دانشجویان بین‌المللی بیشتری مهاجر کانادایی می‌شوند

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 243

بهترین شغل برای زنان در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 470

مهاجرت از طریق گزینش برنامه های استانی کانادا

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 414

صدور ویزای بازدیدکنندگان

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1492

مهاجرت تحت مسیری به سوی جوامع روستایی کانادا

مهاجرت تحت برنامه آر ان آی پی - RNIP(نواحی کم جمعیت و بومی کانادا)  برنامه نواحی کم جمعیت و بومی کانادا: مسیری به سوی دریافت اقامت دائم کانادا

 

کانادا به دلیل سیاست های مهاجرتی پذیرا و فراگیر خود شناخته می شود و همیشه مقصد برتر برای افرادی تبدیل می کند که به دنبال شروع زندگی جدید هستند. با این حال، بیشتر جمعیت کشور در مناطق شهری متمرکز شده‌اند و بسیاری از جوامع روستایی را برای پر کردن مشاغل خالی و حفظ اقتصاد محلی خود با مشکل مواجه می‌کند. برای رفع این مشکل، کانادا برنامه آزمایشی نواحی کم جمعیت و بومی کانادا را در سال 2019 معرفی کرد.

 

 برنامه نواحی کم جمعیت و بومی کانادا برنامه مهاجرتی جامعه محور است که هدف آن جذب کارگران ماهر به جوامع روستایی و شمالی در سراسر کانادا است. جوامع واجد شرایط را قادر می سازد تا افراد مناسب برای کسب اقامت دائم را به دولت کانادا توصیه کنند و مسیری را برای مهاجران فراهم می کند تا در جوامع کوچکتر مستقر شوند.

 

بر اساس برنامه نواحی کم جمعیت و بومی کانادا، متقاضیان باید معیارهای مشخصی را که توسط جامعه ای که می خواهند به آن نقل مکان کنند، تعیین کنند. این معیارها برای نیازهای منحصر به فرد هر جامعه تنظیم شده و به گونه ای طراحی شده اند که متقاضیان از مهارت ها و تجربه لازم برای کمک به اقتصاد محلی اطمینان حاصل کنند.

 

مزیت جالب برنامه آر ان آی پی

یکی از مزایای مهم  برنامه نواحی کم جمعیت و بومی کانادا این است که به متقاضیان اجازه می دهد تا از طریق برنامه های مهاجرتی دیگر مانند اکسپرس انتری، روند اغلب طولانی و رقابتی درخواست را دور بزنند. این برنامه برای افرادی که ممکن است بالاترین امتیاز را در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) نداشته باشند یا شرایط سایر برنامه های مهاجرتی را برآورده نمی کنند ایده آل است.

 

برنامه  برنامه نواحی کم جمعیت و بومی کانادا در حال حاضر درخواست های 11 جامعه شرکت کننده در سراسر کانادا را می پذیرد. هر جامعه معیارهای واجد شرایط بودن، آب و هوا، جمعیت و سبک زندگی منحصر به فرد خود را دارد. در اینجا مرور کلی از جوامع شرکت کننده در برنامه  برنامه نواحی کم جمعیت و بومی کانادا آمده است:

 

 

 • رتبه بندی 11 ناحیه کم جمعیت و بومی کانادا بر اساس نزدیکی آنها به بزرگترین شهرها، همراه با مسافت تقریبی بر حسب کیلومتر و زمان رانندگی:
 • West Kootenay (Trail، Castlegar، Rossland، Nelson)، بریتیش کلمبیا - نزدیک به ونکوور (حدود 660 کیلومتر یا 7 ساعت رانندگی)
 • ورنون، بریتیش کلمبیا - نزدیک به کلونا (حدود 50 کیلومتر یا 40 دقیقه رانندگی)
 • Moose Jaw، ساسکاچوان - نزدیک به رجینا (حدود 70 کیلومتر یا 50 دقیقه رانندگی)
 • براندون، منیتوبا - نزدیک به وینیپگ (حدود 215 کیلومتر یا 2.5 ساعت رانندگی)
 • Thunder Bay، انتاریو - نزدیک به تورنتو (حدود 1320 کیلومتر یا 14 ساعت رانندگی)
 • خلیج شمالی، انتاریو - نزدیک به اتاوا (حدود 330 کیلومتر یا 3.5 ساعت رانندگی) و تورنتو (حدود 340 کیلومتر یا 3.5 ساعت رانندگی)
 • Sault Ste. ماری، انتاریو - نزدیک به تورنتو (حدود 700 کیلومتر یا 7.5 ساعت رانندگی) و اتاوا (حدود 900 کیلومتر یا 9 ساعت رانندگی)
 • سادبری، انتاریو - نزدیک به تورنتو (حدود 390 کیلومتر یا 4 ساعت رانندگی) و اتاوا (حدود 575 کیلومتر یا 6 ساعت رانندگی)
 • تیممینز، انتاریو - نزدیک به تورنتو (حدود 705 کیلومتر یا 8 ساعت رانندگی) و اتاوا (حدود 580 کیلومتر یا 6 ساعت رانندگی)
 • Claresholm، آلبرتا - نزدیک به کلگری (حدود 95 کیلومتر، یا 1 ساعت رانندگی)

