مدارس ونکوور

 

*اطلاعات این مطلب از Vancouver School Board گرفته شده است که دریچه مهاجرت نماینده آن می باشد. لذا منابع اطلاعات قابل ذکر در این مطلب به مجموعه یاد شده ارجاع داده می‌شود.

 

همانطور که می‌دانید اصلی‌ترین و مطمئن‌ترین روش یافتن مدرسه مناسب، بررسی School Board ها هر شهر هست. ما در این مطلب به سراغ School Board شهر ونکوور رفتیم تا اطلاعاتی از مدارس شهر و اطراف شهر و همچنین اهداف آموزشی و... به دست آوریم.

مجموعه Vancouver School Board با توجه به سیاست‌ها و خط و مشی مشخص و مدونی که دارد، برنامه‌ها و قوانین متعددی را برای کلیه دانش آموزان در تمامی سنین و مقاطع در نظر گرفته است. این برنامه‌ها شامل بزرگسالان نیز می‌شود. حضور تیم‌های پشتیبانی دانش آموان و همکاری همه جانبه آن‌ها با مدارس، اولیا و شرکای حاضر در جامعه، فضای امنی برای موفقیت همه‌ی دانش آموزان فراهم آورده است. تعهد به ارایه بهترین تجربه آموزشی با حضور مجرب‌ترین معلمان از مواردی محسوب می‌شود که این مجموعه در دستور کار خود قرار داده است. مدارس ونکوور حتی برنامه‌های مفصل آموزشی برای حمایت از دانش آموزان دارای شرایط خاص نیز می‌باشد. دانش آموزان دارای اختلالات ذهنی و یا معلولیت و یا دانش آموزان مبتلا به اوتیسم از جمله این موارد هستند.

"منطقه مدرسه ونکوور" یکی از متنوع‌ترین سیستم‌ها مدارس دولتی در کانادا محسوب می‌شود که پذیرای حدود 54.000 دانش آموز در 119 مدرسه، از مقطع مهد کودک تا کلاس 12 است. همچنین دارای برنامه‌های آموزشی و خدمات آموزشی متنوع تمام وقت به بزرگسالان نیز می‌باشد. یکی از مهمترین موارد قابل ذکر در خصوص مدارس ونکوور مشارکت با سازمان‌های فرهنگی، هنری و خدماتی است که تاثیر بسیار زیادی بر شکوفایی استعدادها و پتانسیل‌های هر دانش آموزی خواهد داشت. همچنین مدارس منطقه برنامه‌ها و خدمات متنوع و گسترده‌ای را نیز برای علاقه‌مندی‌ها و نیازهای دانش آموزان در نظ می‌گیرند. به طور خلاصه مهم ترین هدف مدارس در ونکوور این است که بتوانند دانش آموزان را در دستیابی به توانایی‌های فکری، اجتماعی، زیبایی شناختی و فیزیکی دریک محیط چالش برانگیز و لذت بخش که منعکس کننده ارزش‌های فردی هستند یاری کنند تا نیروی احترام متقابل، همکاری و مسئولیت پذیری اجتماعی در آن‌ها شکوفا شود.