گرفتن بیمه نامه

جاب آفر
بازدید: 161

به روز رسانی برنامه نیروی کار ماهر خارجی استان منیتوبا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 4088

افزایش تعرفه های مهاجرت به کبک (2018)

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1912

گزارش مکانیک ماشین سنگین

اکسپرس اینتری
بازدید: 579

دستورقاضی کبک در خصوص پرونده 18,000 مهاجر

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 2809

سه شهر کانادا در فهرست 10 شهر برتر شاخص جهانی برای سکونت در سال 2022 قرار گرفتند

کانادا تنها کشوری است که سه شهر در بین ده شهر برتر دارند

سه شهر کانادا در لیست زیست پذیرترین شهرهای جهان در فهرست زیست پذیری جهانی درسال 2022 به ده شهر برتر جهان تبدیل شده اند. امسال شهر کلگری، در استان آلبرتا با زوریخ به رتبه ی سوم دست یافت. این شهر از نظر آموزش و زیرساخت از زوریخ پیشی گرفت، اما در فرهنگ و محیط زیست به حد نصاب نرسید. وین در مجموع مقام اول را کسب کرد و کپنهاگ در جایگاه دوم قرار گرفت. ونکوور در رتبه پنجم قرار گرفت و تورنتو، بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر کانادا، به رتبه هشتم رسید. این افزایش در رتبه بندی نسبت به سال 2021 است که در آن محدودیت های همه گیر COVID-19 باعث شد این شهرها در رتبه بندی سقوط کنند. در سال 2021، تورنتو در جایگاه بیستم قرار داشت. دمشق، طرابلس و لاگوس در سال گذشته به دلیل شرایط ناامن زندگی و تهدید بالای تروریسم در رتبه های آخر قرار گرفتند. این مطالعه و بررسی توسط واحد اطلاعات اقتصادی (EIU) انجام شده است. EIU بیش از 70 سال است که تأثیر توسعه جهانی بر جمعیت و شهرها را تجزیه و تحلیل و نظارت می کند. هر ساله گزارشی مبنی بر زیست پذیری شهرها را در سراسر جهان بر اساس عوامل متعددی مانند ثبات، مراقبت های بهداشتی، فرهنگ و محیط زیست، آموزش و زیرساخت رتبه بندی و منتشر میکند. گزارش ها در سال 2022 شامل 172 شهر بود که نسبت به گزارش سال 2021 ، 33 شهر افزایش داشت. امتیازات کلی برای همه شهرها در سال جاری بالاتر بود زیرا زیست‌پذیری کلی و عمومی در سراسر جهان در برخی مناطق بهبود یافته است. از آنجایی که افراد بیشتری در برابر COVID-19 واکسینه می شوند، نمرات در فرهنگ و محیط زیست نسبت به سال 2021 بهبود چشمگیری داشته و تقریباً در سطح قبل از همه گیری کرونا است. همچنین با کاهش فشار ناشی از بیماری همه گیر بر سیستم های پزشکی جهانی، نمرات بالاتری برای مراقبت های بهداشتی به دست آمد. با این حال، امتیازات ثبات و پایداری به طور متوسط کاهش یافته است.

 

کانادا امن و با ثبات است

کانادا تنها کشوری بود که سه شهر در بین ده شهر برتر داشت که نشان می دهد استاندارد زندگی در کانادا به طور کلی بسیار بالا است. به همین دلیل، کانادا اغلب به عنوان کشوری مطلوب و مناسب برای مهاجران دیده می شود. کانادا همواره به عنوان یکی از باثبات ترین و صبورترین کشورهای جهان رتبه بندی می شود. در واقع، یک مطالعه و بررسی اخیر توسط اداره آموزش بین المللی کانادا، ثبات کانادا را به عنوان عامل تعیین کننده شماره ی یک برای دانشجویان بین المللی رتبه بندی کرد. کانادا قصد دارد تا سال 2024 هر سال از بیش از 450000 مقیم دائم جدید استقبال کند. برای رسیدن به این هدف، کانادا بیش از 100 مسیر مهاجرتی را برای کسانی که مایل به اقامت دائم هستند ارائه می دهد.

مقیم دائم شدن

اکسپرس اینتری

برجسته ترین مسیر مهاجرت به اقامت دائم از طریق سیستم مدیریت اپلیکیشن اکسپرس اینتری است. برنامه نیروی کار ماهر فدرال FSWP))، شاخه ی تجربه ی کار کانادایی CEC)) و برنامه ی نیروی ماهر فنی حرفه ای فدرال FSTP)) از برنامه های اکسپرس اینتری هستند که از طریق آن به متقاضیان واجد شرایط با استفاده از سیستم رتبه بندی جامع CRS)) امتیاز داده می شود و در مقابل یکدیگر رتبه بندی می شوند. اولین قدم برای یک متقاضی این است که خود ارزیابی کند که آیا واجد شرایط یکی از این برنامه ها هستید یا خیر. پس از آن، متقاضیان واجد شرایط می توانند برای دریافت امتیاز CRS خود، نمایه ای در سازمان پناهندگان،مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC)) ایجاد کنند. امتیاز CRS بر اساس معیارهایی مانند تجربه کاری، مهارت های زبانی و تحصیلات همراه با سایر عوامل سرمایه انسانی است. هر چه یک CRS بالاتر باشد، احتمال اینکه یک متقاضی دعوت نامه ای برای درخواست اقامت دائم ITA)) از IRCC دریافت کند بیشتر است.

 

برنامه ی انتخاب استانی

مهاجران ماهر همچنین می توانند مستقیماً از طریق برنامه انتخاب استانی PNP)) به یک استان درخواست دهند. تمام استان های کانادا، به جز کبک و نوناووت، PNP هایی دارند که با IRCC همسو هستند. این برنامه ها به دولت های استانی اجازه می دهد تا نامزدهایی را انتخاب کنند که احساس می کنند در استان مناسب هستند.

استان کبک

علاوه بر این برنامه ها، کانادا دارای برنامه های کارگر خارجی موقت، ویزای دانشجویی و ویزاهای اقامت موقت (ویزیتور) برای کسانی که می خواهند قبل از تصمیم برای درخواست اقامت دائم، از کانادا دیدن و تجربه کنند را دارد.

بازدید: 18تاریخ انتشار : 1401/05/03