• خانه
  • اخبار
  • مهاجرت
  • برنامه های مهاجرتی جدید کانادا به جذب استعدادهای بخش فناوری کمک می کند

برنامه های مهاجرتی جدید کانادا به جذب استعدادهای بخش فناوری کمک می کند

جریان جذب  آزمایشی افراد فنی ، کار افراد خارجی را  برای یافتن شغل ،در  بخش فناوری در کانادا آسانتر می کند ،به طوری که بیش از 1600 نفر در دو و نیم ماه اول این جریان جذب شده اند. 
اداره ی مهاجرت،  و شهروندی کانادا در ماه ژوئن طی یک برنامه ی دو ساله ، شرکتهایی که نیاز به جذب نیروهای با استعداد فنی دارند کمک می کند ، تا کسب و کارخود را گسترش دهند.
این جریان ، زمان کسب  مجوز کار، را به دو هفته رسانده . همچنین شخص متقاضی می تواند اعضای خانواده ی خود را نیز به کانادا بیاورد. 
تا کنون بیش از 2000 نفر پذیرش شده اند. به این معنی که حدود 80 درصد ظرفیت این جریان تکمیل شده است. 
بعضی از متقاضیان به نظر می رسد، به دلیل شرایط سیاسی ،برای مهاجرت به آمریکا ، فعلا  کانادا را انتخاب می کنند.
در طول دهه گذشته، افزایش چشمگیری  برای  مهاجرت  به کانادا ،در بخش فناوری صورت گرفته که در حال افزایش هم هست.
سال گذشته، 8,785 نفر شاغل بخش فناوری، به کانادا مهاجرت کردند. ولی در  هشت ماه اول سال 2017 تعداد افراد پذیرش شده  6,940 نفر است که تقریبا 80 درصد از کل  پذیرش سال گذشته است.
طبق نظر کارشناسان،بسیاری ازافراد شاغل در بخش فناوری  پیشرفته به کانادا می روند، چرا که آمریکا ،فعلا  گزینه ی  مناسبی نیست.
احمد حسن، وزیر مهاجرت کانادا ، هفته گذشته گفت که کانادا در موقعیتی قرار دارد که می تواند از  "فواید مهاجرت" استفاده کند، وی گفت: "کشور هایی ، که درهای خود را به روی  مردم  کشورهای مختلف بسته اند، درواقع درهای خود را به روی  استعداد ها و مهارت ها بسته اند. "و کانادا از موضع مختلف این کشوها استفاده می نماید.
 


New immigration program helping Canada in the global war for high-tech talent

بازدید: 1470تاریخ انتشار : 1396/09/10