مزیت‌های تحصیل در کانادا

 

کانادا، کشوری که در آمریکا شمالی واقع شده است، نه فقط برای قله‌های پوشیده از برف و هاکی روی یخ و همسایه‌ی معروفش آمریکا شناخته شده است بلکه به عنوان کشوری توسعه یافته با سیستم آموزشی بسیار سطح بالا در بین مردم جهان معروف است. ما در این مطلب قصد داریم تا با برخی از مزیت‌های تحصیل در کانادا را به طور خلاصه شرح دهیم. با ما همراه باشید.

 

·         کیفیت بالای آموزش

کیفیت بالای آموزش در کانادا یکی از عوامل مهم جذب دانشجویان از سراسر جهان محسوب می‌شود. استانداردهای آکادمیک سطح بالا و کنترل‌های کیفی آموزش سختگیرانه یک سیستم آموزشی سطح بالا را رغم زده است که برای به دست آوردن آینده‌ای درخشان کمک بسیار بزرگی به دانشجویان می‌کند.

 

·         آموزش مقرون به صرفه

یکی از مزیت‌های لذت بخش تحصیل در کانادا به عنوان یک کشور توسعه یافته غربی این است که علی رغم حضور در یک کشور مهم غربی، از مزیت بسیار ارزشمند تحصیل کم هزینه‌تر نسبت به دیگر کشورهای غربی برخوردار خواهید بود. اگر چه هزینه‌های تحصیل با توجه به دوره‌های مختلف تحصیلی می‌توانند متفاوت باشند، اما طی دوره‌های عمومی با هزینه‌ کمتری نسبت به دیگر کشورهای بزرگ همراه خواهند بود.

 

·         اعتبار بین المللی

یک مدرک، دیپلم یا گواهی تحصیلی کانادایی در سطح جهانی معادل مدارک دریافت شده از ایالات متحده آمریکا و کشورهای مشترک المنافع خواهد بود. دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه واترلو همگی در بین 50 دانشگاه برتر مهندسی و فن آوری جهان حضور دارند.

 

·         مزایای بلند مدت

مزایای بلند مدت زیادی برای تحصیل در کانادا وججود دارد. مهم‌ترین و ارزشمندترین مزیت بلند مدت تحصیل در کانادا این است که فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کانادا یک امتیاز مثبت برای دریافت اقامت دائم خواهند داشت.

 

·         حضور در یک جامعه با فرهنگ چندگانه

همانطور که می‌دانید انگلیسی و فرانسوی زبان‌های رسمی کاندا محسوب می‌شوند. در کنار این مورد شما تقریباً از تمام اقوام جهان افرادی در کانادا پیدا خواهید کرد و تقریباً غیر ممکن است که غذاهای خاص و فعالیت‌های خاص فرهنگی اقوام مختلف جهان را در آنجا پیدا نکنید. مشاوران حاضر در دانشگاه‌ها نیز به دانشجویان بین المللی در مورد یافتن گروه‌های خاص قومی یا باشگاه‌ها کمک می‌کنند. کانادایی ها نیز به طبیعت مودبانه و دوستانه خود شهرت دارند.

 

·         سبک زندگی دانشگاهی

قطعاً دانشجویان تمام وقت خود را صرف مطالعه و درس خواندن نمی‌کنند. دانشگاه‌های پس از دوره متوسطه در کانادا مجهز به آخرین تکنولوژی‌هی پیشرفته هستند و بسیاری از امکانات مدرن را برای لذت بردن دانشجویان فراهم کرده‌اند. از ورزش‌هایی با کیفیت المپیک تا سالن‌های کنسرت‌های عمومی و گالری‌های هنری. دانشگاه‌ها امکانات متنوع و زیادی را برای یادگیری و فراغت دانشجویان فراهم کرده‌اند.

 

·         فرصت‌های تحقیقاتی زیاد و ارزشمند

از آنجایی که تحقیقات یکی از کلیدی ترین فعالیت‌های طی کردن دوران تحصیل پس از متوسطه محسوب می‌شود، این فرصت یک مزیت ویژه تحصیلی خواهد بود. در کانادا، هم دولت و هم بخش‌های صنعتی کشور، تحقیقات ارزشمند دانشجویان در همه‌ی حوزه‌ها از جمله ارتباطات راه دور، پزشکی، کشاورزی، فن آوری کامپیوتر، علوم زیست محیطی و... را پشتیبانی خواهند کرد.

 

·         هزینه منطقی

هزینه‌های زندگی و تحصیل در کانادا در تمامی سطوح، از مدرسه تا دانشگاه، کمتر از کشورهایی مانند آمریکا، بریتانیا، استرالیا و دیگر کشورها است. با مقایسه استانداردهای زندگی و سیستم کیفی آموزشی کانادا با کشورهای توسعه یافته دیگر متوجه این موضوع خواهید شد که دانشجویان تمام مزایای ارزشمند را با هزینه‌ای کمتر در اختیار خواهند داشت.

 

کانادا یکی از سردمداران بین المللی حوزه کامپیوتر و فناوری اطلاعات در جهان محسوب می‌شود و شهرت خوبی در عرصه‌های ارتباطات، حمل و نقل و مهندسی دارد. همچنین کانادا در این حوزه‌ها نیز جایگاهی برجسته دارد: هوانوردی، حمل و نقل شهری، میکروالکترونیک، تجهیزات پزشکی، نرم افزارهای پیشرفته، انرژی هسته‌ای و هیدروالکتریک، لیزر و اپتوالکتریک، بیوتکنولوژی، پورسه‌ی تولید غذا و نوشیدنی، هندسه و صنایع اقیانوس و محیط زیست.

 

·         چشم انداز شغلی

دانشجویان در هنگام تحصیل می‌توانند به صورت تمام وقت در دانشگاه یا خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند. برای کار در دانشگاه به اجازه‌ی کار نیاز ندارند و می‌توانند هفته‌ای 20 ساعت کار کنند. برخی کارهای نیمه وقت نیز در خارج از دانشگاه‌ها وجود دارند مانند کار در هتل‌ها، خوابگاه‌ها، کارهای عمومی و... . پس از فارغ التحصیلی فرصت‌های بسیاری در حوزه فعالیت‌های فنی وجود دارد. دانشجویان با دانش و مهارت بالای خود می‌توانند در سمت‌های مهم و شغل‌های رویایی خود مشغول به کار شوند بنابراین دانشجویان بین المللی آینده‌ی شغلی تضمین شده‌ای خواهند داشت.