چرا تحصیل در کانادا؟

 

کانادا یکی از اصلی‌ترین اهداف برای دانشجویان سراسر دنیا با هدف تحصیلات در خارج از کشور خودشان محسوب می‌شود. دانشجویان به دلایل متعدد و مهم ترجیح می‌دهند تا تحصیلات عالیه خود را در کانادا کسب کنند. ما در این مطلب برخی از مهم‌ترین دلایل را برای شما خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

 

·         تحصیلات و بورسیه تحصیلی

کانادا یکی از بهترین مکان‌ها برای طی دوره تحصیلات عالیه محسوب می‌شود. به طوریکه سالانه هزاران دانشجو برای ادامه تحصیل وارد کانادا می‌شوند. کانادا یک شرایط تحصیلی و قوانین آموزشی در سطح جهانی دارد که در تمامی کشورها شناخته شده است. داشتن یک مردک تحصیلی از کانادا ارزش زیادی در کشورهای آمریکا، استرالیا و کشورهای اروپایی دارد. دولت و دانشگاه‌ها تسهیلات بسیار ویژه‌ای را برای دانشجویان و به خصوص دانشجویان موفق در عرصه تحصیل در نظر گرفته‌اند. استانداردهای آکادمیک سطح بالا و کیفیت تحصیل باعث می‌شود تا دانشجویانی با آتیه‌ای روشن از دانشگاه‌های کانادا فارغ التحصیل شوند. دانشجویان خارجی می‌توانند با هزینه‌ای بسیار کمتر نسبت به کشورهای دیگر به تحصیل بپردازند. نه تنها این هزینه‌های پایین‌تر، بلکه فرصت‌ها و بورسیه‌های تحصیلی نیز باعث می‌شود تا دانشجویان یک آموزش عالی به همراه کاهش هزینه‌ها را تجربه کنند. علی رغم تعداد کمتر دانشگاه‌های کانادا در مقایسه با آمریکا، کیفیت دانشگاه‌های آن قابل مقایسه با آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی است.

 

·         سبک زندگی دانشجویی

در کنار آموزش، جریان‌ها و رویدادهای متنوع دیگری نیز در دانشگاه‌ها اتفاق می‌افتد. هر دانشگاه دارای رویدادها و یا گروه‌ها و احزاب خاص خود می‌باشد که این موارد باعث می‌شود تا دانشجو در کنار تمکز بر تحصیل، با رویدادهای فرهنگی متفاوت نیز همراه شود و اینگونه بتواند با محیط دانشگاه که مکانی با فرهنگ‌های چندگانه است ارتباط بیشتری برقرار کند. این موارد از فشارهای روحی دانشجو می‌کاهد و او را برای جامعه‌ی کانادا نیز آماده می‌کند. همچنین دانشگاه‌ها فعالیت‌های فوق العاده‌ای را نیز برای کشف استعدادهای خاص دانشجویان دارند. در کنار این‌ها بسیاری از دانشگاه‌های به دانشجویان امکان دسترسی به Wifi رایگان، روزنامه‌ها، ژورنال‌ها، مجله‌های مختلف و.. را می‌دهد. دانشجویان بین المللی قطعاً یک سبک زندگی متفاوت و روشی سرگرم کننده برای تحصیلات و دسترسی به مدارج بالاتر را تجربه خواهند کرد.

 

·         فرصت شغلی

دانشجویان در هنگام تحصیل می‌توانند به صورت تمام وقت در دانشگاه یا خارج از دانشگاه مشغول به کار شوند. برای کار در دانشگاه به اجازه‌ی کار نیاز ندارند و می‌توانند هفته‌ای 20 ساعت کار کنند. برخی کارهای نیمه وقت نیز در خارج از دانشگاه‌ها وجود دارند مانند کار در هتل‌ها، خوابگاه‌ها، کارهای عمومی و... . پس از فارغ التحصیلی فرصت‌های بسیاری در حوزه فعالیت‌های فنی وجود دارد. دانشجویان با دانش و مهارت بالای خود می‌توانند در سمت‌های مهم و شغل‌های رویایی خود مشغول به کار شوند بنابراین دانشجویان بین المللی آینده‌ی شغلی تضمین شده‌ای خواهند داشت.

