فارغ‌التحصیلان بین‌المللی کانادا امید خود را از دست ندهند

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 174

چرا تصمیم گرفتم به کانادا بروم

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 511

اصلاحات مجدد در برنامه تجربه کبکی

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1875

تمدید بیمه کارگران خارجی استان کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1489

بیمه در کانادا بیمه ماشین

جاب آفر
بازدید: 434

شغلهای مورد نیاز استان منیتوبا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 6911

کانادا بیش از 1 میلیون فرصت شغلی را گزارش کرده است

 کانادا بیش از 1 میلیون فرصت شغلی را گزارش کرده است


Canada reports more than 1 million jobsگزارشی از آمار و ارقام کانادا نشان می دهد که فرصت شغلی در کانادا به بالاترین سطح خود رسیده است. بر اساس آخرین گزارش آمار کانادا در مورد فرصت شغلی، حقوق و دستمزد و درآمد، کارفرمایان کانادایی فعالانه به دنبال پر کردن بیش از یک میلیون فرصت شغلی در ابتدای مارس 2022 بودند. تعداد فرصت شغلی در کانادا به رکورد بالای 1,012,900 در ماه مارس رسید که بیشتر از رکورد قبلی 988,300 در ماه سپتامبر 2021 بود. بین ماه های فوریه و مارس شاهد افزایش 186,400 فرصت شغلی بود. نرخ فرصت های شغلی، که تعداد موقعیت های خالی را به نسبت موقعیت های خالی و پر شده اندازه گیری می کند، با رکورد 5.9 درصدی که سپتامبر گذشته نیز مشاهده شد (تعدیل فصلی نشده) مطابقت داشت.
 


جای خالی بیش از یک سوم در هر دو بخش مسکن و خدمات غذایی و همچنین تجارت خرده فروشی افزایش یافته بود. کارفرمایان در خدمات اقامتی و غذایی به دنبال پر کردن 158,100 موقعیت شغلی بودند و کارفرمایان خرده فروشی حدود 109,200 فرصت شغلی داشتند. رکورد بی سابقه ای از فرصت شغلی در مراقبت های بهداشتی و کمک های اجتماعی و همچنین ساخت و ساز وجود داشت. مراکز بهداشت و درمان و کارفرمایان مددکاری به دنبال پر کردن 154,500 فرصت شغلی و کارفرمایان ساختمانی به دنبال 81,900 کارمند بی سابقه و جدید بودند. فرصت های شغلی در تمام استان ها افزایش یافت. بیشترین افزایش ماه به ماه در Saskatchewan ، Nova Scotiaو Newfoundland و Labrador مشاهده شد. تعداد فرصت شغلی در Nova Scotia ، Manitoba ، Saskatchewan و British Columbia به رکورد بالایی رسید.

بیشتر بخوانید : مهاجرت کانادا

به ازای هر فرصت شغلی در ماه مارس به طور متوسط 1.2 بیکار وجود داشت که نسبت به 1.4 در فوریه کاهش داشت. این کاهش همزمان با نرخ بیکاری کم سابقه 5.3 درصدی و نرخ مشارکت نیروی کار در سن اصلی نزدیک به 87 درصد است. کمبود نیروی کار به ویژه در Quebec و British Columbia احساس شد که هر کدام نسبت بیکاری به شغل 0.8 دارند. نسبت پایین تر نشان دهنده بازار کار تنگ تر است. بالاترین نرخ 4.3 در Newfoundland و Labrador مشاهده شد. فرصت شغلی برای پنج ماه متوالی از سپتامبر 2021 کاهش یافته بود که تابعی از تقاضاهای فصلی است. در کانادا، فعالیت اقتصادی در بهار و تابستان افزایش می یابد و در زمستان کاهش می یابد.
 
انتظار می‌رود کهStatistics Canada داده‌های فرصت‌های شغلی آوریل 2022 را در 24 ژوئن منتشر کند
بازدید: 30تاریخ انتشار : 1401/03/23