در کنار هم قرار گرفتن خانواده‌های بیشتر در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1001

سرمایه گذاری و ویزا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1261

کانادا در ماه سپتامبر پذیرای رقم تاریخی 45000 مهاجر جدید بود

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 324

پاسپورت واکسن: دورانی جدید در حوزه سفر؟

اخبار روز کانادا
بازدید: 159

استان نووا اسکوشیا مهاجر آشنا به زبان فرانسوی میپذیرد

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 792

همه چیز راجع به خرید پمپ بنزین در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 143

باآزمون آنلاین آیلتس به سفر آموزشی خود ادمه دهید

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 587

مهاجرت از طریق گزینش برنامه های استانی کانادا

 مهاجرت از طریق گزینش برنامه های استانی کانادا

 
PNP برای گسترش مزایای مهاجرت در سراسر کانادا طراحی شده است. برنامه انتخاب استانی (PNP) در سال 1998 به عنوان راهی برای دولت های فدرال و استانی برای گسترش مزایای مهاجرت در سراسر کانادا آغاز شد. استان‌ها می‌توانند متقاضیانی را که احساس می‌کنند از نظر رشد اقتصادی آن‌ها حمایت می‌کنند، انتخاب کنند و توصیه کنند که سازمان مهاجرت،تابیعت و پناهندگان کانادا (IRCC) به آنها وضعیت اقامت دائم ارائه دهند. بیش از 80 طرح PNP با هدف جذب کارگران، فارغ التحصیلان و کارآفرینان وجود دارند. هر استان و منطقه، به جز نوناووت و کبک (که برنامه های کلاس اقتصادی خود را اجرا می کند)، برنامه ی انتخاب استانی را ارائه می دهد. هر برنامه بر اساس نیازهای مختلف نیروی کار در استان طراحی شده است.
 

چرا کانادا به انتخابات استانی نیاز دارد؟

 
مهاجرت به کانادا مسئولیت مشترک دولت فدرال و استانی است. با این حال، در طول تاریخ کانادا، استان ها تاثیر زیادی نداشتند. این سبب شد که افراد تازه وارد به کانادا بیشتر در انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک مستقر شوند. مزایای مهاجرت در مناطق روستایی کانادا، استان های دشت نشین و آتلانتیک کانادا وجود نداشت. PNP معرفی شد تا حوزه های قضایی سراسر کانادا بتوانند افراد تازه وارد بیشتری را جذب و حفظ کنند .
 

روند درخواست PNP به چه صورت است؟

برنامه ی انتخاب استانی پیش فرض بدون امتیاز اکسپرس انتری
 
دو راه برای دریافت اقامت دائم از طریق PNP وجود دارد. اولین مورد از طریق چیزی است که برنامه ی انتخاب استانی پیش فرض بدون امتیاز اکسپرس انتری شناخته می شود. این زمانی است که یک متقاضی مستقیماً برای یک طرح PNP که توسط خود استان ها مدیریت میشود، درخواست می دهد. استان درخواست را ارزیابی خواهد کرد تا مطمعن شود که تمام معیارهای واجد شرایط بودن برای طرح PNP برآورده شده است و در این صورت، نامه منتخبین را برای متقاضیان صادر می کند. از اینجا ، متقاضی باید برای اقامت دائم به IRCC مراجعه کند. در حال حاضر ، داوطلبانی که PNP پایه ای را برای مهاجرت به کانادا انتخاب می کنند ، می توانند انتظار داشته باشند که روند درخواست اقامت دائم به طور متوسط 27 ماه طول بکشد.
 

برنامه انتخاب استانی ویژه با امتیاز اکسپرس انتری

 
 
دومین راه برای اقامت دائم از طریق PNP،برنامه انتخاب استانی ویژه با امتیاز اکسپرس انتری است. برنامه انتخاب استانی ویژه با سیستم مدیریت برنامه فدرال اکسپرس انتری هماهنگ شده است. متقاضیانی که واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری هستند، مثل برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP)، برنامه نیروی ماهر فنی حرفه ای فدرال (FSTP) و شاخه ی تجربه ی کاری کانادایی (CEC)، می توانند با کسب نامزدی استانی احتمال دعوت به درخواست (ITA) را افزایش دهند. هنگامی که یک متقاضی نمایه اکسپرس انتری آنلاین خود را ایجاد می کند، دولت های استانی می توانند آن را مشاهده کنند و تصمیم بگیرند که آیا نامزد مناسبی برای استان است یا خیر. نامزدهای اکسپرس انتری همچنین می‌توانند در پروفایل خود استان خاصی را که می‌خواهند در آن مستقر شوند، مشخص کنند که می تواند منجر به صدور یک اطلاعیه علاقه مندی توسط استان به یک متقاضی شود، به این معنی که از متقاضی برای درخواست انتخابات استانی دعوت می شود. در صورت قبولی، درخواستی را به استان ارسال می کنند. اگر تمام معیارهای برنامه را داشته باشند، نامه متقاضی واجد شرایط را دریافت می کنند و به طور خودکار 600 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی (CRS) دریافت می کنند. این فقط یک ITA از IRCC را تضمین می کند و شانس اقامت دائم را افزایش می دهد. استاندارد پردازش و بررسی برای درخواست های اکسپرس اینتری شش ماه طول می کشد.

برنامه ی منتخب استانی چه مزایایی دارد ؟

 
بیش از 80 طرح PNP کانادا گزینه های بیشتری را برای دریافت اقامت دائم به متقاضیان ارائه می دهد. معیارهای واجد شرایط بودن گسترده است و گزینه های زیادی برای تدارک نامزدهای دارای ویژگی های سرمایه انسانی گوناگون مانند سن، تحصیلات، مهارت های زبانی یا تجربه کاری در دسترس است. تحقیقات نشان می دهد که PNP به ارتقای استقرار اقتصادی افراد تازه وارد کمک می کند. PNPs ثابت کرده است که یک روش موفق برای جذب نیروی کار ماهر به استان هایی است که از لحاظ تاریخی مانند دشت ها و استان های اقیانوس اطلس، جمعیت مهاجر زیادی ندارند. با ارائه مسیرهای استانی اختصاصی، مانند برنامه اخیر اعلام شده برای نیروی کار مراقبت های بهداشتی در ساسکاچوان، استان ها می توانند خلأهای موجود در نیروی کار را پر کنند و در عین حال مشاغل ماهر را به افراد تازه وارد ارائه دهند. در استان‌های بزرگ‌تری مانند آلبرتا، انتاریو و بریتیش کلمبیا که در آن‌ها سطوح مهاجرت در حال حاضر بالاست، PNP به هدف‌یابی نیازهای بازار کار استانی در صنایعی مانند فناوری و مراقبت‌های بهداشتی کمک می‌کند.
 
 
 
 
بازدید: 198تاریخ انتشار : 1401/05/29