 

رتبه‌بندی بر اساس میانگین دمای زمستان در هر منطقه، رتبه بندی از گرم ترین به سردترین :

 • ورنون، بریتیش کلمبیا
 • West Kootenay (Trail، Castlegar، Rossland، Nelson)، بریتیش کلمبیا
 • براندون، مانیتوبا
 • موس فک، ساسکاچوان
 • خلیج شمالی، انتاریو
 • Sault Ste. ماری، انتاریو
 • تاندر بی، انتاریو
 • کلرشلم، آلبرتا
 • سادبری، انتاریو
 • تیممینز، انتاریو

 

رتبه‌بندی بر اساس جمعیت  رنامه نواحی کم جمعیت و بومی کانادا  (بر اساس داده‌های سرشماری ۲۰۲۱):

 • Thunder Bay, Ontario - جمعیت 109,140
 • خلیج شمالی، انتاریو - جمعیت 51553 نفر
 • Sault Ste. ماری، انتاریو - جمعیت 73368 نفر
 • سادبری، انتاریو - جمعیت 158979 نفر
 • تیممینز، انتاریو - جمعیت 41500 نفر
 • کلرشولم، آلبرتا - جمعیت 3758 نفر
 • براندون، مانیتوبا - جمعیت 48058
 • Moose Jaw، ساسکاچوان - جمعیت 34728
 • West Kootenay (Trail، Castlegar، Rossland، Nelson)، بریتیش کلمبیا - جمعیت 79252
 • ورنون، بریتیش کلمبیا - جمعیت 41511 نفر

 

 

ورنون، بریتیش کلمبیا

واقع در دره اوکاناگان، ورنون دارای آب و هوای معتدل، مناظر خیره کننده و صحنه هنری و فرهنگی پر جنب و جوش است. معیارهای واجد شرایط بودن عبارتند از پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی، مهارت زبان و حداقل یک سال تجربه کاری در زمینه مرتبط.

 

West Kootenay، بریتیش کلمبیا - منطقه West Kootenay که در منطقه جنوب شرقی استان واقع شده است، به دلیل زیبایی طبیعی، فعالیت‌های تفریحی و سبک زندگی آرام خود مشهور است. معیارهای واجد شرایط بودن عبارتند از پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی، مهارت زبان و حداقل یک سال تجربه کاری در زمینه مرتبط.

 

Claresholm، آلبرتا - واقع در جنوب آلبرتا، Claresholm جامعه دوستانه و پذیرا است که به دلیل تاریخ غنی و بخش کشاورزی متنوع خود شناخته شده است. معیارهای واجد شرایط بودن عبارتند از پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی، مهارت زبان و حداقل یک سال تجربه کاری در زمینه مرتبط.

 

آلتونا/راینلند، مانیتوبا - واقع در جنوب مانیتوبا، آلتونا/راینلند به دلیل میراث قوی منونیت، بخش کشاورزی غنی و روحیه اجتماعی گرم خود شناخته شده است. معیارهای واجد شرایط بودن عبارتند از پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی، مهارت زبان و حداقل دو سال تجربه کاری در زمینه مرتبط.

 

Moose Jaw، ساسکاچوان 

واقع در قلب چمنزارها، Moose Jaw صحنه‌های هنری و فرهنگی پر رونق، فعالیت‌های تفریحی فراوان و کیفیت بالای زندگی را ارائه می‌دهد. معیارهای واجد شرایط بودن شامل پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی، مهارت زبان و حداقل یک سال تجربه کاری در زمینه مربوطه است.

