مهاجرت به کانادا از طریق کار

انواع مهاجرت به کانادا
بازدید: 11121

افزایش چشمگیر تقاضای پناهندگی ایرانیان در کانادا

آخرین اخبار مهاجرت به کانادا
بازدید: 811

تمدید خودکار گواهینامه پذیرش دانشجویان در کبک

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 1440

بررسی شرایط راه اندازی و خرید گلخانه در کانادا

سرمایه گزاری در کشور کانادا
بازدید: 143

22 دانشگاه برتر کانادا

آخرین اخبار تحصیلی کانادا
بازدید: 3908

کانادا پذیرای تعداد نامحدودی از مهاجران اوکراینی می شود

 کانادا پذیرای تعداد نامحدودی از مهاجران اوکراینی می شود

اداره مهاجرت و شهروندی کانادابرنامه حمایتی ویژه خانواده را برای اقامت دائم اجرا خواهد کرد. در هفته های آینده جزئیاتی را برای این برنامه ایجاد خواهد کرد.
اوکراینی هایی که می خواهند به طور موقت به کانادا بیایند، می توانند مجوز کانادا-اوکراین برای سفر اضطراری را دریافت کنند. هیچ محدودیتی برای تعداد اوکراینی هایی که مایل به درخواست هستند وجود نخواهد داشت.  کافی است صلاحیت پیشینه و امنیتی آنها تایید شود تا بتوانند اقامت خود در کانادا را حداقل تا دو سال تمدید کنند.
 

 
همه اوکراینی هایی که تحت این اقدامات به کانادا می آیند می توانند برای مجوز کارباز درخواست دهند . این بدان معناست که آنها می توانند برای هر کارفرمایی در کانادا به انتخاب خود کار کنند. این علاوه بر سایر مجوزهای کار آزاد است که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا قبلاً در اختیار اوکراینی هایی است که در حال حاضر در کانادا هستند.
اداره مهاجرت و شهروندی کانادا تاکید کرده است که اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه های اقامت موقت و دائم، از جمله زمان پردازش، در "روزها و هفته های آینده" در دسترس خواهد بود.
کانادا به اوکراینی‌های واکسینه نشده اجازه ورود به این کشور را می‌دهد که ویزای اقامت موقت، اجازه اقامت موقت مبنی بر تایید درخواست آنها برای اقامت دائم کانادا داشته باشند.
دولت کانادا قبلاً گفته بود که اداره مهاجرت و شهروندی کانادا درخواست‌ها را برای افرادی که در اوکراین زندگی می‌کنند و می‌خواهند برای کار ، تحصیل ، پیوستن به خانواده یا مهاجرت به کانادا سفر کنند، در اولویت قرار داده است .
کانادا پردازش مدارک سفر را برای کانادایی ها و اعضای خانواده آنها که مایل به بازگشت از اوکراین هستند در اولویت قرار داده است. اداره مهاجرت و شهروندی کانادا میزای یکبار ورود را برای اعضای خانواده اتباع کانادایی و مقیم دائمی که پاسپورت معتبر ندارند صادر می کند.

بیشتر بخوانید : اخبار روز مهاجرت کانادا
 
اتباع اوکراینی در کانادا می توانند برای تمدید وضعیت خود به عنوانبازدید کننده، دانشجو یا کارگر درخواست دهند. کانادا تمدید مجوزهای کار و تحصیل برای اتباع اوکراینی را در اولویت قرار می دهد و سیاستی را گسترش می دهد که به افراد اجازه می دهد از داخل کانادا برای مجوز کار درخواست دهند. ساکنان موقت که پیشنهاد شغلی دریافت می کنند، اجازه دارند در کانادا بمانند و در حالی که منتظر رسیدگی به درخواست مجوز کار خود هستند، شروع به کار کنند.
به علاوه، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در حال ایجادکانال خدمات اختصاصی برای درخواست های اوکراین است که برای مشتریان در کانادا و خارج از کشور در دسترس خواهد بود. اداره مهاجرت و شهروندی کانادا تماس های جمع آوری را با شماره 4243-613-321 1+ می پذیرد. با استفاده از فرم وب اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ، مشتریان تحت تأثیر می توانند کلمه کلیدی "Ukraine2022" را به درخواست خود اضافه کنند و ایمیل آنها در اولویت قرار می گیرد.
اطلاعات فعلی کانادا در مورد اقدامات برای اوکراین را می توان در صفحه وب دولت یافت . این صفحه دولت کانادا برای سهولت در ارجاع، حاوی مطالبی به زبان اوکراینی است.
 

مجوزهای کار باز
 

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا برای بازدیدکنندگان، کارگران و دانشجویان اوکراینی که در حال حاضر در کانادا هستند و نمی توانند به خانه بروند، مجوز کار آزاد صادر می کند. به ماسبق تا 22 فوریه 2022، برای برخی از اسناد مسافرتی و مهاجرتی، مانند پاسپورت کانادا، مدارک سفر اقامت دائم، مدارک شهروندی ، ویزای بازدیدکننده و مجوزهای کار و تحصیل، از هزینه ها صرفنظر می شود. اداره مهاجرت و شهروندی کانادا می گوید جزئیات بیشتر در هفته های آینده در دسترس قرار خواهد گرفت.
 

افزایش عملیات اداره مهاجرت و شهروندی کانادا
 

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا شروع به افزایش آمادگی عملیاتی در منطقه با جابجایی کارکنان، جابجایی لوازم و تجهیزات اضافی، مانند کیت های جمع آوری بیومتریک سیار، با پیش بینی افزایش حجم درخواست ها، و تنظیم عملیات در دفاتر در سراسر شبکه جهانی خود برای اطمینان از تداوم خدمات کرده است. برای اوکراین برای اکثر برنامه ها گزینه های آنلاین موجود است.
بازدید: 1132تاریخ انتشار : 1400/12/14