کرده است: جریان تحصیلات کارشناسی ارشد و فارغ التحصیل دکترا. هر دو از این جریانها با برنامه نامزدی مهاجر انتاریو (OINP)، یکی از برنامه های نامزد مستقل کانادا (PNP) ارتباط دارند.
(به روز رسانی: از آنجا که این مقاله برای اولین بار منتشر شد، جریان فارغ التحصیل مدرسین OINP به حد ورودی خود رسید و دیگر ثبت نام را قبول نمی کند).

از طریق OINP، دولت انتاریو ممکن است افرادی را که قصد دارند در این استان سکونت کنند، نامزد کند. انتاریو محبوب ترین استان مقصد برای دانشجویان بین المللی است، به خصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا، که از طریق کیفیت تحصیلات و فرصت های تحقیقاتی در سراسر استان جذب می شوند.

این دو جریان پیش از این در ماه فوریه و ماه مه گذشته بوده و در هر دو مورد چند روز طول کشید. انتاریو اعلام کرده است که چگونه بسیاری از برنامه های کاربردی برای دوره های ورودی برنامه فعلی قابل پذیرش است. برنامه های کاربردی از طریق پروتکل الحاقی اونتاریو ارائه می شود.

متقاضیان موفق به هر یک از این دو جریان، یک گواهی نامزد مستقل "پایه" دریافت می کنند، و آنها را قادر به ارائه درخواست برای اقامت دائم به مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) می کند. جریانهای پایه با سیستم اکسپرس اکسپدی فدرال تطبیق ندارند، اما همچنان مسیری را برای وضعیت اقامت دائم کانادا فراهم می کنند.

به طور مشخص، متقاضیان هر کدام از این جریان ها نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند. علاوه بر این، متقاضیان نباید در زمان اقامت در انتاریو اقامت کنند.

الزامات واجد شرایط بودن
فارغ التحصیلان فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد بین المللی
باید قصد داشته باشد در اونتاریو زندگی و کار کند باید قصد داشته باشد که در انتاریو زندگی و کار کند
باید از یک برنامه استاد موجود در یک دانشگاه دولتی واجد شرایط در انتاریو فارغ التحصیل شود
برنامه تحصیلی باید حداقل یکسال طول بکشد و باید تمام وقت به اتمام برسد
باید با موفقیت تمام برنامه های PhD در یک دانشگاه دولتی واجد شرایط در انتاریو را تکمیل کرد
حداقل دو سال تحصیلات دکترا باید در دانشگاه انتاریو تکمیل شود
باید درخواست را ظرف دو سال از تاریخ اعطاء مدرک تحصیلی ارائه دهد. باید درخواست را ظرف دو سال از تاریخی که در آن PhD اعطا شد
در صورت درخواست زندگی در انتاریو در زمان درخواست، باید وضعیت قانونی (یعنی اجازه تحصیل، اجازه کار، رکورد بازدید کننده) داشته باشید
متقاضیان ممکن است هنگام درخواست در خارج از کانادا زندگی کنند با این حال، افرادی که در کانادا زندگی می کنند اما خارج از انتاریو نمی توانند درخواست کنند
نامزدان نیازی به داشتن حقوقی در کانادا ندارند اگر از خارج از کانادا درخواست می کنند
اگر در هنگام درخواست در کانادا زندگی می کنید، باید وضعیت قانونی (یعنی اجازه تحصیل، اجازه کار، رکورد بازدید کننده) داشته باشید
متقاضیان این جریان نباید در هنگام درخواست در کانادا زندگی کنند
نامزدان نیازی به داشتن حقوقی در کانادا ندارند اگر از خارج از کانادا درخواست می کنند
باید در سطح چهار مهارت (صحبت کردن، خواندن، نوشتن و گوش دادن) مهارت کافی متوسط ​​را در زبان انگلیس یا فرانسه از معیار زبان کانادایی (CLB) 7 یا بالاتر نشان دهید.
برای حمایت از خود و وابستگان خود باید حداقل میزان پس انداز و / یا درآمد را داشته باشد
باید نشان دهیم که آنها در انتاریو حداقل 12 ماه تجمعی در 24 ماه قبل از ارسال یک درخواست اقامت داشته اند
از کانادا جستجوی مدرسه برای بررسی گزینه های خود برای تحصیل در انتاریو استفاده کنید.
دانشجویان بین المللی و کارآموزان کارشناسی ارشد در کانادا می توانند به مرکز تحقیقاتی CanadaVisa مراجعه کنند تا از طیف وسیعی از ابزارها و منابع برای کمک به تحصیل، کار و اقامت در کانادا برای همیشه استفاده کنند. همچنین اعضای مرکز مطالعه نیز فرصتی برای برنده شدن در بورس تحصیلی 500 دلاری دارند.