مهاجرت پناهندگی از طریق سازمان ملل

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 10526

افزایش مزایای مهاجرت در مناطق روستایی و شمالی کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 143

مهاجرت به کانادا به عنوان کارگر حوزه فناوری

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 313

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 2682

بررسی فرآیند خرید سهام یک بیزینس در کانادا

 کانادا در سال های اخیر با رشد اقتصادی مناسبی همراه بوده و سطح رفاه و درآمد در این کشور در منطقه ایده آلی قرار دارد. به همین دلیل این کشور در سال های اخیر مورد توجه سرمایه گذاران و مهاجران بسیاری از نقاط مختلف دنیا قرار گرفته است. خرید سهام یک بیزینس در کانادا یکی از روش های متداول برای افرادی می باشد که به دنبال یک سرمایه گذاری پرسود هستند. لازم به ذکر است که علاوه بر یک سرمایه گذاری پر سود، خرید سهام یک بیزینس در کانادا مزیت های متعدد دیگری را نیز برای متقاضیان به همراه دارد. ویژگی های فوق سبب شده اند که طبق آمار امروزه حدود ۳۳ درصد از سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کار در کشور کانادا را مهاجران تشکیل می دهند. در ادامه شما را با نحوه خرید، مزایا خرید بیزینس در کانادا، معایب و سایر نکات مهم و مرتبط با این مسئله آشنا خواهیم کرد.


خرید سهام یک بیزینس در کانادا
 

مزیت های خرید سهام یک بیزینس در کانادا:

همانطور که در بخش قبلی مقاله گفته شد، خرید سهام یک بیزینس در کانادا دارای مزایا و قابلیت های بسیار خاص و منحصر به فردی می باشد. از مهم ترین مزیت های این امر می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1- دریافت ویزای ۱ الی ۲ ساله برای مهاجرت به کشور کانادا و راه اندازی یک کسب و کار سود آورد در این کشور و مدیرت آن
2- امکان اقدام برای دریافت اقامت کشور کانادا بعد از گذشت یکسال از راه اندازی کسب و کار و به نتیجه رساندن آن
3- متقاضیان استفاده از این برنامه مهاجرتی می توانند همسر و فرزندان خود را نیز به کشور کانادا برده و به عبارت بهتر به صورت خانوادگی به کانادا مهاجرت کنند.
4- همسر متقاضی می تواند به صورت تمام وقت در کشور کانادا مشغول به کار شود و فرزندان ان ها نیز می توانند در کانادا مشغول تحصیل شوند.
 
موارد فوق جزو مهم ترین مزیت های مهاجرت به این کشور از طریق خرید سهام یک بیزینس در کانادا می باشند که دسترسی به آن ها از طریق سایر روش های مهاجرتی کار نسبتا سخت و دشواری می باشد. به همین دلیل امروزه اغلب افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند، به سراغ خرید یک بیزینس و سرمایه گذاری در این کشور می روند.
 

شرایط سرمایه گذاری یا خرید سهام یک بیزینس در کانادا:

مدرک تحصیلی :مدرک تحصیلی یکی از مواردی می باشد که در هنگام استفاده از این روش مهاجرتی مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضیان استفاده از این ورش باید حداقل دیپلم داشته باشند تا بتوانند برای شرکت در این برنامه مهاجرتی اقدام نمایند.
سابقه کار :افرادی که قصد خرید سهام یک بیزینس در کانادا را داشته یا به دنبال راه اندازی یک کسب و کار در این کشور می باشند، باید حداقل ۳ سال سابقه کار از نوع مدیریتی داشته باشند.
سرمایه مورد نیاز :برای خرید یک بیزینس ایده آل در کشور کانادا شما به ۱۵۰ هزار دلار کانادا نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که این مبلغ تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار گرفته و متغیر می باشد.
مدرک زبان :برای استفاده از این روش مهاجرتی و سرمایه گذاری در کشور کانادا، شما به مدرک زبان خاصی نیاز نخواهید داشت. با این حال داشتن دانش زبان پایه برای متقاضیان الزامی می باشد.
حداقل سهم قابل خرید :برای راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا که مورد تایید سازمان مهاجرت این کشور قرار بگیرد، شما باید حداقل ۵۰ درصد از سهام آن کار را در اختیار داشته باشید. در غیر این صورت شرایط کاری شما مشمول استفاده از برنامه مهاجرتی موجود در این حوزه نخواهد شد.


خرید سهام یک بیزینس در کانادا
 

مراحل مهاجرت به کشور کانادا از طریق خرید سهام یک بیزینس :

به طور کلی برای مهاجرت از طریق خرید سهام یک بیزینس در کانادا شما باید در مرحله اول کسب و کار مورد نظر خود را پیدا کنید. در مرحله بعد شما باید به سراغ یک وکیل تجاری مجرب یا یک Business Broker بروید. در ادامه نوبت به خرید سهم از کسب و کار از صاحب اصلی آن می رسد. توجه داشته باشید که میزان سهم خریداری شده باید برای مهاجرت کافی باشد. یکی دیگر از مراحل مهم این فرایند، تهیه یک بیزینس پلن قوی می باشد. در صورت نداشتن یک برنامه کسب و کار یا بیزینس پلن قوی در ادامه سال های فعالیت خود با مشکلات مختلفی روبرو خواهید شد. در نتیجه به شما توصیه می کنیم همواره توجه ویژه ای به بیزینس پلن مرتبط با کسب و کار خود داشته باشید.
 

هزینه خرید سهام یک بیزینس در کانادا:
 

برای خرید یک بیزینس در کانادا شما باید حداقل ۱۵۰ هزار دلار کانادا سرمایه در اختیار داشته باشید. علاوه بر این در بخش های مختلف انجام این سرمایه گذاری شما به مبالغ دیگری نیاز خواهید داشت. از مهم ترین موارد موجود در این حوزه می توان به ۱۵۵ دلار برای ورک پرمیت، ۲۰۰ دلار برای مجوز اقامت، ۱۰۰ دلار برای دریافت ویزای توریستی، حدود ۸۵ دلار کانادا برای انگشت نگاری و ۱۰۰۰ دلار برای گرفتن LMIA اشاره کرد. توجه داشته باشید که ۱۵۰ هزار دلار کمترین میزان قابل سرمایه گذاری بوده و سقفی برای آن تعیین نشده است. لازم به ذکر است که هرچه میزان سرمایه گذاری شما بیشتر باشد و بیزینس پلن قوی ترین داشته باشید، اقامت کشور کانادا را راحت تر دریافت خواهید کرد.
 

نکات مهم و مرتبط با خرید سهام بیزینس :

همانطور که گفته شد شما می توانید از طریق خرید سهام یک بیزینس در کانادا، به اقامت اين كشور دست پيدا كنيد. اما توجه داشته باشيد كه برخي نكات مي توانند بر روي اين زمينه تاثير مستقيم داشته باشند. به عنوان مثال اگر بتوانيد يك بيزینس مناسب را انتخاب كرده و سهمي از آن را خريداري نماييد، می توانید با سرعت بسیار بیشتری به اقامت کشور کانادا و شهروندی آن دست پیدا کنید.
در انتها امیدواریم اطلاعات جامع و مناسبی در زمینه نحوه مهاجرت به کانادا از طریق خرید یک بیزینس و یا سرمایه گذاری در این کشور، به دست آورده باشید. 
 
بازدید: 13تاریخ انتشار : 1401/12/06