آپدیت برنامه مهاجرتی آزمایشی آتلانتیک

اخبار روز کانادا
بازدید: 181

دلایل عمومی رد درخواست اجازه تحصیل کانادا را بدانیم!

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 2514

خبرهای خوبی در خصوص سیاست یارانه مهاجران

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1286

اطلاعیه در خصوص فعالیت غیر قانونی مهاجرتی فردی در مونترال

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1032

تغییرات جدید اکسپرس انتری کانادا برای صدور دعوت نامه های مبتنی بر شغل

 تغییرات جدید اکسپرس انتری کانادا برای صدور دعوت نامه های مبتنی بر شغل

 
تغییرات قابل توجهی در سیستم اکسپرس انتری کانادا که به دعوت نامه های شغلی اجازه می دهد، در اصلاحیه های قانون حفاظت از مهاجرت و پناهندگان پیشنهاد شده توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) دیده می شود.
اصلاحاتی که تحت لایحه C-19 پیشنهاد شده است، بخشی از جزئیاتی را که اولین بار توسط در نوامبر 2021 گزارش شد، بیان می کند و به وزیر مهاجرت انعطاف بیشتری در مورد اینکه چه کسی می تواند از استخر اکسپرس انتری دعوت شود، می دهد.
این اختیار را به وزیر می دهد تا یک هدف اقتصادی خاص را شناسایی کند و از نامزدهایی دعوت کند که بر اساس عواملی مانند تجربه کاری، تحصیلات یا مهارت های زبانی به آن هدف کمک کنند.
این امر امکان انجام قرعه کشی را با هدف قرار دادن کدهای طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) فراهم می کند.
فیلیپ سوموگیواری، مدیر کل سیاست و برنامه ریزی استراتژیک در IRCC، اخیراً در جلسه کمیته دائمی شهروندی و مهاجرت شرکت کرد تا به سؤالات مربوط به تغییرات پیشنهادی پاسخ دهد.
سوموگیواری به کمیته گفت: «اصلاحات پیشنهادی که به دنبال آن هستند بر اساس انعطاف‌پذیری موجود اکسپرس انتری است و از بهبود اقتصادی و رشد آتی کانادا حمایت می‌کند و به وزارتخانه اجازه می‌دهد نامزدهایی را انتخاب کند که طیفی از نیازها و اولویت‌های اقتصادی را برآورده می‌کنند».
به طور خاص، اصلاحات به وزیر شهروندی و مهاجرت اجازه می دهد تا از اتباع خارجی برای درخواست اقامت دائم از طریق اکسپرس انتری بر اساس مبنای جدید دعوت کند: واجد شرایط بودن برای عضویت در گروهی که از هدف اقتصادی مشخص شده توسط وزیر پشتیبانی می کند.
Somogyvari از مثال استفاده از مهاجرت برای حمایت از رشد بخش فناوری کانادا استفاده کرد.
او به کمیته گفت: «یک دسته از کاندیداهای اکسپرس انتری بر اساس معیارهایی مانند داشتن تجربه کاری و شغل بخش آنها و/یا داشتن مدرک تحصیلی مرتبط ایجاد خواهند شد.
سپس می‌توان برای کاندیداهای دارای رتبه برتر در آن دسته دعوت‌نامه صادر کرد.»
 
طبقه بندی خاص توسط وزیر از طریق دستورالعمل های وزیر ایجاد می شود، به همان روشی که قرعه کشی های منظم در حال حاضر از طریق اکسپرس اینتری انجام می شود.
با این حال، مقررات فعلی فقط اجازه می دهد تا قرعه کشی با هدف برنامه های مهاجرتی خاص، از جمله کار ماهر فدرال، مشاغل ماهر فدرال، کلاس تجربه کانادایی و برنامه نامزد استانی انجام شود.
سومگیواری گفت که هر بار که دسته بندی خاص ایجاد می شود، وزیر موظف است هدف اقتصادی مورد نظر را شناسایی کند. استفاده از اختیارات جدید باید در «گزارش سالانه به پارلمان درباره مهاجرت» نیز گنجانده شود.
این تغییرات تحت بخش 23 لایحه C-19، "قانونی برای اجرای برخی از مقررات بودجه ارائه شده در پارلمان در 7 آوریل 2022 و سایر اقدامات" پیشنهاد شده است.
پیامدهای اکسپرس اینتری گسترده است، زیرا این قدرت ها می توانند تأثیر عمیقی بر قرعه کشی های منظم انجام شده توسط IRCC داشته باشند.
قبل از بحران کووید-19، مقامات هر دو هفته یک بار قرعه کشی های عمومی را با هدف کاندیداهای دارای امتیاز برتر انجام می دادند، و گاه به گاه برای کاندیداهای برنامه مشاغل ماهر فدرال و نامزدهای استانی قرعه کشی می کردند.
اما محدودیت‌های اعمال شده به دلیل ویروس کرونا باعث شد که IRCC فقط از نامزدهای کلاس تجربه کانادایی و برنامه نامزد استانی در مارس 2020 دعوت کند.
تلاش برای رسیدن به سطوح مهاجرت رکوردشکنی در سال‌های 2021، 2022 و بعد از آن، تعداد زیادی درخواست در IRCC را شاهد بود، به این معنی که از پاییز 2021، تعداد نسبتاً کمی از نامزدهای PNP دعوت شده‌اند.
در ماه آوریل، شان فریزر، وزیر مهاجرت، اعلام کرد که قرعه کشی های منظم در جولای 2022 از سر گرفته می شود، با انتظار بازگشت به قرعه کشی های همه برنامه ها، همانطور که در دوران پیش از همه گیری اتفاق افتاد.
با این حال، این آخرین تغییرات پیشنهادی به این معنی است که وقتی قرعه‌کشی‌ها در تابستان امسال از سر گرفته شود، سیستم می‌تواند بسیار متفاوت به نظر برسد. در واقع، هزاران دعوت نامه می تواند به متقاضیان خارج از کشور داده شود، با امتیازات CRS کمتر، که در قرعه کشی های قبلی دعوت نامه ای دریافت نمی کردند.
بازدید: 89تاریخ انتشار : 1401/03/05