 

·         فرصت‌های تحقیقاتی

تحقیق و پژوهش یکی از نیازهای کلیدی تحصیلات هر دانشجویی محسوب می‌شود. دانشگاه‌ها از دانشجویانی که بهترین ایده‌های تحقیقاتی را داشته باشند حمایت می‌کنند و بسیاری از بورسیه‌های تحصیلی نیز به دلیل فعالیت‌های تحقیقاتی به دانشجویان داده می‌شود. دانشجویان می‌توانند در هر حوزه‌ای که علاقه‌مند هستند به تحقیقات بپردازند و از طریق برگذاری کنفرانس‌ها حمایت شوند. در صورت خوب بودن ایده‌ی تحقیقاتی، صنعتگران مختلف و دولت می‌توانند هزینه تحقیقات را تامین کنند.

 

·         مکان و محیط زیست زیبا

دانشجویان نه تنها از خوراک ذهنی، بلکه از زیبایی‌های بصری متنع کانادا نیز می‌توانند بهره مند شوند. سالانه هزاران گردشگر به کانادا آمده و از مکان‌های شگفت انگیز و جاذبه‌های طبیعی فوق العاده آن دیدن می‌کنند. در این میان دانشجویان نیز از کاوش در طبیعت، حیات وحش و پارک‌های تفریحی کانادا لذت خواهند برد. همچنین در خطوط ساحلی از تماشای پهنه‌ی بی‌کران اقیانوس‌های اطلس و آرام بهره مند خواهند شد. محیط‌های پاکیزه کانادا نیز این جذابیت‌ها را دو چندان خواهند کرد.

 

·         آب و هوا

با آمدن به کانادا آب و هوایی منحصر به فرد را تجربه خواهید کرد. تابستان‌های گرم اما کوتاه و زمستان‌های بسیار سرد. در فصل بهار نسیمی خنک در سراسر کشور به استقبال شهروندان می‌رود و در فصل پاییز جلوه‌ای رنگارنگ شهر را می‌پوشاند. طیف رنگ‌های نارنجی و قرمز برگ‌های، پاییز را تبدیل ب زیباترین فصل کانادا کرده است.

 

·         ارزش‌ها و فرهنگ‌ها

کانادا هر ساله مقصد هزاران مهاجر مختلف از سراسر جهان است. همچنین به خانه‌ای برای دانشجویانی که به قصد تحصیلات به کانادا می‌آیند نیز تبدیل می‌شود. مهاجرین قدیمی به مهاجرین جدید کمک خواهند کرد تا کمتر با مشکلات مواجه شوند. مردم به یکدیگر احترام می‌گذارند و چه آن‌ها را بشناسند و یا نشناسند، با لبخندی بر لب از یکدیگیر دلجویی خواهند کرد. در کانادا ارزش‌ها و رسوم مردم حفظ می‌شوند و در کنار این موارد، کرامت و آزادی‌های انسانی نیز حفظ می‌شوند.

 

·         جامعه‌ی چند زبانه

همانطور که می‌دانید انگلیسی و فرانسوی زبان‌های رسمی کانادا هستند. با ورود مهاجران و دانشجویان مختلف به کانادا، این کشور تبدیل به یک سرزمین چند زبانه با زبان‌ها، ادیان و فرهنگ‌های مختلف شده است. این یک فرصت عالی برای دانشجویان است تا زبان‌های مختلفی را بیاموزند. با وجود این جامعه‌ی چند ملیتی، مشکلات نژادی و رنگ پوست در کانادا جایی ندارند.

 

·         مراقبت‌های پزشکی و سلامت

دولت و دانشگاه‌ها نقش عمده و مهمی در تامین سلامت دانشجویان در محیط دانشگاه و سراسر کشور ایفا می‌کنند. مراقبت‌های بهداشتی و تامین امنیت، نکات مهمی در تامین سلامت دانشجویان محسوب می‌شوند. دانشجویان از کلیه‌ی آزادی‌ها لذت می‌برند و دولت تضمین کننده حمایت از قوانین حقوق بشر و برابری خواهد. این‌ها باعث می‌شوند تا جامعه‌ای در صلح داشته باشیم. بیمه‌های درمانی در بسیاری از بیمارستان‌های بسیار ارزان هستند و افرادی که دارای کارت سلامت هستند نیز از حمایت رایگان در بسیاری از زمینه‌های سلامتی برخوردار خواهند بود.

 

·         مهارجت

در کنار ویزای تحصیلی، ویزای کار نیز به دانشجویان داده می‌شود. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می‌توانند به مدت دو سال در کانادا کار کنند و پس از گذشت یک سال  برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.