مدارس مونترال

 

*اطلاعات این مطلب از English Montreal School Board گرفته شده است. لذا منابع اطلاعات قابل ذکر در این مطلب به مجموعه یاد شده ارجاع داده می‌شود.

 

یکی از مهمترین دغدغه‌های خانواده‌ها، یافتن مدارس مناسب برای فرزندانشان است. حتی ممکن است برخی از بزرگسالان نیز برای گذراندن دوره‌هایی نیاز به یافتن مدارس مناسبی داشته باشند. این دغدغه در استان‌هایی که غیر از زبان انگلیسی، زبان فرانسوی نیز اهمیت زیادی دارد می‌تواند بیشتر هم باشد. یکی از بهترین و امن‌ترین راه‌های یافتن مدارس مناسب، سر زدن به School Board های شهر و یا استان محل سکونت است. ما در این مطلب قصد داریم تا اطلاعاتی را به صورت خلاصه از یکی از School Boardها در اختیار شما قرار دهیم. English Montreal School Board مهمترین مرجع مدارس در مونترال برای کسانی است که به دنبال مدارسی به زبان انگلیسی هستند. انگلیسی زبان بودن مدارس این مجموعه می‌تواند نکته‌ای مثبت برای مهاجرین ایرانی محسوب شود.

اهداف و ماموریت‌های یک مجموعه آموزشی بیانگر میزان ارزش آن مجموعه است. ماموریت EMSB حمایت همه جانبه از مدارس و مراکز آموزشی تحت نظر آن است تا بتواند یک جامعه‌ی آموزشی امن، مطمئن و فراگیر را برای دانش آموزان به ارمغان بیاورند. در ادامه این ماموریت‌ها به طور خلاصه ذکر می‌شوند:

·         به رسمیت شناختن و ارج نهادن تنوع جامعه موجود در مجموعه

·         حمایت از همه‌ی دانش‌آموزان برای شکوفا کردن استعدادهای خود و به دست آوردن اهداف شخصی

·         شناخت مهارت‌ها و شایستگی‌های کارکنان خود و پشتیبانی از فعالیت‌های حرفه‌ای و سازنده‌ی آن‌ها

·         تشویق به همکاری میان شرکای آموزشی

·         استفاده‌ی موثر و نوآورانه از منابع برای کمک به مدارس و مراکز آموزشی در راستای اهداف آموزشی، اجتماعی و ایجاد صلاحیت

·         تشویق به یادگیری مادام العمر و همیشگی و همچنین داشتن تفکر انتقادی

همانطور که مشاهده کردید، اصلی‌ترین اهداف این مجموعه، مواردی هستند که انسان‌های در جوامع مدرن و آزاد به آن‌ها نیاز دارند. بنابراین می‌توان با اطمینان گفت که آینده‌ی فرزندان شما در جهت این اهداف و با تلاش خودشان برای دستیابی به اهداف شخصی خود، تضمین شده است.

مجموعه EBSM بزرگترین هیئت مدارس انگلیسی زبان در ونکوور محسوب می‌شود. این مجموعه در 1 جولای سال 1998 تاسیس شد و اکنون بیش از 70 مدرسه و مرکز آموزشی را تحت اختیار دارد که مجموعاً بیش از 43.000 دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی (از مهد کودک تا دبیرستان) را شامل می‌شود. این مجموعه 11 عضو مدیریت دارد که در دوره‌های مشخص انتخاب می‌شوند. 4 عضو هیئت مدیره نماینده والدین محسوب می‌شوند تا ارتبطا مناسبی بین مجموعه و والدین برقرار باشد. این افراد بودجه‌ای بالغ بر 280 میلیون دلار را برای مجموعه در نظر می‌گیرند که بخش بزرگی از این بودجه از طریق دولت استانی و بخش کمتری از آن نیز از محل مالیات مدارس محلی تامین می‌شود.

ما اطلاعات خلاصه‌ای از این مجموعه در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر اعم از آدرس مدارس، دوره‌های آموزشی بزرگسالان، تقویم آموزشی و... با راه‌های تماسی که در اختیار شما قرار می‌دهیم، تماس بگیرید.

 

آدرس مجموعه EMSB:

6000 Fielding Avenue, Montreal (QC) H3X 1T4

وبسایت:

http://www.emsb.qc.ca/emsb_en/index_en.asp