به روز رسانی برنامه نیروی کار ماهر خارجی استان منیتوبا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 4102

همایش بزرگ مهاجرت به کانادا و استرالیا - مشهد - بهمن 1397

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2756

بهترین شغل برای زنان در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 99

افزایش چشمگیر تقاضای پناهندگی ایرانیان در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 761

جبران عقب ماندگی های مهاجرت برای کمک به رشد مشاغل کانادایی

کانادا یکی از پر طرقدار ترین مقاصد برای افرادی است که به دنبال مهاجرت برای کار، درس خواندن و ساختن زندگی خود در کنار خانواده هستند.علاوه براین مهاجرت برای کارفرمایان و صاحبان کسب و کار نیز بسیار مهم است زیرا می‌توانند چندین موقعیت شغلی ایجاد کنند و باعث پیشرفت اقتصادی شوند.
 
این روز ها جناب آقای شان فریزر، وزیر مهاجرت، پناهندگان و شهروندی، در راستای کمبود نیروی کار، بهبود تجربه مشتری و اتحاد خانواده ها، درباره ی طرح هایی که در دست اقدام است تا به تقویت سیستم مهاجرت کانادا و کاهش عقب ماندگی کمک کند، صحبت کرد. به عنوان بخشی از این طرح ، وزیر اعلام کرد که اداره ی (IRCC) تا پایان پاییز تا 1250 کارمند جدید استخدام خواهد کرد تا ظرفیت پروسه ی کاری اداره ی IRCC را افزایش داده و در کوتاه مدت با عقب ماندگی که به دلیل پاندمی کرونا در رسیدگی به پرونده ها مقابله کنیم تا بتوانیم در دراز مدت برای پایداری سیستم اقدام کنیم.
 
استخدام های جدید اداره ی  IRCC با 85 میلیون دلار از بروزرسانی اقتصادی و مالی سال 2021 تأمین می‌شود و به ما اجازه می‌دهد زمان انتظار را کاهش دهیم و برای کلاینت های جدید به استاندارد 6 ماهه که قبل از پاندمی کرونا داشتیم بازگردیم. این خدمات شامل :
  • استاندارد خدمات Express Entry شش ماهه برای ورود به مسیر اقامت دائم
  • استاندارد خدمات رسانی 12 ماهه برای برنامه ی family reunification از طریق spousal sponsorship
     

کارت های اقامت دائم

اداره ی IRCC (مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی) همچنان استاندار بالایی برای پروسه ی بررسی پرونده های مهاجرت دارد. در سال 2021، ما با پذیرش بیش از 405،000 اقامت دائم جدید ، یک رکورد تاریخی تعیین کردیم. هدف ما برای سال 2022 استقبال از 431،000 نفر اقامت دائم است، و در راه رسیدن به آن هستیم ، به طوری که تا الان با تقریباً 275،000 پذیرش، از اول ژانویه تا 31 ژوئیه وپیش بینی می‌کنیم از سال‌های قبل سریعتر به این عدد برسیم.
اداره مهاجرت IRCC توانست بیش از 199،000 مجوز کار را در سال 2021 صادر کند. این مجوز های کار به افراد اجازه می دهد در هر شغلی در هر نقطه از کانادا کار کنند. این اجازه کار به معنای این است که هر روز تا 1700 نفر جدید قادر به کار در کانادا هستند و به رشد اقتصادی ما کمک می کنند.
 
کانادا همچنین یک مقصد عالی برای دانشجویان بین المللی است. در سال 2021 ، IRCC تقریباً 560،000 برنامه مجوز تحصیل را نهایی کرد که با این رقم از رکورد قبلی ما در سال 2019 با 31 ٪ پیشی گرفت. اداره ی IRCC در سال 2022 از این تعداد هم پیشی گرفته است.
با این حال ، حل بحران های بشردوستانه و به روزرسانی تکنولوژی قدیمی برای بررسی درخواست ها، منجر به تأخیر در زمان بررسی و طولانی‌تر شدن زمان انتظار در بررسی پرونده ها شده اند. تمرکز ما بر این است که بررسی های عقب افتاده که بیشتر از مدت زمان استاندارد به طول انجامید را کاهش دهیم. در پایان ماه ژوئیه، حدود 54 ٪ برنامه های موجوددر لیست کارهای عقب افتاده در نظر گرفته شده است. قرار بر این است که 80 ٪ از کل برنامه های جدید را بر اساس استانداردهای بالا بررسی کنیم و تأخیرهای مورد انتظار را در موارد پیچیده حساب می کنیم.
 
ادامه دادن به بهبود سیستم مهاجرت کانادا، توانایی ما در جذب استعدادهای برتر از سراسر جهان را افزایش می دهد و به حل کمبود نیروی کار در بخش هایی مانند گردشگری، مراقبت های بهداشتی، کشاورزی، حمل و نقل و مشاغل تخصصی کمک می کند.
اخبار پیشرفت در پروسه ی کارها به صورت ماهانه برای کانادایی ها توسط IRCC در وب سایت منتشر می شود. ما در هفته ها و ماه های آینده اطلاعات بیشتری را در مورد اقدامات بیشتر به اشتراک خواهیم گذاشت که به کارگران کمک می‌کند وارد اقتصاد شوند، خانواده ها را به هم پیوند می‌دهد و اطمینان می دهند که سیستم مهاجرت ما برای همه کار می کند.
 
اداره ی IRCC با بودجه اضافی به مبلغ 85 میلیون دلار در سال 2021 ، اقدامات زیادی برای کاهشزمان انتظار انجام داده است. استخدام کارمندان جدید برای انجام پروسه ی رسیدگی به کارها، دیجیتالی کردن فرم‌های اپلیکیشن و ارائه ی راه حل های مبتنی بر تکنولوژی کارهایی بوده است که صورت گرفته است.
در هر زمان معین، اداره ی IRCC بیش از 1 میلیون فرم‌ اپلیکیشن را مدیریت می کند. در سال 2021 ، ما 1.7 میلیون اپلیکیشن را در تمام شاخه های تجارت، نهایی کردیم.
در 22 آوریل 2022 ، وزیر "مهاجرت، پناهندگان و شهروندی"، اقداماتی را برای رفع کمبود نیروی کار در کانادا اعلام کرد ،این اقدام‌ها عبارتند از :
  1. از سرگیری Express Entry در ژوئیه 2022
  2. سیاست‌های موقت جدید به کسانی که به تازگی فارغ التحصی شده‌اند و به زودی اقامت آن‌ها منقضی می‌شود، اجازه می‌دهد که مدت طولانی تری در کانادا بمانند.
  3. تمدید یکی از سیاست عمومی موقت که به اتباع خارجی در کانادا اجازه می دهد به عنوان بازدید کننده بدون نیاز به ترک کانادا تا پایان فوریه 2023 در کانادا بمانند. 
بازدید: 21تاریخ انتشار : 1401/06/20