تاریخچه مهاجرت به کانادا

Share
1394 بازدید

تاریخچه مهاجرت به کانادا

 

*این مطلب خلاصه‌ای است بر ویدیوی تاریخچه مهاجرت به کانادا.

 

شاید در بین متقاضیان افرادی باشند که دوست دارند بدانند مهاجرت به کانادا از چه زمانی آغاز شده است. ما در این مطلب قصد داریم به طور خلاصه به موضوع تاریخچه مهاجرت به کانادا بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

کانادا به عنوان یک کشور تاریخ زیادی ندارد. این کشور به طور رسمی در سال 1867 میلادی تاسیس شده است. از همان ابتدا مهاجرین رفته رفته وارد کانادا شدند و این روند پس از پایان دو جنگ جهانی اول و دوم افزایش پیدا کرد و سپس شکلی تخصصی به خود گرفت و کانادا تبدیل به کشوری مهاجر پذیر شد. به همین دلیل قوانین مدونی نیز برای مهاجرت و ساماندهی مقوله مهاجران ومهاجرت وضع شد. در حاضر برنامه‌های مهاجرتی در اختیار دولت فدرال است که سیاست گذاری‌های کلی را تعیین می‌کند. دولت فدرال هر ساله برنامه‌های خود را اعلام کرده و میزان پذیرش کشور را نیز در بخش‌های مختلف مانند نیروهای متخصص، سرمایه گذار، دانشجو، پناهنده، خانواده و... اعلام می‌کند. استان‌های مختلف کانادا نیز بر اساس قرارداهای مستقلی که با دولت فدرال بسته شده‌اند می‌توانند بر اساس شرایط اقلیمی، زمینه‌های اقتصادی و دیگر عوامل به تعداد مشخصی مهاجر بپذیرند.

 

یکی از استان‌هایی که از گذشته یعنی از سال 1994 این قرارداد را با دولت فدرال دارد استان کبک است. استان کبک به دلیل غنای تاریخی  و اولویت‌هایی که از منظر تاریخی بر دولت فدرال دارد، این حق را دارد که در کنار انتخاب افراد، کمک‌هایی را از دولت فدرال برای آن‌ها دریافت کند تا بتوانند از نظر زبان و فرهنگ انطباق پذیری بیشتری داشته باشند. در این بین استان‌های دیگری هم هستند مانند استان‌های آنتریو، بریتیش کلمبیا و ... که قراردادهایی با دولت فدرال می‌بندند و افراد را در زمینه‌های مورد نیاز خود انتخاب می‌کنند.

 

با گذشت زمان برنامه‌های مهاجرتی مدون‌تر و پیشرفته تر شدند و در این بین سطح انتخاب‌های حداقلی نیز افزایش پیدا کرده است. این مورد به گونه‌ای بوده است که پس از سال 2015 با معرفی ابزاری به نام Express Entry ، مهاجرین متقاضی در برنامه "نیروی کاری ماهر" باید علاوه بر کسب 67 امتیاز فدرال، باید بتوانند امتیازی را نیز در بین افراد حاضر در Express Entry کسب کنند. ممکن است این پرسش بوجود بیاید که دلیل ایجاد Express Entry چه بوده است. شاید این موضوع را می‌دانستید که مهاجرت به کانادا همیشه پروسه‌ای زمان بر بوده است و متقاضیان باید پس از ارسال پرونده‌های خود به کانادا چند سال در صف انتظار مهاجرت قرار بگیرند و پس از مهاجرت نیز با این مسئله روبرو می‌شدند که با شرایط کاری که پیش از این انتظار داشتند و آن چیزی که اکنون به آن رسیده‌اند (به خصوص در ابتدای ورود) متفاوت است. حتی گاهی این نگرانی پیش می‌آمد که بتوانند در زمینه مورد نظر شغلی پیدا کنند و یا فعالیت حرفه‌ای را آغاز کنند. به همین دلیل دولت کانادا ابزار Express Entry را از سال 2015 برای متقاضیان مهاجرت در نظر گرفته است.

 

برای توضیح ابزار Express Entry به طور خلاصه اینطور می‌توان گفت که اگر شما حداقل‌های مورد نیاز را دارید وارد لیست متقاضیان حاضر در Express Entry می‌شوید و پس از کسب 67 امتیاز فدرال، این فرصت را پیدا می‌کنید که از بین استخر متقاضیان، مورد ارزیابی قرار بگیرید. در لیست Express Entry بهترین بهترین‌ها انتخاب خواهند شد تا بتوانند بلافاصله پس از ورود به کانادا، با توجه به سن، میزان دانش زبان، تخصص و... وارد بازار کار شوند.

 

با توجه به این موضوع، شرایط برای متقاضیان ایرانی که پیش از این می‌توانستند از طریق مسیرهای قبلی واجد شرایط شوند، کمی سخت تر شده است. البته متقاضیان ایرانی می‌توانند در لیست رشته‌های موجود استان‌های منیتوبا، ساسکاچوان و استان کبک قرار بگیرند تا بتوانند برای برنامه‌ی نیروی کار ماهر اقدامم کنند و یا اینکه مسیرهای دیگری را در نظر بگیرند. مسیرهای مانند: خود اشتغالی برای افراد واجد شرایط مانند هنرمندان، ورزشکاران و کشاورزان، افراد با شرایط مالی خوب برای کارآفرینی و یا ایجاد و شراکت در بیزنس‌ها و یا مسیر تحصیلی که به دلایل مختلفی مانند هموار شدن مسیرهای اقامت پس از تحصیل به خصوص در استان کبک و برنامه تجربه‌ی زندگی کبکی، انطباق پذیری راحت تر و همینطور شرایط انتخاب برنامه‌های مختلف دیگر در سراسر کانادا برای واجد شرایط شدن در انتخاب شغل، یکی از بهترین مسیرهای موجود می‌باشد.

 

خوشبختانه موسسه‌ی ما به دلیل پیشنه‌ی اعزام دانشجو، نمایندگی تعداد زیادی از دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، کالج‌ها، مدارس متوسطه، مدارس مقدماتی و موسسه‌های زبان را دارا می‌باشد. از این جهت باعث افتخار است که بتوانیم در زمینه‌ی خدمات پذیرش و در نهایت اخذ مجوز تحصیل به متقاضیان کمک کنیم.  

  کارآفرینی استان نیوبرانزویک

  سرمایه گزاری
  بازدید: 605

  تاریخچه مهاجرت به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 1393

  روش های مهاجرت از طریق شغل

  مهاجرت
  بازدید: 2000

  مزایای تحصیل در کانادا

  تحصیلی
  بازدید: 903

  اسپانسر شیپ همسر

  مهاجرت
  بازدید: 1571

  معرفی دریچه مهاجرت

  مهاجرت
  بازدید: 1333

  مهاجرت به کانادا با چقدر پول؟

  سرمایه گزاری
  بازدید: 7116

  طرح و ایده دارید ولی سرمایه ندارید ؟

  سرمایه گزاری
  بازدید: 1877

  قدم اول فرم ارزیابی رایگان کانادا

  FAQ - سوالات پر تکرار شما
  بازدید: 1298

  مهاجرت پرستاران به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 2603

  اسپانسر شیپ والدین

  مهاجرت
  بازدید: 1415

  مهاجرت پناهندگی به کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 2458

  اخذ ویزای 5 ساله کانادا

  مهاجرت
  بازدید: 1702

  برنامه کار آفرینی استان ساسکاچوان

  سرمایه گزاری
  بازدید: 703