 

براندون، مانیتوبا - در جنوب غربی مانیتوبا، براندون جامعه پر جنب و جوش و در حال رشد است که به دلیل اقتصاد قوی، صحنه فرهنگی متنوع، و سیستم آموزشی عالی شناخته شده است. معیارهای واجد شرایط بودن عبارتند از پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی، مهارت زبان و حداقل دو سال تجربه کاری در زمینه مرتبط.

 

Sault Ste. ماری، انتاریو - واقع در رودخانه سنت ماری ، Sault Ste. ماری یک اسکله زیبا، تاریخ غنی، و صحنه هنری و فرهنگی پر رونق را ارائه می دهد. معیارهای واجد شرایط بودن شامل پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی، مهارت زبان و حداقل یک سال تجربه کاری در زمینه مربوطه است.

 

Thunder Bay، انتاریو 

 

واقع در ساحل شمالی دریاچه سوپریور، Thunder Bay مناظر طبیعی خیره کننده، فعالیت های تفریحی فراوان در فضای باز و صحنه های فرهنگی متنوع را ارائه می دهد. معیارهای واجد شرایط بودن شامل پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی، مهارت زبان و حداقل یک سال تجربه کاری در زمینه مربوطه است.

 

Timmins، Ontario - واقع در شمال شرقی انتاریو، Timmins جامعه پر جنب و جوش و در حال رشد است که به دلیل اقتصاد قوی، منابع طبیعی و فرصت های تفریحی فراوان شناخته شده است. معیارهای واجد شرایط بودن شامل پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی، مهارت زبان و حداقل یک سال تجربه کاری در زمینه مربوطه است.

 

خلیج شمالی، انتاریو - واقع در سواحل دریاچه نیپیسینگ، خلیج شمالی سبک زندگی آرام و دلپذیر، فعالیت‌های تفریحی فراوان، و سیستم‌های آموزشی و بهداشتی عالی را ارائه می‌دهد. معیارهای واجد شرایط بودن شامل پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی، مهارت زبان و حداقل یک سال تجربه کاری در زمینه مربوطه است.

 

سادبری، انتاریو 

 

واقع در قلب شمال انتاریو، سادبری صحنه فرهنگی غنی، چشم‌انداز طبیعی متنوع و فرصت‌های شغلی فراوان در صنایع مختلف را ارائه می‌دهد. معیارهای واجد شرایط بودن شامل پیشنهاد شغلی از کارفرمای محلی، مهارت زبان و حداقل یک سال تجربه کاری در زمینه مربوطه است.

 

در دریچه مهاجرت، پیچیدگی‌های سیستم مهاجرت کانادا را درک می‌کنیم و می‌دانیم که مسیریابی چقدر می‌تواند طاقت‌فرسا باشد. دریچه مهاجرت متعهد هست که به افراد و خانواده ها کمک کند تا به رویاهای خود برای زندگی و کار در کانادا برسند، و برای کمک به متقاضیان علاقه مند به برنامه  برنامه نواحی کم جمعیت و بومی کانادا مجهز هستیم.

 

تیم مشاوران مجرب ما در زمینه مهاجرت می توانند شما را در تمام مراحل درخواست، از تعیین صلاحیت تا ارسال درخواست و مدارک پشتیبانی، راهنمایی کنند. ما از نزدیک با مشتریان خود کار می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که برنامه آنها تمام معیارهای تعیین شده توسط برنامه  برنامه نواحی کم جمعیت و بومی کانادا را برآورده می کند و شانس موفقیت آنها را افزایش می دهد.

 

ما معتقدیم که مهاجرت باید برای همه افراد، صرف نظر از پیشینه یا شرایط آنها قابل دسترسی باشد. هدف ما این است که فرآیند را تا حد امکان ساده و بدون استرس انجام دهیم، بنابراین مشتریان ما می توانند روی ایجاد زندگی جدید در کانادا تمرکز کنند.

 

اگر علاقه مند به مهاجرت به کانادا تحت برنامه  برنامه نواحی کم جمعیت و بومی کانادا هستید، از شما دعوت می کنیم همین امروز با ما تماس بگیرید. تیم کارشناسان ما آماده پاسخگویی به هر سوالی است که ممکن است داشته باشید و راهنمایی و پشتیبانی لازم را برای شروع سفر خود به جوامع روستایی کانادا به شما ارائه می دهد.

 

 


بازدید: 33تاریخ انتشار : 1402/02/13