در کنار هم قرار گرفتن خانواده‌های بیشتر در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1001

جزئیات نهایی برنامه سرمایه گزاری کبک در سال 2018

سرمایه گزاری در کشور کانادا
بازدید: 2638

الزامی شدن انجام انگشت نگاری کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 4329

راه اندازی و خرید کارواش در کانادا

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 72

کمپین جدید جذب معملمان خارجی وزارت آموزش و پرورش کبک

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 1857

گزارش شغلی ماشین‌کار CNC

جاب آفر
بازدید: 1663

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا مجوز موقت برای کار را برای برخی دارندگان ویزای توریستی در کانادا تا فوریه 2023 تمدید می کند

 اداره مهاجرت و شهروندی کانادا مجوز موقت برای کار را برای برخی دارندگان ویزای توریستی در کانادا تا فوریه 2023 تمدید می کند

 
- در صورتی که دارنده ویزای توریستی قبلا مجوز کار معتبری در 12 ماه گذشته داشته باشند، می تواند در حین انتظار تقاضای اجازه کار طی شرایطی مشغول به کار شود.
.- دارندگان ویزای توریستی در کانادا می توانند برای مجوز کار درخواست دهند
 

برخی دارندگان ویزای توریستی واجد شرایطی که در کانادا هستند و می‌خواهند بدون خروج از کشور برای مجوز کار بسته همراه با تاییدیه اداره کار (ال ام آی ای) تمدید کرده است. این اقدامات همه گیر، که در ابتدا در اوت 2020 معرفی شدند، اکنون تا 28 فوریه 2023 قابل تمدید خواهد بود.
این برنامه نه تنها به دارندگان معتبر برخی دارندگان ویزای توریستی در کانادا اجازه می دهد تا برای مجوزهای کاری خاص کارفرما از داخل کانادا درخواست دهند، بلکه به بازدیدکنندگان واجد شرایط اجازه می دهد حتی قبل از دریافت مجوز کار شروع به کار کنند.
این تغییر مقررات موقت است زیرا معمولاً کارگران خارجی که با برخی دارندگان ویزای توریستی در کانادا هستند نمی‌توانند بدون خروج از کشور تغییر وضعیت دهند.
معیارهای واجد شرایط بودن برای بازدیدکنندگانی که برای مجوزهای کاری خاص کارفرما درخواست می کنند
برای واجد شرایط بودن،تبعه خارجی باید:
  • در کانادا باشید؛
  • درخواست مجوز کار خاص کارفرما را با استفاده از درخواست تغییر شرایط، تمدید اقامت یا ماندن در کانادا به عنوان کارگر ارائه کرده‌اند [IMM 5710].
  • از زمان ارسال درخواست با وضعیتی در کانادا اقامت داشته اند.
  • درخواست را قبل از 28 فوریه 2023 ارسال کنید.
 

مجوز موقت کار

قبل از همه‌گیری، اگر دارنده برخی دارندگان ویزای توریستی بودید، نمی‌توانستید برای مجوز کار از داخل کانادا درخواست دهید. در عوض، می توانید درخواست مجوز کار را در حالی که در کانادا هستید به دفتر ویزای کشور مبدا ارسال کنید. اگر مجوز کار شما تایید شد، باید به طور فیزیکی کانادا را ترک کرده و دوباره وارد شوید تا مجوز کار اجرایی شود.
 

نکته مهم:

اگرچه می توانید از داخل کانادا برای مجوز کار اقدام کنید، اما تا زمانی که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا مجوز کار را تأیید نکند، نمی توانید کار کنید. طبق وب سایت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ، پروسه می تواند حدود 132 روز طول بکشد.
به منظور پرداختن به این موضوع، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا چیزی را معرفی کرد که "مجوز موقت برای کار" نامیده می شود. با فرض اینکه معیارهای واجد شرایط بودن را دارید، می توانید این مجوز را به سرعت دریافت کنید. این به شما امکان می دهد در حالی که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا درخواست مجوز کار شما را پردازش می کند شروع به کار کنید. هدف این است که کسانی که دارای پیشنهاد شغلی خاص کارفرما هستند، قادر به شروع فوری کار هستند. همچنین با توجه به مدت زمان طولانی که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا برای رسیدگی به درخواست های مجوز کار ارسال شده در داخل کشور طول می کشد، در نظر گرفته شده است که کمبود نیروی کار را برطرف کند.
یکی از دلایلی که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا برای افرادی که در 12 ماه گذشته دارای مجوز کار بودند، اولویت بندی می کند، کمک به افرادی است که ممکن است در طول همه گیری از کار بیکار شده باشند تا سریعتر به بازار کار بازگردند.
درخواست مجوز کارشخص را می توان در زمانی که مجوز موقت دارد رد کرد، اما اگر درخواست مجوز کار تایید شود، مجوز موقت به دارندگان برخی دارندگان ویزای توریستی اجازه می دهد سریعتر از زمانی که باید منتظر تایید قطعی باشند، شروع به کار کنند.

بیشتر بخوانید : انواع مهاجرت به کانادا
 

معیارهای واجد شرایط بودن برای مجوز موقت

مجوز موقت خودکار نیست. اگر شما بازدیدکننده‌ای هستید که برای مجوز کار در کانادا درخواست می‌کنید و مجوز کار معتبری در 12 ماه گذشته داشته‌اید، می‌توانید درخواست کنید تا زمانی که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا درخواست شما را بررسی می‌کند اجازه کار داشته باشید.
 
برای برآوردن معیارهای واجد شرایط بودن باید:
  • هنگام درخواست، حضور فیزیکی در کانادا داشته باشید.
  • هنگامی که برای مجوز کار درخواست می کنید،بازدید کننده با وضعیت معتبر باشید.
  • اگر وضعیت بازدیدکننده شما منقضی شده است، باید قبل از درخواست مجوز کار، وضعیت بازدیدکننده خود را بازیابی کنید.
  • بین 24 اوت 2020 و 28 فوریه 2023 برایمجوز کار خاص کارفرما درخواست کرد. و
  • دارای مجوز کار بوده اید که 12 ماه قبل از درخواست شما برای مجوز کار جدید معتبر بوده است.
سپس فرآیند دو مرحله ای برای دریافت مجوز موقت است.
پس از درخواست مجوز کار خود، فرم وب اداره مهاجرت و شهروندی کانادا را پر کنید .
باید منتظر بمانید تا اداره مهاجرت و شهروندی کانادا به شما ایمیل بزند تا به شما اطلاع دهد که می توانید شروع به کار کنید. این ممکن است تا 30 روز کاری یعنی حدود شش هفته طول بکشد.
 
بازدید: 400تاریخ انتشار : 1400/12/14