یکی از دغدغه‌های مهاجرین جدید به کانادا، در صورت داشتن فرزند با شرایط سنی تحصیلی، یافتن یک مدرسه مناسب است. ما در این مطلب قصد داریم تا ضمن معرفی یکی از بهترین و با سابقه‌ترین مجموعه‌های فعال در حوزه تحصیل دانش آموزان، موارد و شرایط مورد نیاز برای ثبت نام در مدارس تورنتو را به صورت خلاصه شرح دهیم. با ما همراه باشید.

 

مهاجرینی که به تازگی به کانادا و تورنتو مهاجرت کرده‌اند و دارای فرزند با شرایط سنی مناسب برای تحصیل هستند هرگز نگران یافتن مدرسه‌ی مناسب برای فرزندانشان نباشند. یکی از مجموعه های بزرگ طرف همکاری با پرسیکانا مجموعه Toronto District School Board، بزرگ‌ترین School Board در کانادا و یکی از بزرگ‌ترین‌ها در تمام آمریکای شمالی است. این مجموعه نزدیک به 600 مدرسه در تورنتو را تحت پوشش دارد و سالانه به طور میانگین 246.000 دانش آموز را پذیرش می‌کند. در این مجموعه نه فقط دانش آموزان و کودکان خردسال از دوران مهد کودک تا آخرین مقطع تحصیلی دبیرستان بلکه بزرگسالانی که تصمیم به آموزش دارند نیز می‌توانند به اهداف خود برسند. تعداد بزرگسالانی که مشغول تحصیل هستند به 140.000 نفر می‌رسد.

تعداد 38.000 کارمند آموزش دیده با جدیدترین و بهترین متدهای آموزشی مدرن جهان (شامل معلمان دائم، معلمان حق التدریس و کارمندان بخش‌های مختلف مجموعه) در این مجموعه مشغول به کار هستند تا بتوانند به هدف اصلی خود برسند. هدف اصلی این مجموعه آموزش به دانش آموزان برای دستیابی به بالاترین سطح دستاوردها و کسب دانش، مهارت و ارزش‌های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک فرد مسئولیت پذیر در یک جامعه‌ی دموکراتیک است. همچنین در خصوص آموزش بزرگسالان نیز باید به این موارد اشاره کرد: ارایه خدمات استخدامی، سرنامه ریزی شغلی، توسعه مهارت‌ها، دوره‌های کارآموزی، آموزش زبان و دوره‌های زبان‌های پیشرفته و تخصصی.

 

فرآینده ارایه درخواست ثبت نام در مدارس

مرحله اول: ارایه فرم درخواست دانش آموزان، هزینه درخواست، کپی پاسپورت و یا شناسنامه، رونوشت رسمی مستندات دو سال اخیر و توصیه نامه به ISAO برای ارزیابی. کلیه پرونده‌ها باید با فرمت PDF باشند.

مرحله دوم: متقاضیانی که از مرحله اول گذر کردند، نامه مشروط پذیرش یا CLA یا دریافت می‌کنند. دانش آموزان هزینه تحصیل را پرداخت می‌کنند و مدارک Custodianship را ارایه می‌دهند.

مرحله سوم: متقاضیان موفق یک نامه رسمی پذیرش و یا OLA دریافت می‌کنند تا در هنگام تسلیم درخواست تحصیل و یا ویزا کانا آن را ارایه دهند.

مرحله چهارم: در این مرحله دانش آموزان باید به همراه پاسپورت، اجازه تحصیل، پورفایل افراد تازه وارد و دیگر مدارک به TDSB و یا همان Toronto District School Board گزارشی ارایه دهند. پس از ارایه گزارش بیمه درمانی دانش آموز باید فعال شود.

مهلت درخواست

31 می برای دانش آموزان ورودی سپتامبر

15 نوامبر برای دانش آموزان ورودی فوریه

 

داشتن اسناد زیر در هنگام ارایه درخواست اجباری می‌باشد:

1.      فرم درخواست تکمیل شده به همراه امضا و تاریخ معتبر

2.      کپی پاسپورت از صفحه دارای عکس و یا شناسنامه

3.      کپی توصیه نامه تکمیل شده به همراه امضا و تاریخ معتبر

4.      کپی آخرین رکوردهای دو سال اخیر و یا کارت گزارش تحصیلی مدرسه (تایید شده یا ثبت شده در یک دفتر ثبت)

5.      هزینه درخواست (پیش نویس بانک و یا برگه انتقال وجه)

 

استاد زیر باید پیش از 1 جولای برای ورودی‌های سپتامبر و 1 دسامبر برای ورودی‌های فوریه به ISAO تسلیم شوند. همچنین در مرحله گزارش نیز می‌توان آن‌ها را ارسال کرد:

1.      کپی فرم اظهارنامه متولی (والدین) (ثبت شده در دفاتر اسناد رسمی)

2.      کپی فرم اظهارنامه متولی (متولی) (ثبت شده در دفاتر اسناد رسمی)

3.      تایید وضعیت متولی در کانادا (کپی پاسپورت، شهروندی و یا کارت اقامت دائم)

4.      کپی دو مدرک برای تایید آدرس (فقط برای دانش آموزان مقطع ابتدایی)

 

مدارک مورد نیاز در زمان گزارش:

1.      کپی پاسپورت

2.      کپی اجازه تحصیل معتبر

3.      دو کپی از پروفایل فرد تازه وارد

4.      کپی رکوردهای واکسیناسیون (با ترجمه انگلیسی و تاییدیه)