چند صد هزار فرصت شغلی خالی در کانادا موجود است

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 720

مسیر مهاجرت و کار به عنوان پزشک در کانادا

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 286

گزارش شغلی مهندسی برق

جاب آفر
بازدید: 551

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 2313

پیدا کردن شرکت‌های کانادایی جویای استخدام مهاجران

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1568

دانشجویان بین المللی بیشتری اجازه ی کار بعد از تحصیل در کانادا را دارند

 دانشجویان بین المللی بیشتری اجازه ی کار بعد از تحصیل در کانادا را دارند


خبر خوب برای فارغ التحصیلان دانشجویان بین المللی در سرزمین شمالی اصل: متقاضیان بیشتری برای اجازه ی کار آزاد جدید برای مجوز کار بعد از تحصیل، واجد شرایط خواهند بود. دولت اخیراً فاش کرد که تاریخ شروع واجد شرایط بودن به 20 سپتامبر 2021 به تعویق افتاده است تا به ساکنان موقت بیشتری اجازه دهد تا به طور قانونی به کار در کشور ادامه دهند. شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا، در یک پست توییتری که در 24 ژوئن 2022 منتشر شد، رسماً تغییر تاریخ را برای پر کردن کمبود نیروی کار در این کشور اعلام کرد. «از آنجایی که اقتصاد کانادا به بهبود ادامه می‌دهد، صدها هزار شغل در انتظار پر شدن هستند. در این بیانیه آمده است که فارغ التحصیلان بین المللی سخت کوش کمک های بزرگی به جوامع خود و اقتصاد ما می کنند.

به روز رسانی برنامه ی اجازه ی کار بعد از تحصیل :


قبلاً، فقط کسانی که دارای PGWP منقضی شده بین 31 ژانویه تا 31 دسامبر 2022 بودند، واجد شرایط مجوز کار ازاد جدید در کانادا بودند. اخبار اولیه، بسیاری از دارندگان PGWP را که به سختی تاریخ واجد شرایط بودن را از دست دادند، ناامید کرد، و به دلیل افزایش فعلی تقاضاهای تاخیر در بررسی به دلیل فراوانی پرونده های مهاجرتی، بسیاری از آنها هنوز در انتظار تایید اقامت دائم هستند. طرح ارائه مجوزهای کار آزاد به دارندگان PGWP برای اولین بار در 22 آوریل 2022 به عنوان یک راه حل کوتاه مدت رونمایی شد تا ساکنان موقت را قادر سازد تا حداکثر 18 ماه پس از انقضای مجوز فعلی خود در کانادا به کار خود ادامه دهند. از آنجایی که PGWP یک معامله یکباره و غیرقابل تجدید است، دارندگان PGWP پس از پایان زمان در موقعیتی نامطمئن قرار می گیرند.
طبق گزارش CIC News، بیش از 88000 دارنده PGWP در سال 2021 با موفقیت PR را دریافت کردند. اگرچه دارندگان PGWP به دلیل تحصیلات و تجربه کاری در کانادا در میان نامزدهای اقامت دائم برجسته هستند، اما مشکلات اداری به این معنی است که انتقال آنها به سمت مهاجر شدن همیشه آسان نیست. آنها یا باید برای یک مجوز کار جدید در کانادا درخواست دهند، یا خطر از دست دادن شغل خود را دارند، و حتی ممکن است مجبور شوند برای همیشه کشور را ترک کنند، اگر اقامت دائم آنها به موقع تأیید نشود.

مجوز کار باز جدید در کانادا: آنچه دانشجویان بین المللی باید بدانند


اگر فارغ التحصیل بین المللی در کانادا هستید، در اینجا آنچه تاکنون درباره ی مجوز کار باز جدید باید بدانید آمده است .

چگونه میتوان برای مجوز کار باز جدید اقدام کرد؟

از زمانی که این خبر در ماه آوریل منتشر شده، کانادا هنوز مراحل لازم برای درخواست را مشخص نکرده است. تاکنون تنها جزئیاتی از اخبار قبلی شناخته شده است که مدت اعتبار مجوز کار ۱۸ ماه و واجد شرایط بودن متقاضیان است ( این مجوز کار تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۲ معتبر خواهد بود)
 

ایا گرفتن اقامت دائم با مجوز جدید آسان تر خواهد بود؟

هیچ نشانه ای وجود ندارد که مجوز کار طولانی مدت، شانس شمارا در دریافت اقامت دائم افزایش دهد اما فرصت بیشتر میدهد تا منتظر تصمیم نهایی دولت باشید. اگر درخواست مهاجرت خود را از طریق مسیر دیگری ارسال کرده باشید، میتوانید از طریق سیستم اکسپرس انتری که به زودی در ماه جولای راه اندازی میشود درخواست اقامت دائم دهید

کسانی که شرایط دریافت مجوز جدید را ندارند، چه کاری می‌توانند انجام دهند تا در کانادا بمانند؟

اگر تاریخ انقضای شما در بازه ی زمانی تعیین شده قرار نمیگیرد، میتوانید وقتی که منتظر نتیجه ی درخواست اقامت دائم خود هستید برای پردازش مجوز کار باز درخواست (BOWP):
BOWP مجوزی برای باقی ماندن قانونی و از سرگیری کار تحت نظر یکی از شرایط زیر است :
  1. اگر دارای مجوز کار معتبر در کانادا هستید
  2. اگر به دلیل ارسال درخواست برای تمدید مجوز کار خود، وضعیت و مجوز کار در کانادا را حفظ کرده اید.
  3. اگر واجد شرایط برای بازگرداندن وضعیت اقامت موقت با مجوز اشتغال تحت مجوز کار هستید
  4. متقاضیان درخواست اقامت دائم تحت سه دسته ی : برنامه اکسپرس اینتری، برنامه نامزد استانی (PNP)، برنامه نیروی کار ماهر کبک، و برنامه آزمایشی کشاورزی-غذایی همگی می توانند برای BOWPدر نظر گرفته شوند.

بازدید: 39تاریخ انتشار : 1401/04/11